Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ilona Andrews: Kate Daniels-he...

Nagy Hanna1012 kérdése:

Ilona Andrews: Kate Daniels-hez hasonló könyv?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem ezt a sorozatot, teljes mértékben beleette magát a szívembe. Imádom, hogy akciódús (kardforgatás és kirobbanó, "pusztító ,mágia" van benne, a szerelmi szálat (hogy végig EGY PASI mellett tart ki, és a pasi is irtó aranyos: vicces, hűséges, védelmező -vagyis igazi alakváltó), és az írónő, de főleg a főszereplő pimasz, gunyoros és vicces stílusát.

Igazán tetszik az ilyen a "nő végzi a piszkos munkát" vagyis h a főcsaj pl. bérgyilkos, zsoldos vagy más olyan hatalmi karakter, ami miatt kénytelen fegyverhez nyúlni.


Nagyon sok könyvet, főleg szerelmes fantasy-t olvastam, és eddig a legközelebb az Anita Blake sorozat állt: ebben az állandó partnercserével volt a problémám.

ezek alapján tudnátok ajánlani?



2017. dec. 9. 16:32
 1/3 anonim válasza:

Szia! Látom, nem egy mai kérdés, de azért hátha aktuális még a téma. :) Szerintem hasonló hozzá a Mercedes vagy Mercy Thompson sorozat. Magyarul sajnos ennek is csak az első két része jelent meg, viszont ehhez nem is készült fanfordítás sem. De ha tudod angolul olvasni, akkor ajánlom szíves figyelmedbe. :)

Esetleg a Chichagoland vámpírjai sorozatot, bár az ennyire nem ragadott engem magával.

Ha azóta ráakadtál hasonlóra, amit te ajánlanál a tiédhez hasonló ízlésű olvasóknak, akkor légyszíves oszd meg velem! :)

2019. márc. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon örültem a válaszodnak, azért meg főleg, mert nem mai kérdés! 😊

A Chicagoland vámpírjait én is ismerem, és őszintén engem sem fogott meg. Viszont ami hasonlónak mondható és TÉNYLEG jó volt az Karen Marie Moning Tündérkrónikák c. sorozata. (Bár nem hittem volna, hogy létezik lassabban beteljesedő szerelem, itt mégis sikerült meglepniük...)

2019. márc. 20. 15:02
 3/3 Meszter2005 válasza:

Sziasztok!

Látom ez már nagyon nem mai kérdés, de mivel én is teljesen odavagyok Kate Daniels karakteréért, és szeretem az ehhez hasonló könyveket, úgy gondolom, hogy muszáj megosztanom veletek 2 olyan sorozatot, amelyekben hasonlóan kiemelkedő női főszereplővel találkozunk.

1. Cat és Bones

2. Jeaniene Frost: Az éjszaka hercege sorozat (személy szerint ezt még jobban kedvelem mint az elsőt)

2022. szept. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!