Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki leírja a Stalker című...

Valaki leírja a Stalker című könyveket olvasási sorrendben?

Figyelt kérdés
El szeretném őket olvasni

2017. okt. 23. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Stalker - Piknik az árokparton-nal kezd mindenképp, ez az eredeti mű és később amit még "érdemes" olvasni az a STALKER - Agyar.


A többi magyarul megjelent könyvet én elkerülném a helyedben!

2017. okt. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm szépen a gyors választ, akkor el is kezdem most azonnal :)
2017. okt. 23. 17:01
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon gyengére sikerült a többi könyv?
2017. okt. 23. 17:01
 4/5 ShudRas válasza:
Szerintem a Halálos Zóna és a folytatása a Duplikátor gyermekei remekül sikerültek.
2019. szept. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 PeterRas válasza:
100%

Piknik az árok parton a kiinduló univerzum nagyon kicsit hasonlít a többi könyvhöz. Az Agyarban egy hasonló zónáról van szó de az már inkább a játék alapján írt könyvekhez hasonlít. Ez a két könyv után különálló novellákról illetve trilógiákról beszélünk, annyi a közük egymáshoz hogy ugyan abban a zónában játszódnak (bár egy kicsit mindenki variál a zóna kialakulásának ókával) és egy két kötetben van utalás más könyvekre. A 2 trillógia (ami magyarra lett fordítva), Az egyiknek a katasztrófa súlytotta terület- tűz vonal- Hadműveleti zóna. Hemul stalker történetéről szól aki bevállalja hogy turistákat visz a zónába és hát kezdődik az izgalom. egyes Szám harmadik személyben van az elbeszélés és eszméletlen akció dús az első kötet ,de aztán ellaposodik a kezdeti lendület a második kötetben, viszont, a harmadik kötetbe sikerült egy nagy csavart helyezni szóval megéri elolvasni. A másik trilógia a halálos zóna - duplikátor gyermekei- és nem lett lefordítva a harmadik rész, mert nem valami sok embernek tetszett. Az első könyvel szerintem nincs baj de a másodikra teljesen elveszti az ember az érdeklődést. A történet több szálon fut , hasonló a történet vezetés a piknik az árok partonhoz, de hiányzik nekem belőle a stalker érzés. Erőltettett lett nekem. Ezek után jönnek a novellák, egy ember irta őket de nem függnek össze. Ezekből 3 van. Ház a mocsárban, Végzetes álmok, Kihalt mezők. A kihalt mezők aranyat ér, misztikumot ad a zónának egy magasabb szinten, Arról szól ahogy egy stalkert elárulják a társai és megpróbál kijutni a veszélyekből. Szó szerint kincs. A ház a mocsárban egy zöldfülűről szól aki ki akarja rabolni a mocsári doktort ( a játékokban kulcs figura) még nem jutottam a végére nekem nem az igazi. A végzetes álmokkal szintén ez a bajom, túl sokat vártam a szerzőtől mert a kihalt mezőkkel kezdtem.

Összefoglalva, Az Agyar a legjobb és ezt alátámasztja az eredet története is. utána nekem a kihalt mezők , aztán a hemul trilógia (katasztrófa súlytotta...) és végül a halálos zóna 2 könyv. A maradék novella meg kitöltésnek bárhova mehet. Az alap mű meg azért nem illik bele a felsorolásba mert az a legkevésbé STALKER. Késöbb kapta csak ezt a jelzőt , meg nem is arról a zónáról szól amiröl a többi. nem hasonlítanám össze a többivel. Más. Ha STALKERT akarsz olvasni Akkor agyar. Ha akciót akarsz akkor Katasztrófa súlytotta... ha meg arról vagy kiváncsi hogy kezdődött akkor piknik az árokparton.

Béke

2020. ápr. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!