Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik lehet ez a könyv?

Melyik lehet ez a könyv?

Figyelt kérdés
Tegnap buszon leült mellém egy férfi, aki egy érdekes könyvet olvasott. Régi lehetett, minimum 40 éves a kötésből és a lapokból ítélve, bár lehet nem is rendes kiadás, mert elég nagy, kb. A4-es nagyságú volt és olyasmi betűk voltak benne mint a régi írógéppel írott lapokon. Kb. 500 oldal lehetett. Magyar nyelven volt. Az elején láttam a tartalomjegyzéket de csak pár bekezdést tudtam kiolvasni belőle, mint pl. "A fény szerkezete", "gravitációs hullámterek", "forrásrendszerek", "Térszinkronizáció". Többre nem emlékszem. Valami fizikai könyv lehet gondolom. Valaki ismeri? Nem akartam tőle megkéredzni hogy pontosan mit olvas, mert nagyon el volt foglalva vele, keresett valamit benne. Most meg eszembe jutott, megpróbáltam megkeresni neten a könyvet de nem találtam semmi hasonlót :(

2017. okt. 27. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg egyetemi jegyzet volt, az néz ki úgy, mintha írógéppel írták volna. Persze fogalmam sincs melyik, de ésszerűbb lenne a tudományok vagy a közoktatás kategóriában érdeklődni.
2017. okt. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Lehet az volt. Így van esélyem neten megtalálni? Vagy ezek nem férhetőek hozzá külsősként?

Utólag nekem is eszembe jutott, de nem tudtam átrakni oda. Ha esetleg valaki bejelentené, hogy rossz kategóriában van, akkor egy kedves moderátor biztos átrakná a jó helyre :)

2017. okt. 27. 16:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Akárki megveheti őket egyetemi jegyzetboltban.
2017. okt. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az akkor jó. Most már csak a címe kellene.
2017. okt. 27. 19:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk akár be is mehetnél a jegyzetboltba és elmagyarázhatnád, hogy milyen jegyzet volt. Az ottaniak úgyis ismerik a könyveiket.
2017. okt. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igaz. De melyik egyetemen? Dunaföldváron lakom, közvetlen közelben egy sincs, így ezt meghagynám utolsó opciónak. Vagy jegyzetboltok vannak a semmi közepén is?
2017. okt. 27. 23:18
 7/8 Bellabás V. Levente válasza:

"Régi lehetett, minimum 40 éves a kötésből és a lapokból ítélve..."

Amennyiben ez igaz, akkor nagyon kicsi a valószínűsége, hogy jegyzetboltban beszerezhető. Inkább antikváriumokban, de az is lehet, hogy magánkiadás, és akkor beszerezhetetlen. Elég sok könyvet ismerek, de az általad leírt címfoszlányok nem ismerősek, régiesnek tűnnek (gondolok itt elsősorban a fény szerkezete megnevezésre).

A szovjet-orosz Vavilov akadémikusnak van egy könyve (az 50-es évekből) aminek a címe ez: A fény mikrostruktúrája. Az Akadémiai Kiadó jelentette meg magyarul.

2017. okt. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egyik ismerősömnek is leírtam ezt, hogy kérdezzen rá az egyetemén a könyvtárban. Nem tudtak semmi hasonlót mondani. Az egyik tanára azt mondta, hogy vannak olyan könyvek/publikációk amik nem érhetőek el mindenki számára (még hírként sem, hogy létezik), így lehet ez is ilyen.

2017. nov. 5. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!