Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok mondani olyan tiniknek...

Tudtok mondani olyan tiniknek való kalandkönyvet, ami hasonlít a Robinson Crusoe-ra?

Figyelt kérdés
Ezt nem úgy értem, hogy csak olyan könyveket szeretnék ami egy lakatlan szigeten játszódik, hanem valami kalandregényt, ami nem 2500-ba játszódik tele high-tech cuccokkal, hanem mondjuk korábban (kr. e 4000 és 1800 között :D)

2018. febr. 25. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Az se mindegy :-)


Én A. Ransome Fecskék és Fruskák sorozatát nagyon szeretem, még felnőttként is szívesen olvasom újra. Gyerekekről szól, akik végig biztonságban vannak, de kb úgy élik meg a vakációt, mint Robinson a lakatlan szigetet.


Szintén gyerekeknek szól Bogáti Péter Az ágasvári csata című könyve. Nekem felnőttként is izgalmas volt. Két osztálykirándulás "összeütközik" a Mátrában, és két hétig oldják meg a konfliktust.

2018. febr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja, látom, tiniknek való. Akkor ez a kettő szerintem OK. Persze a tinik között is vannak nagy különbségek.


Egyébként én még az Alex Rider-sorozatot is szerettem ( [link] de azért annál olyan nagy irodalmi értékre ne számíts.

2018. febr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Jules Verne összes könyve.

Csak ajánlani tudom :)

2020. jún. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!