Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha lehetne akkor mi lenne az...

Ha lehetne akkor mi lenne az a 3 dolog/esemény vagy esetleg hogy ki kivel jin3 össze stb amit változtatnál a Harry Potter könyvek cselekményén / szereplőin/ kb . Valamin?

Figyelt kérdés

Tisztelem Rowlingot!

Ez csak egy kérdés!

Kíváncsi vagyok és tuti van valami , valamin tuti vannak amit, amiket azert változtatnál rajta ;) és miért, Létszi írd mellé



2017. dec. 30. 08:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Jin3 helyett jön

Én: életben hagynám Tonksot Lupint és Fredet

Ha az előző nem számít 3 nak : többet szerepeltetném Lunát, Nevillet, Hedviget, Siport

Azért is leírok még :D : életben hagynám a fentiek mellett Mordont, Hedviget

2017. dec. 30. 08:29
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Nekem két nagy változtatásom lenne a könyvekkel kapcsolatban: 1. Harryt a Mardekárba raknám, mert szerintem sokkal érdekesebb lenne a történet úgy, és 2. az én változatom sokkal realisztikusabb lenne, nem lenne ennyi "szépítgetés", pl. Ron igenis káromkodna, Seamus és Dean egy pár lenne, stb. (És most csak olyanokat mondtam, amiket Rowling maga is tervezett, de mivel gyerekkönyv, nem rakhatta bele. Nos, az én változatom nem gyerekkönyv lenne.)
2017. dec. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Magyarul lényegében mindenkit életben hagynál.Úgy nem lenne valami érdekes egy háború nem gondolod?

De különben:

1.Lehet hülyeség de más címet adnék az első könyvnek.Hiszen az a nagy nyomozás hogy mit őrizhetnek a Roxfortban de mi eleve tudjuk mert az a könyv címe.Így nem okoz nagy meglepetést.

2.Lunának több szerep

3.Életbenhagyásnak is max Tonks vagy Lupin.Vagy legalább is ne off-screen random haláluk legyen.

2017. dec. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Az valóban nagyon érdekes lenne, ha Harry a Mardekárba került volna. Vajon ugyanúgy összebarátkozna Ronnal és Hermionével, vagy más barátokat szerezne? Talán Malfoy sorsa is máshogy alakulna, hisz ha egy évfolyamon és egy házban vannak, akkor szobatársak is lennének, és ha nem is barákoznának össze a szó szoros értelmében, biztos vagyok benne, hogy Harry pozitív hatással lett volna rá. Arról nem is beszélve, hogy lehetőség lenne kimozdítani a Mardekárt ebből a lapos "gonosz" sztereotípiából,

amit én, mint mardekáros nagyra értékelnék. (Őszintén, az ambíciótól nem feltétlenül fogod leigázni a világot, csak benyomsz egy családi pizzát tök egyedül, mert valami batom azt mondta, nem tudod megcsinálni.)


A halálokat nem törölném ki, hisz

1. Nevetséges lenne, ha a háborúban senki, vagy csak nem fontos szereplők halnának meg.

2. Minden halálnak jelentősége volt.

3. Legfeljebb Fred helyett másik Weasleyt nyírnék ki, mert Georgért a mai napig fáj a szívem. Mondjuk Percy-t; de nem azért mert ő a legkevésbé kedvelhető Weasley, hanem mert gondoljatok bele! Pont a roxforti csatában bizonyította, hogy mégis a családjához hűséges, pont akkor békült ki a testvéreivel. Most képzeljétek el Fred haláljelenetét Percyvel:


— Üdvözletem, miniszter úr! — rikkantotta Percy. Jól irányzott ártása telibe találta Thicknesse-t, aki elejtette pálcáját és markolászni kezdte a talárját a mellkasán. — Mondtam már, hogy felmondok?

— Te viccelsz, Percy! — kiabálta Fred, miután halálfaló ellenfele három kábító ártástól találva összerogyott. Thicknesse közben szintén összeesett, és teste minden részén tüskék nőttek ki, mintha sündisznóvá változna. Fred boldog vigyorral nézett Percyre.

— Te tényleg viccelsz, Percy... Nem hallottam viccet tőled, mióta...

Szétrobbant a levegő.


Nos, mind tudjuk, mi történt ezután a könyvben, de Fred helyett képzeljétek el Percy-t ott feküdni, az arcára fagyott büszke mosollyal, hogy megnevettette az öccsét. Szerintem az egyik legszomorúbb dolog, hogy egy szereplő a karakterfejlődésének közepén haljon meg. Percy épp megmutatta a jeleit, hogy milyen emberré válna... hogy Rowling elvegye tőlünk az esélyt, hogy láthassuk ennek a változásnak a végeredményét, és hogy lássuk, ahogy minden Weasley összeomlik, mert Percy utolsó hónapjaiban alig voltak együtt, és ha róla beszéltek, csak negatívumokat emlegettek (főleg Fred, George és Ron), az véleményem szerint ugyanolyan szívfacsaró esemény lett volna, mint bármely más halál a könyvben.


