Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van-e értelme történelmi...

Van-e értelme történelmi regényt írni, és ha igen, hogyan? (1848-49es szabadságharc)

Figyelt kérdés

A kérdésem egyrészt az, hogy honnan keressek hiteles szakirodalmat a mindennapi életről az időszakban, másrészt pedig, hogy lenne-e kereslet valami ilyesmire? Természetesen nem a másodiktól függ, hogy megírome vagy nem, inkább az első szempont a fontos (mert ha már írok, szeretnék hiteles lenni). Csak kíváncsi vagyok, hogy mennyi energiát fektessek bele.


Én személy szerint mindig imádtam a szabadságharcot és a forradalmat, de nem nagyon érzem úgy, hogy a korombeliek (16 éves vagyok) hasónlóan éreznének, ami egy kicsit néha elszomorít.


Szóval, ti elolvasnátok egy ebben a korszakban játszódó regényt, és ha igen, milyen szempontokat tartanátok fontosnak, mit szeretnétek egy ilyen típusú könyvben mindenképpen látni?


Előre is köszi, ha válaszoltok!



2017. nov. 20. 19:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Tutira tennék bele valami fantasy csavart, mindjárt vinnék, mint a cukrot! :D
2017. nov. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Egy jó alapötlet kell, amire fel tudsz húzni egy regényt. Sokat kell hozzá olvasnod, nemcsak a korszakról, a korszakból is. Menj levéltárakba, próbáld felkutatni az akkori sajtót, tudj az átlagembernél jóval-jóval többet a szabadságharc időszakáról, az 1830-as évektől az 1850-es évekig! Adok könyvlistát, ha érdekel. Kemény feladat lesz, de ha eltökélt vagy, megbírkózol vele.
2017. nov. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!