Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit olvasson egy 14 éves?

Mit olvasson egy 14 éves?

Figyelt kérdés

2018. márc. 20. 21:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%

Lányok:Kertész Erzsébet,Leiner Laura,Tavi Kata,Meg cabot,Szabó Magda

Fiúk:Böszörményi Gyula,Egy ropi naplója,39.kulcs

2018. márc. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%
Percy Jackson
2018. márc. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
64%

Ludast!

[link]

2018. márc. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%
Harry Potter, Aramanth titka, Abigél, Szöszi trilógia, régi pöttyös és csíkos könyvek, Jók és rosszak iskolája, Vándorsólyom kisasszony, ET, Így neveld a sárkányodat, Gyűrűk ura, Babó...
2018. márc. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
25%

Harry Potter, ET nehogy már ilyen baromságokat olvastassál a gyerekkel. Harry Potter mire jó? Hacsak nem akarsz seprün lovagolni vagy varázspálca boltot nyitni akkor semmire. Én tini koromban elolvastam az összes Leslie L. Lawrence könyvet, Winetou sorozatot és sorolhatnám de arra jöttem rá, hogy alapvetően időpazarlás volt az egész, semmilyen gyakorlati haszna nem volt. Jó felszedett az ember néhány új szót, aminek jó részét az életben nem használja fel de ennyi.


14 évesen azért már van a gyereknek valamilyen érdeklődési köre, szereti a hasát szakácskönyv Jamie Oliver stb, szereti a divatos ruhát akkor valami szabás varrás, a lényeg hogy olyat amit később fel tud használni, nyelvkönyv, bármi.


Mennyi sci-fit elolvastam annak sem volt értelme, pedig a nagy részüket mára megfilmesitették.


Én olvastatnák filozofiai, pszichológiai, szociológiai ember, társadalom és önismereti témában könyveket mert 14 évesen lassan kikerül az ember az anyja szoknyája alól és szembe találja magát a társadalom egészével, jó ha felkészül rá legalább elméletben.


Amit mindenképpen olvastatnák az olyan ami a pénzügyi műveltséget fokozza, nagyon kevés iskolában oktatják, semmi közgazdász szint csak alapok, hogy működnek a bankok, a hitelek kamatok, thm, rezsi stb, azért ezeket sokan nem tudják pedig mindenki szembe találja magát vele.

A másik az pedig az egészségügyi téma lenne, valami jó kis anatómiai atlasz, vitamin bibilia ezeket fogja tudni használni, nem úgy mint az ET-e kerekezek a levegőben a kedvenc bmx-emmel háttérben a hold......


Szóval csak okosan, a könyv az tudásanyag, válasz jól, és ne pazarold az időt, az úgyis oly rövid.

2018. márc. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
87%

Utolsó, a legnagyobb baromság, amit írtál, már bocsánat. Egy 14 évesnek nem az a dolga, hogy szétunja magát, miközben szakkönyveket olvas szabadidejében, hanem az, hogy szórakozzon. A szülő meg örüljön, hogy olvas. És hidd el, hogy ha a megfelelő könyveket olvasta (fenti javaslatok például olyanok), akkor műveltségre is szert tesz.

De mélyen remélem, hogy ha gyerekeid lesznek, akkor ne kelljen átélniük azt a tortúrát, hogy kezükbe nyomsz pár száraz, unalmas szakkönyvet, ami valószínűleg annyira lesz jó, hogy megutálják, amiről szól, és másnap pedig kikérdezed őket belőle.

2018. márc. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Volt osztálytársam ilyenkor arra a G. Szabó Juditra volt rákattanva. Most eszembe jutottak még Rejtő Jenő, Nógrádi Gábor, és Jacqueline Wilson, és Lois Lowry, és Pierre Boulle, és Jules Verne, és J. R. R. Tolkien , és Erich Kästner meg a Darren Shan. Őközülük több könyvismertetésről rémlik általánosból. Meg közülük az egyikbe még beleolvastam, valamelyik könyvbe, és tökre jól ír, csak nekem nincs türelmem a könyvekhez:D Pl Tolkientól én a Babó-n/Hobbit-on rágtam át magam, aztán el kezdtem a Gyűrűk urát, az már nagy falat volt nekem:D Amúgy ami még jó pl Anne-Marie Pol- Táncolj; Kertész Erzsébet :Gyönyörű nyár; ja meg most eszembe jutott ilyenek hogy Kincses Sziget-ebből a kincses bolygó rajzfilmet láttam; meg Robinson-erről meg hallottam, de asszem, talán erről is volt könyvismertetés anno még réges régen:D:D:D
2018. márc. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ken Follett :A katedrális.
2018. márc. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ajánlom a Kertész Erzsébet könyveket. A mai napig nagyon szeretem az összest.
2018. márc. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:

Jó lenne tudni hogy fiú vagy lány?


Én csak a fiúhoz tudok hozzászólni, az enyém a Percy Jacksonból 7et elolvasott nyáron, amikor suli van nem olvas.

2018. márc. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!