Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan viszonyultok a képregén...

Marton Kay kérdése:

Hogyan viszonyultok a képregény stílusú könyvborítókhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A közeljövőben, ha minden jól alakul, meg fog jelenni egy könyvem. A történet egy fiatal felnőtteknek szóló kalandregény. Alapvetően közel állnak hozzám a rajzolt illusztrációk, így készíttettem is egyet:


[link]


Ti, ha ehhez hasonló stílusú borítóval találkoznátok, milyen hatást váltana ki belőletek? Érdeklődnétek, vagy távolságtartással kezelnétek az enyhén képregényesbe hajló stílus miatt? Levennétek a polcról, hogy elolvassátok a fülszöveget?



2017. nov. 23. 11:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem alapvetően nem zavar egy illusztrált, rajzolt borító felnőtteknek szóló regénynél sem, amennyiben nem túl infantilis (a kép nem olyan - itt pl. elnagyolt, rajzfilmes arckifejezésekre, Microsoft Paint alap beállítás színekre stb. gondolok. Én elolvasnám a fülszövegét.
2017. nov. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A rajz szép, de mivel a képről az engem teljesen hidegen hagyó animék ugranak be, így nem, nem olvasnám el a fülszövegét.
2017. nov. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Második vagyok: az is igaz persze, hogy már rég nem vagyok "fiatal felnőtt" és amúgy is hidegen hagynak ezek a könyvek, akármilyen borítósak.
2017. nov. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Habár nem tartozik szorosan a kérdéshez, erről a „fiatal felnőtt” dologról mondanék egy érdekességet:

Valójában engem sem érdekelnek a Young Adult könyvek. :D Amiket láttam filmadaptációként, mind borzasztóak voltak a maga nemükben. A kiadóm hivatkozik így a történetemre, hát én is ezt tettem.

Az a helyzet, hogy a regényt 13 éve kezdtem írni, és akkoriban még jobbára ismeretlenek voltak ezek a kategóriák. Én csupán a hozzám hasonló huszonéveseknek akartam kerekíteni egy izgalmas történetet.

Azért is választott a kiadó, mert a történetem alapvetően mentes a YA könyvek sablonjaitól – lévén a megírás alatt nem is ismertem ezeket. A karakterek jellemzően többrétegű személyiségként jelennek meg, ráadásul nem illenek bele a már megszokott YA jellegű hősök sorába.

Inkább mondjuk azt, hogy rossz életű alakok szimpatikusan bemutatva.


Jó kérdés innentől, hogy mennyivel kellene másként pozicionálnom a regényt, és ebből a szemszögből hogyan aránylik a borító a belbecshez.

2017. nov. 23. 19:48
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha ki lett adva a könyv, mindenképpen írd meg a címet!


A borítóról: Én szeretem az animéket, mangákat, én is rajzolok hasonló stílusban. 22 éves is vagyok, ami elviekben a fiatal felnőttet takarja. Ennek ellenére még is csodálkoznék, hogy ez a borító miért a YA kategóriában van, miért nem a kiskamaszok részéhez tették. Szerintem egy kicsit komolyabb stílusú borítókéne.

2017. nov. 24. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez is egy fontos meglátás. Vajon zavarna-e ez esetben, ha a borító reálisabb, de amúgy lennének (akár még inkább manga stílusú) illusztrációk a könyv oldalai között? Mit gondolnál? /gondolnátok erről?


Kérlek, dobj egy privát üzenetet, és írok, ha már minden konkrét a kiadással kapcsolatban. (mindenki mástól is várom, ha esetleg érdeklődik) terveim szerint jövő karácsony körül fog alakulni a megjelenés, de a kiadóval való egyeztetésen igen sok múlik majd a jövő héten...

2017. nov. 24. 10:43
 7/15 anonim ***** válasza:
67%
Én nagyon komolytalannak venném, így nem olvasnék bele. Nem tudom, hogy miről is szól a könyv de ez a borító inkább elijesztene mint olvasásra késztetne, pedig nagyon szeretem az animéket, de egy könyvtől mást várok, az ellenkezőjét mint egy animétől, realisztikát! De egyébként engem is érdekelne a története, és a könyv címe is.
2017. nov. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
24%
Mivel én imádom az ehhez hasonló borítókat, engem megvett kilóra. Ettől függetlenül, lehet, hogy valaki nem veszi komolyan, de azért szerintem egy értelmesebb ember nem a borító alapján fog választani. Természetesen én is imádom, ha egy könyvnek jól néz ki a borítója, de ettől függetlenül (általában) nem az alapján szoktam könyvet választani. Mindenesetre ha sikerül kiadatni, szólj mindenképpen, kíváncsi vagyok rá. :D
2017. nov. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%
Mégis mi alapján válasszon a több ezer könyv közül az ember? Mindegyikhez menjen oda és olvassa el a fülszövegét? A borító az első ami megfogja a tekintetet, utána a cím felkelti az érdeklődést, és a fülszöveg dönti el azt hogy megveszed-e, de ahhoz hogy odáig eljuss meg kell fognia a borítónak.
2017. nov. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Félreértetted amit mondtam... Első benyomást tehet rád a borító ez tény és való, de valószínűleg nem ez alapján fogsz majd dönteni. Értem ezalatt, hogy te bemész a boltba megcsillan a szemed egy szép borítós könyvön, odamész és belenézel, hogy érdekel-e. Ha a válasz igen, akkor örülsz neki és mész fizetni, ha nem akkor hiába jó a borítója csak azért nem fogod megvenni... A másik eset: Hallasz valakitől, valahonnan egy könyvről, ha úgy gondolod érdekel, akkor nem hiszem, hogy úgy döntesz nem veszed meg, mert nem tetszik ami az elején van... A kedvenc könyvem borítóján semmi extra nincs mégis imádom, mert ami benne van az zseniális.
2017. nov. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!