Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok jó történelmi könyvek...

Tudnátok jó történelmi könyveket ajánlani az alábbi témakörökben?

Figyelt kérdés
Első, második VH-ról és a hidegháborúról érdekelnének könyvek. Középiskolában nem tanultam egy szót sem, így egészen az alapoktól kellene felépíteni a képet a fejemben.
2018. febr. 17. 19:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Fuu, nagyon sok van:

- Hőhullám Berlinben - Dymphna Cusack (Főként a főszereplő visszaemlékezéseiben kerül szóba a 2. világháború)

- Egy ifjúság regénye - Dieter Noll (Egy fiatal német katona élete a 2. vh-ban.)

- Mesterségem a halál - Robert Merle (Rudolf Höss, a gázkamra feltalálójának fiktív önéletrajza. Főként a nácik szemszögéből muatatja be a holokausztot, de nem menti fel őket.)

- Orvos voltam Auschwitzban - Nyiszli Miklós, Sorstalanság - Kertész Imre (Haláltáborok túlélőinek beszámolói)

- Számláld meg a csillagokat - Lois Lowry, Menedék - Corrie ten Boom (Zsidók mentéséről szólnak.)

- Anne Frank naplója (Egy bújkáló zsidó család lányának a naplója.)

- Leon Uris könyvek (Majdnem mind kapcsolódnak a holokauszthoz, tehát a 2 vh-hoz. Inkább a Mila 18-at és A királynő törvényszékét ajálanám.)

- Híd a Kwai folyón - Pierre Boulle (Ez azért nagyon jó, mert nem az unalomig ismételt európai történéseket rögzíti a 2. vh-ból, hanem a távolkeleti helyzetbe enged betekintést. Emellett pedig hihetetlenül jó, izgalmas könyv, nagyon komplex szereplőkkel, és valódi erkölcsi drámával.)


Ha nem szépirodalomra gondolsz, akkor Földi Pál, Joachim Peiper könyveit ajánlanám. Azt hiszem az előbbi inkább az ismeretterjesztő, a másik a ponyvairodalomban alkotott, de mindkettőjüknek fontos témája a 2. világháború.


Az 1. vh-ról elég keveset olvastam, de ezek jutnak hirtelen eszembe:

- Svejk - Jaroslav Hasek (Inkább vicces, anekdotikus hangneme van, keveset lehet belőle megtudni a történelmi eseményekről.)

- Búcsú a fegyverektől - Ernest Hemongway (Egy szerelmi történet, csak halványan van meg benne a háború.)

Nyugaton a helyzet változatlan - Erich Maria Remarque (Ezt nem olvastam, de azt hallottam, jó.)


Ezeken kívül ajánlanám George Orwell Hódolat Katalóniának c. művét, ami közvetlenül a 2. vh előtti polgárháborús Sapnyolország politikai helyzetét írja le, és történelmileg teljesen hieles.


Azt hozzátenném, hogy egyik könyv sem teljes, csak darabonként rakhatsz belőlük össze egy képet.

2018. febr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!