Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik a kedvenc Harry Potter...

Melyik a kedvenc Harry Potter könyvetek, és miért?

Figyelt kérdés
Ha egytől hétig, plusz az Elátkozott gyermek közzül kellene válsztanotok melyiket választanátok?

2018. febr. 24. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt megkérdik tőlem, mindig a Bölcsek köve és a Félvér Herceg között vacilálok.

Az 1-est azért mondanám, mert ebben vezet be minket Rowling egy fergeteges, csodálatos világba. Annyira át lehet érezni Harry boldogságát, hogy végre olyan helyen van, ahol nem utálja mindenki. A varázslat meg csak hab a tortán... :D

A 6-ost meg azért szeretem, mert itt már érettebbek, felnőttebbek a szereplők, kicsit izgalmasabb, mert itt már valóban kitört a háború és nem lehetett tudni, ki fog életben maradni. Tetszett, hogy Harry és Ginny összejöttek, illetve, hogy Voldemortot is jobban "megismerhettem". Természetesen a vége nagyon fájdalmas. Sokadszori újraolvasás után is üresség van a szívemben, amikor eljutok Dumbledore halálához. De persze ez érthető volt Rowlingtól, az utolsó kötetet nem lett volna az igazi ha Dumbledore életben marad.

2018. febr. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Tuti, hogy az Elátkozott gyermek!!! Mert abba még benne van Harry korosztálya is, de a következő generáció is. Nagyon jó így összeboronálva szerintem!
2018. febr. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

a Tűz Serlege, leginkább azért mert ott van az a határvonal amikor Harryék kinőnek a gyereklétből, elindulnak a felnőttkor irányába és elkezdenek felfigyelni a másik nemre

meg ebben ölt testet újra Voldemort, szóval itt kezd el beindulni a varázslóháború is, legalábbis a végén már tudják hogy háború lesz

azt is szerettem hogy a Roxforton kívül más varázslóiskolákat is bemutatott Rowling

2018. febr. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Harry Potter és az azkabani fogoly valamint a Harry Potter és a félvér herceg.

Mert oda vagyok Alan Rickmanért (Perselus Piton) és Gary Oldmanért (Sirius Black)...

Tudom, hogy a többiben is feltűnnek, de... ezekben a részekben mozgattak meg leginkább... ha érted, hogy értem :)

2018. febr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#4 nem tudom a színészeknek mi a köze a könyvekhez, hacsak nem a filmek után olvastad őket
2018. febr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A tűz serlege, mert

1) szeretem az olyan könyveket, amelyek próbatételekről szólnak

2) abban a részben tér vissza Voldemort, ezért pont egy nagyon izgalmas részen ér véget

3) amikor elkezdtem olvasni a Harry Potter könyveket még csak az első 4 könyv volt megírva. Ezeket ledaráltam néhány nap alatt és ugye pont a Tűz serlege volt az utolsó és ott szakadt félbe nálam a történet, utána 1-2 évet (már nem emlékszem mennyi időt) kellett várni a következő kötet megjelenésére, szóval addig a negyediknél ragadtam le érzelmileg, így az maradt meg bennem a legjobban. :D

2018. febr. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok választani

A bölcsek köve azért mert itt kezdődik minden, itt le van részletesen írva minden, a kastély, a tanárok , az órák majdnem minden :)

A titkok kamrája mert tetszett az eleje nagyon, az Odú

Az azkabani fogoly mert nagyon tetszett benne Sirius Black karaktere, meg Harry é is

A tűz serlege mert én is szeretem az ilyen próbátételeket

A Főnix rendje mert különösen tetszett benne s végefelé a harc :)

A Felvér herceg azért mert tök érdekes amit Voldemortról megtudhatunk, de a vége szomorú volt :(

A Halál ereklyéi mert nagyon tetszett A harc, Voldemort karaktere, hogy újra feltűnt Dumbi

Szóval nem tudnék választani , max rangsorolni

1.

A tűz serlege

A Főnix rendje

Halál ereklyéi

2.

A bölcsek köve

Az azkabani fogoly

A Félvér herceg

3. Titkok kamrája

Nem tetszett: Az elátkozott gyermek

2018. márc. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!