Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvíráskor a kiabálást...

Könyvíráskor a kiabálást etikus NAGYBETŰVEL jelezni?

Figyelt kérdés
Ha párbeszédben kiabál valaki, azt csak szóban fejtsem ki, vagy NAGYBETŰVEL is írhatom a nyomatékosság végett?

2018. márc. 20. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Saját könyvedben úgy írsz /olyan betűvel/, ahogy akarsz. Kiadott könyvben én még nem találkoztam ilyen megoldással. Ha nem gyakran alkalmazod, akár jó is lehet!
2018. márc. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok, hogy erre nincs szabály, ezért kérdeztem úgy, hogy etikus-e, de akkor majd eldöntöm :P Köszi!
2018. márc. 20. 13:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha csak egy sima üvöltözős párbeszéd és komoly terveid vannak az írásoddal, inkább ne. Sehol sem látni olyat és értelmetlen, mert a szövegből kell, hogy kiderüljön, hogy ez egy ordibálós rész, nem pedig abból, hogy nagybetűvel írod.
2018. márc. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem üvöltős párbeszéd, nyilván én sem játszanám ezt el, mert az már ocsmány :D Kétszavas mondatról van szó, ami saját meglátásom szerint az adott szövegkörnyezetben kifejezőbbnek tűnik, ha nagybetűvel írom.
2018. márc. 21. 06:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal szebb, ha kifejted, rászánod azt a pár szót, hogy leírd, főleg, hogy nagy a választék ennek kifejezésére. Szebb a szemnek :)
2018. márc. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!