Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek a Conan...

Mi a véleményetek a Conan novellákról? Megéri elolvasni?

Figyelt kérdés

Szeretem a fantasyt, de nem tudom megéri-e elkezdeni R. E. Howard Conan novelláit.

Amelyik fantasyk nagyon tetszettek eddig:

-A hobbit, A Gyűrűk Ura

-A tűz és jég dala

-Harry Potter

-Vaják



2018. márc. 11. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Imádom őket, mindenképpen érdemes elolvasni, bár ha teheted, akkor javaslom angolul. A magyar fordítás sem rossz, de eredeti nyelven természetesen még jobb.
2018. márc. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Esetleg ha csak kipróbálnád, hogy milyen is, akkor javaslok egyet:


Az elefánt tornya - Tower of the Elephant


Ez elég jellegzetes történet, szóval ha tetszik, akkor a többit is szeretni fogod.

2018. márc. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, elolvastam, és tetszett.

Sokan mondják, hogy sablonosak a novellák, igaz ez?

2018. márc. 11. 21:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Némileg.

1. A huszadik század elején íródtak, amikor még csak alakult a műfaj.

2. Igen, Conan mindig győz.

3. Sokszor van benne megmentendő nő.

4. Többször is előfordul valamilyen nagyobb hátráltató tényező, szinte kilátástalan helyzet, de Conan mindig felülkerekedik.


Mondjuk ezek engem soha nem zavartak benne, mert egyrészt nagyon szeretem Conan karakterét, másrészt a nőket is szeretem, harmadrészt szeretem, ahogy Conan kinyírja az ellenfeleit, negyedrészt maguk a történetek kellőképpen változatosak (van pl. Conan kalózkodásaiból; Conan a bennszülöttek közt; Conan a piktek ellen; Conan mint király; stb.). Plusz szeretem az író stílusát is, bár mint említettem, eredeti nyelven olvasva még jobban átjön.

2018. márc. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!