Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok valami jó könyvet...

Ajánlanátok valami jó könyvet 13 éves fiúnak vagy lánynak?

Figyelt kérdés
Szeretnék valami jó könyvet olvasni csak nem találok számomra jót azon kívül amit olvastam. Kérlek titeket olyan könyv címeket írjatok ami nem ilyen öngyilkosokról szól mint pl: "Tizenhárom okom volt" vagy ne olyat ami olyan mint az "Akkor fel néztünk". Előre is köszönöm a válaszokat.

2018. febr. 25. 18:16
 1/7 Pelenkásfiú ***** válasza:

Louis Sachar - Stanley, a szerencse fia

Cathy Cassidy könyvei..

2018. febr. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Remélem valamelyik jó:


Diana Wynne Jones: A ​vándorló palota

Michael Ende: A ​Végtelen Történet

Brandon Mull: A ​mesés menedék

John Flanagan: Gorlan ​romjai

Jonathan Stroud: A ​szamarkandi amulett

Gail Carson Levine: Elátkozott ​Ella

Scott Westerfeld: Leviatán

Michael Ende: Momo

Bökös Borbála: Szmirkó

Andri Snær Magnason: Időláda

Terry Pratchett: Csip-csap ​népek

Terry Pratchett: Fantasztikus ​Maurícius és az ő tanult rágcsálói

Silvana De Mari: Az ​utolsó tünde

Silvana De Mari: A ​Medve és a Farkas

Derek Landy: Az ​ősök jogara (Skrupulus Fondor 1.)

Szakács Eszter: A ​Szelek Tornya

Edith Pattou: Északfi

William Nicholson: A ​Szél Dalnoka

2018. febr. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a fenti kommenteket, de nem egészen ilyenekre gondoltam... Példaképpen itt vannak ezek:

Leiner Laura: Szjg, Bexi-sorozat, Ég veled

Soman Chainani: Jók és rosszak iskolája 1-3

Frank Márton: Páratlanok 1 a világ peremén

Lily Archer: Mérgezett almák

Kerstin Gier: Rubinvörös időtlen szerelem

Zafirkék időtlen szerelem

Smaragdzöld időtlen szerelem

Silber 1-3

2018. febr. 25. 18:46
 4/7 anonim ***** válasza:
17%
Erdős Zsuzsanna: Vedd már észre! (fiú és a lány szemszögéből íródott tini regény)
2018. febr. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amy Harmon - Arctalan szerelem

Papp Dóra - Tükörlelkek

Kemese Fanni - A napszemű Pippa Kenn

Leiner Laura - Bábel, Akkor szakítsunk (de ahogy elnéztem, valamennyire rajongó vagy, tehát ezeket ismered) :)

Ally Carter - Ha megtudnád, hogy szeretlek, meg kellene, hogy öljelek; Görbüljek meg, ha igazat mondok

E. Lockhart - Frankie Landau-Banks dicstelen tetteinek krónikája (kicsit nehezebb nyelvezetű könyv)

Jenny Han (kedvenc íróm) - Nyár trilógia (A nyár, amikor megszépültem; Nincs nyár nélküled; Örökké nyár lesz), A fiúknak, akiket valaha szerettem

Simone Elkeles - Tökéletes kémia sorozat (Tökéletes kémia; A vonzás szabályai; Láncreakció)

Lauren Barnholdt - Titkok és exek éjszakája

Marni Bates - Gyilkos a vonal végén (szó van gyilkosról természetesen, lehet, inkább krimi kategóriába sorolnám, de tökéletesen eloszlik mellette a tinédzser humor. Mellesleg szerelem is van benne... á, én nagyon szerettem ezt a könyvet, a végéig nem jöttem rá, hogy ki a gyilkos. Ezért is ajánlom neked.)

Itt egy kis ajánló: [link]

Michelle Painchaud - Erica szerepében (ez is hihetetlen jó könyv, ha kicsit szereted a rejtélyeket, rögtön magával ragad. Persze a szerelem itt is megtalálható, ehhez is linkelek ajánlót.) [link]


Ennyit szerettem volna, remélem, valamelyik felkeltette az érdeklődésedet! :)

2018. febr. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Harry Potter, Gyűrűk ura, Aramanth titka, Így neveld a sárkányodat, Jók és rosszak iskolája, A suttogó, Vándorsólyom kisasszony trilógia, Az úr sötét angyalai trilógia, Tintaszív...

Csillagainkban a hiba, Rém hangosan és irtó közel

Ambrózy báró sorozat, Rémálom sorozat Böszörményitől,

Párválasztó sorozat...

És simán mehetnek a klasszikusok, a valamikori pöttyös, csíkos (bár ezek inkább lányoknak), és (fiúknak) indiános könyvek.

2018. febr. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igazából a Bexi sorozat, a versenytábor sorozata, és Erdős Zsuzsanna könyvei idősebbeknek javasolhatók. Dráma, zsarolás, lelki gyötrődések, káromkodás miatt.
2020. ápr. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!