Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Azt szeretnénk megtudni, hogy...

Azt szeretnénk megtudni, hogy Gárdonyinak ebben a bűnügyi történetében ki küldhette a temetésre a legnagyobb koszorút?

Figyelt kérdés

Tehát ez volna a krimi történet, Boldog halál szekere: [link]

És itt lehet olvasni is: [link]

A legeleje hiányzik a felolvasásból, azt szimplán át kell ugrani, illetve később egy másik rész sem szerepel, de ez nem érinti a lényeget, hogy ki is küldhette a legnagyobb koszorút a Kalló Józsi bácsi temetésére (vélhetően az, aki megtalálta végül a palackot a vízben - szerintünk legalábbis, de más is elképzelhető).



2018. febr. 20. 23:15
 1/3 Csicsky ***** válasza:
100%

Végigolvastam a történetet. Lehet hogy az küldte, akinek udvarolni szeretett volna, de nem volt hozzá bátorsága. A nők észreveszik azt, ha valaki komolyan érdeklődik irántuk, még ha ezt nem is mondja ki az illető. Mivelhogy a történet szerint tehetős is volt, könnyen elképzelhető, hogy ő küldte a koszorút.


Idézek:


- Nem rajtam múlott, - mondok, - hanem hogy gazdag vót a lány. Szólani se mertem vóna a szüleinek.

- Hát a leány hozzá ment vóna bátyámhoz?

- Azt gondolnám, hogy hozzám jött vóna.

- Hát nem kérdezte?

- Nem én. Nem beszéltem én ővele se egy szót se.

- Szép vót?

- Igen szép vót, igen gyönyörüséges szép tekintetü leányzó vót. Még most se csunya az, pedig már ráncos mint az aszalt körte.

- Hát itt él Gyöngyösön?

- Itt. Találkozok is vele néha. Köszönök is neki. Fogadja is.

- Hát most már mégis beszél vele?

- Nem én, most se. Csak épp hogy köszönök neki. De azért ahogy rám tekint, látom, hogy tudja: ki vagyok.

2018. febr. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

ohh, köszönjük, erre nem is gondoltunk

vajon ez fikciós elbeszélés, vagy megtörtént esemény?

2018. febr. 21. 21:30
 3/3 Csicsky ***** válasza:
100%
Az írók gyakran merítenek megtörtént eseményekből. Előfordulhat, hogy akár egy az egyben megírnak valamit, megváltoztatva a helyszínt, az esemény időpontját, a szereplők neveit. Aztán előfordulhat az is, hogy magát a történetet is átírják, vagy egyszerűen csak ötletadóként használják fel őket. Én nem ismerem annyira Gárdonyit, hogy el tudjam dönteni, mennyire nyugszik, vagy nyugodhat valós alapokon ez a történet.
2018. febr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!