Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Készítsek hangoskömyvet...

Készítsek hangoskömyvet mostani könyvekből?

Figyelt kérdés
Arra gondolam, hogy felolvasnék pár mostani ifjúsági, fantasy könyvet, mert csak inkább klasszikusokat találni a neten ingyen. És ha esetleg valakit érdekelne szivesen megcsinálnám és újra olvasnám a kedvenc könyveimet, csak ehhez jó lenne tudni, hogy érdekel másokat ez a dolog.

2017. nov. 8. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Ehhez nem kellene valami szerzői jogokat szerezned? Szerintem jogvédettek a könyvek.


Alapvetően az ötleteddel nincs gond, csak a törvénnyel lehet.

2017. nov. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy törvénybe ütközik a dolog. Nem véletlen csak a régi klasszikusok ingyenesek...
2017. nov. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igazatok van!

De kár :( Így youtube-ra sem lehet? Végül is filmeket is lehet online nézni pedig nem nagyon lehetene ingyen.

2017. nov. 8. 17:40
 4/9 anonim ***** válasza:

Filmeket nézni is illegális. Viszont egy film feltöltése semmi erőfeszítést nem igényel. Egy vastagabb könyv felolvasása 10 óre felett is lehet hangosan csinálni lassabb is, mint csak magadban olvasni. Aztán neked ezt meg is kellene vágnod, stb. Tennél bele ennyi erőfeszítést, tudva hogy lehet hogy egy hét után törlik?


A másik dolog; tudnád te ezt élvezhető minőségben csinálni? Tudsz normálisan felolvasni? Nem affektálsz? Nem olvasol fel esetleg olyn általános iskolás, szavalósan? Csak mert ezek mind élvezhetetlenné teszik a dolgot. Nyilván aazt fogod mondani, hogy te bizony tökéletesen csinálod, de láttam én már csuda dolgokat az interneten, magukat tehetségesnek mondó emberektől.


A másik a technikai háttér. Vetted már fel magad? Van ehhet megfelelő felszerelésed. Csak mert a fene hallgatna egy sistergős, recsegős, vacak felvételt, ahol behallatszik a szomszéd gyerek, mag anyukád, mikor hív vacsizni.


Van egy olyan érzésem, hogy te kicsit egyszerűbbnek hiszed ezt, mint amilyen.

2017. nov. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Elég sokat hallgatok hangoskönyvet tudom milyen rossz ha unalmasan olvassák fel az adott könyvet. Ha lenne rá érdeklődő szánnék rá ennyi időt igen.

Szerintem az élvezhető felolvasás csak gyakorlás kérdése és persze mások véleményének a megkérdezése max ezek után töltenék csak fel. Vettem már fel és vágtam is már hangot.

Értem a kételkedésed de azért nem kell ennyire gombán hozzá állni egyből.

Engem a jó indulat vezérelt és, hogy esetleg másoknak örömet szerezni nem gondolom, hogy ez olyan nagy probléma.

2017. nov. 8. 18:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Inkább ülj össze egy pár baráttal, vagy akár ismeretlennel, tartsatok felolvasást felváltva. Szerintem jobb ötlet és az nem is illegális, mert nem kereskedelmi célú.
2017. nov. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedvességet
2017. nov. 8. 20:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem voltam goromba, csak őszintén megmondtam a véleményemet. Ha csak a lelkes és tökéletesen pozitív válaszokat és reakciókat vársz, akkor főleg ne állj neki az internetre posztolni bármi kreálmányt.
2017. nov. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bár régi a kérdés, de mint hangoskönyv rajongó szeretném hozzáfűzni, hogy vannak nagyon jó hangoskönyv projektek, amelyek szabadon felhasználható műveket tesznek elérhetővé hangoskönyv formában.


Az egyik ilyen a Librivox (Librivox.org, többnyelvű portál), ahol többen is dolgozhatnak egyidejűleg egy-egy projekten.


A Magyar Elektronikus Könyvtár is rendelkezik mp3 formátumú hangoskönyvekkel:

[link]


A kínálat torrenten is elérhető,

tracker.aladar.com

2018. jún. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!