Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Lehetséges az olvasási sebessé...

Lehetséges az olvasási sebességet növelni? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre pár éve magamon, hogy sokkal lassabban olvasok az ismerőseimnél (le is mértem). Mindig is elképedve hallgattam azt, hogy egyesek egy este alatt elolvasnak egy regényt, amihez nekem hetek kellenek.

Olvasmányos, A5-ös méretű könyvből átlagosan 35 oldal/óra az a sebesség, ami nekem kényelmes. Próbáltam erőltetni, mérve az időt, de annak csak az lett az eredménye, hogy nem fogtam fel az olvasottakat és kezdhettem újra a bekezdést.

Az előéletemet tekintve nem meglepő, gyerekkoromban szinte alig olvastam (talán pont emiatt), a szakmám is műszaki, a hosszú terjengős szövegek mindig is nehezen mentek. Felmerült bennem az enyhe diszlexia is, bár az iskolában soha nem gyanakodott erre senki.

Az interneten erről nem találok semmit, főleg "villámolvasó" technikákat hirdetnek ilyen címszavak alatt, de azt hiszem, a hagyományos módszerrel is el lehetne érni 50-60 oldalt óránként. Ezt már minőségi javulásnak tartanám.


2018. febr. 18. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Én rengeteg könyvet olvastam, és valószínűleg így alakult ki nálam, hogy egy 250 oldalas alig fél nap alatt meg van. Persze néha ettől felületesen olvasok, de a ha jó a történet a mohóság visz előre, hogy meg tudjam mi történt. Szóval ez is lehet egy kulcs. Keress az érdeklődési körödnek megfelelő könyveket. Nem lexikonnal kell kezdeni, hanem akár egyszerű kis történetekkel, aztán szerintem alakul majd :)
2018. febr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1: Köszi a választ. Az alig fél nap nem tudom, mennyi nálad, fél-munkanap (=4 óra) vagy mondjuk az ébren töltött nap fele (=8 óra). Nálam az előbbi lenne a cél.

Magamhoz képest sokat olvasok, kb. két éve, amióta ezt felfedeztem és próbálom tudatosan fejleszteni. Viszont ez alatt semmilyen haladást nem vettem észre azzal önmagában, hogy mérem és picit "erőltetem".

2018. febr. 18. 15:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Az ébren töltött idő alig fele. Valójában nem tudom, nem nagyon szoktam az órát nézni, meg eleve közben azért fel kel az ember enni, meg ilyenek... Az biztos, hogy egy körülbelül 500 oldalas könyvet se olvasok már két napig. De az azért van, mert akkor inkább tovább fenn maradok. De sok sikert :D
2018. febr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudod, hogyha tartósan fokozod a tempót. Az elején az lesz amit írtál, miszerint nem fogod fel az olvasottakat, de később hozzászoksz ehhez. Én is így voltam az elején vele, mikor elkezdtem olvasni.

Amiket leírtál az nem befolyásol semmit se. Én se olvastam sokat gyerekkoromban, 13-14 éves voltam mikor az olvasás szerelmese lettem és nem nyűggel olvastam el egy könyvet. Nekem is van enyhe diszlexia, én konkrétan sokáig a sorban nem láttam a szavakat elsőre, még akkor se, ha az ujjammal követtem a sort, csak másodjára vagy harmadjára (utána ez végleg elmúlt).

Viszont az olvasás az nem verseny, hogy egy adott időn belül kell kiolvasni. Neked lassabban megy, akkor lasabban megy. Nincs ezen semmi szégyelnivaló, hogy ilyenek miatt aggódj.

2018. febr. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én még nálad is lassabban olvasok, mert szokott velem olyasmi előfordulni, hogy amikor úgy érzem egy bekezdésről/oldalról, hogy ez baromi jól és hatásosan lett megírva, akkor újraolvasom, sokkal lassabb tempóban, hogy kiélvezhessem. Vagy olyan is szokott lenni, hogy azért állok meg, hogy belegondoljak hogy egy szereplő pontosan hogy értette azt, amit mondott, hogy mennyivel lett volna más hangvételű a párbeszéd, ha egy jelző helyett egy másikat használt volna, vagy ha egy apró részlet valamiben más lett volna, az mennyiben változtatta volna meg az egész szituációt. De ez az egész igazából a kényszerbetegségemnek tudható be.
2018. febr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hát szerintem nem igazán én két nap alatt elolvasom a Harry Potter féle izgalmasabb könyveket. A nővéremnek meg 1 hónap amíg egy Harry Pottert elolvas.

12/L

2018. febr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!