De egyébként a könyv úgy jó, ahogy van, tehát nem "átírnám", csak kérnék egy második verziót (lehetőleg az általam leírt változtatásokkal :D), és az se lenne rossz ha az már nem gyerekkönyvként íródna. Akkor Ron káromkodós repertoárja nem csak Merlin ruhadarabjaiból és bloody hell-ből állna, illetve a háborút is egy sokkal felnőttebb, esetleg sötétebb szemszögből, mondhatni valósághűbben láthatnánk.


17/L

2017. dec. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Harryt nem Ginnyvel hoztam volna össze, hanem Lunával.
2017. dec. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

1. Dramione

2. Lupin es Tonks élne

3. A filmekből (Tudom hogy a kérdés a könyvekről szól) kivenném a felesleges jeleneteket és az érdekeseket (marauders, Winky, Barty Crouch története, jóslat, hogyan lett Tom Riddle Voldi) pedig jobban el kellene magyarázni

2018. jan. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

1. Tudom, ez csak egy kis apróság lesz, de engem nagyon zavart. Az 5. részben változtatnám meg a Tesztleg süveg dalát, mégpedig azt a részt, amikor arról ír, hogy kik kerülnek a Hugrabugba. Idézem:

"Hugrabughoz ment a többi..."

Emlékszem, amikor anno először olvastam, ezen nagyon felháborodtam, kicsit úgy tűnt, mintha Rowling elfeledkezett volna a ház erényeiről (türelmesség, békesség, igazságosság stb.)


2. Nem tetszett, hogy a tanárok kedvük szerint pontozták a tanulókat. Ha Pitonnak éppen olyan kedve van, levon 50 pontot a Griffendéltől, ad pl 20-at a Mardekárnák és így tovább. De nem csak ő volt igazságtalan, más tanárok is sokszor ugyanazokért a kihágásokért különböző pontokat vontak le.

Erre a megoldás az lenne, hogy meghatároznánk, hogy miért hány pontot kell adni/levonni.

Pl ahány percet késel óráról, annyi pontot levonnak a házadtól, minden helyes válasz 5 pontot ér stb.


3. Az időnyerőt teljesen kitörölném a sztoriból. Ezzel Rowling rengeteg lehetőséget adott ilyen kérdésekre, hogy "mi lenne, ha ekkor és akkor XY visszament volna az időbe ès pár dolgot megváltoztatott volna".

Nekem pl az Elátkozott gyermek is ezért nem tetszett. Ennyi erővel bárki bármikor visszamegy az időbe, megváltoztat egy apróságot, és máris minden borult, amit Rowling a 7 regénybe leírt.

2018. jan. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Milla05 ***** válasza:
75%
Én életben hagynám Fredet és Hedviget. Ezt részben azért mivel nekem a kedvenc szereplőm/szereplőim a Weasly ikrek és mindig meg bírnak nevetettni. Meg ott van a Weasly varázs-vicc vállalat. Az is nagy kedvenc de mit csináljon George egyedül? Az úgy nem buli. Amúgy az időnyerőt én is kivenném, és akkor ugy meghal csikócsőr de én ezt azzal váltanám ki hogy ugye Hedvig viszont nem hal meg. Szerintem én ennyit változtatnék. Meg az úgy jobb lenne ha Malfoy-ról a végén kiderülne hogy jó vagy ilyesmi. Pl: Amikor Harry és Voldemort összecsapnak az utolsó részben, Malfoy odadobhatná Harrynek a pálcát. De ez csak egy példa. És mondhatná mondjuk azt mellé. -Gyerünk Potter vess véget ennek! Az szerintem jó lenne.
2018. jan. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Fredet életben hagynám(de csak őt,esetleg max. még Dobby-t)

2. Harry-t és Ginny-t hamarabb összehoznám (talán)

3. Az elátkozott gyermek c. szörnyűséget kitörölném a tér-idő kontinuumból :D

2018. jan. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#7 azt Rowling maga is mondta hogy az időutazást ki kellett volna hagynia mert csak komplikációkat okozott a későbiekben

_


amúgy én azon változtatnék, hogy Fred életben maradna, Harry vagy a negyedik részben jönne össze Parvatival vagy a hatodik részben Lunával, és amit előttem írtak és amire mindig kitérek hogy a házak és tanulóik jobban lennének felépítve (komolyan az mi, hogy az első könyv után sablon funkciót betöltve a hugrabug a maradéknak a mardekár meg a genyáknak lett a gyűjtőhelye? Cedric meg Lumpsluck voltak az egyetlen olyan karakterek akik hűen tükrözték a házuk jellemzőit

2018. jan. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!