Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti mennyire tartjátok erikátla...

Ti mennyire tartjátok erikátlannak, hogyha valaki néha letölt pár könyvet e-bookként? Mellette elég sokat költök papír alapú könyvekre is, de nem mindig futja rájuk.

Figyelt kérdés
2018. márc. 21. 10:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon-nagyon erikátlan. :DDDDDDD


Ha nem futja rá, akkor tölts le innen könyveket:

[link]


[link]


[link]


(Moderátornak: ezek teljesen legális letöltési helyek!)

2018. márc. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

Én nem tartom annak. A könyvek árát tartom annak. Tudom, hogy az író miből él meg... blablabla. De még mindig azt gondolom, hogy horribilis az áruk.

Olvass, tölts, élvezd!

2018. márc. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
Második: Kiadóban dolgozom. Köszönöm szépen, hogy elveszed a munkámat! De tényleg!
2018. márc. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a mekről töltök le, meg hivatalos oldalakról, online könyvtárak, vagy online olvasok, rengeteg könyv fenn van! Főleg klasszikusok! Vagy playáruházban is vannak ingyen könyvek! De a mek az nagyon jó! Könyvet nem vettem 6 éve, az is egy növénylexikon volt! Lehet etikátlan, mert a popkönyvek nincsenek fenn az online könyvtárakban!
2018. márc. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

2# Nagyon sok példányt kell eladni, hogy jól megéljen egy író. Lehet, hogy te 3000 forintért veszed meg a könyvet, de annak csak egy nagyon kicsi százaléka esik a könyv szerzőjének a zsebében.


Ugyan ezt máshogy is el lehet mondani. A könyv megvétellel nem 1 embert fizetsz hanem kb 10 ember megélhetésének egy részét.


Gondolom ugyan ezzel a felfogással mész tejet venni a boltba ... "Jaj az a kőgazdag üzlet tulajdonos mért rak profitot a tejre, hogy megélhessen és 30-40 alkalmazottat fenttartson? Mért nem adja féláron? Vagy ingyen?"


Kérdező, addig nem etikátlan amíg azokat is megveszed pl.: Kindle-t használva, de gondolom te az ingyenes NCoreos letöltésekről beszélsz :S

2018. márc. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

2-es! És tudod miért drágák a könyvek?

Egy 10 000 forintos könyvből a bolt 3-4 ezer forintot tart meg magának.

Régen nagy példányszámban el lehetett adni újságokat, folyóiratokat, könyveket. pl. a rádió- és televízió újság 700 ezer példányban készült, kicsi remittendával.

Addig az előkészítő munka költsége fix.

Pl. a tördelés díja. Ha egy példány készül, akkor arra az egyre terhelődik rá. Ha egymillió, akkor egymillió fele oszlik el.

A példányszámtól csak a nyomdaköltség változik.

Bizonyára vannak szerencsésebb kiadók nálunk.

A mi szerzőink annak is örülnek, ha 2-3 év alatt visszajön az a pénz, amit kifizettek a munka megrendelésekor.

A bérünk itt elmarad más kiadókétól, elmarad az átlagjövedelemtől.

A számítógépek egész nap mennek, a szoftverek drágák, s időnként újakra kell cserélni.

Lejjebb nem tudjuk vinni a tarifát.

Ma bárki kiadhat bármit. Hatalmas mennyiségű nyomdatermék van a piacon, de mind kis példányszámban készül.

Ezért drágák a könyvek.

2018. márc. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%

Kettes vagyok és értem én amit mondtok. De nektek is be kell látni, hogy már egy nagyon másik társadalmat élünk, mint akár 10 évvel ezelőtt.

Nekem is van munkám, nekem is kell rezsit fizetnem, nekem is kell bérletet vennem, albérletet fizetnem. Emellett sajnos nem engedhetem meg magamnak, hogy havi 10 ezerért még könyvet is vegyek, ami sajnálatos, de tény.

Ilyen alapon, akkor a könyvtárak, antikváriumok, használt könyv árusítók és a könyveket barátoknak kölcsön adók is mind elveszik a munkátokat? Mert biztos vagyok benne, hogy esetleg csak a könyvtárakból csöpöghet némi alap a zsebekbe. Ezzel nem vagyok tisztában.

Értem én, amit mondtok, de nézzük onnan, hogy a letöltött könyvért nem kell kivágni egy fát sem, oké újrahasznosítás, sajnos az sem túl sűrű :( Mellé egy könyv teher, tárolnom kell, cipelnem, ha a buszon akarom olvasni, nekem is csak ott jut időm, nem szeretek bőrönddel közlekedni és azt sem ha a méregdrágán megvett könyvem szamárfüles lesz.

Jussunk el akkor oda, hogy akinek nincs pénze az ne legyen alapból sem művelt, ne veszhessen el egy álomvilágban? Büntessük a csórókat azzal is, hogy már könyvet sem olvashatnak? Mikor vettetek utoljára CD-t? Van még egyáltalán cd lejátszó? Persze, sejtem mindenki csak legálisan tölt le filmet is vagy csak moziba jár és a tvt nézi esetleg a youtube-ot...

Ha havi 10 ezret költök könyvre, akkor nem lesz villanyom. Fizeti valaki a rezsim? Sajnos nem :(

Teljesen megértem, azt, ami mondotok, de ez egy nagyon kétoldalú mérleg, biztos vagyok benne, hogy nem mindenki teheti meg, hogy havi 2-3 könyvet megvegyen és igen, könyvtárba sincs idő eljárni, rohanó világot élünk.

Jussunk el akkor oda, hogy ne olvassunk? Legyünk még hülyébbek, még szürkébbek, még álomtalanabbak? Ember, embernek farkasa, mindenki úgy él meg, ahogy tud. Igen, lehet, hogy legális, de nincs más lehetőségünk.

Köszönöm a sok lepontozást és, hogy lehet véleményt kifejteni.

Persze én csak egy ember vagyok, az itt adott válaszok alapján egyedül én és a kérdező töltünk le könyveket, szóval a remény még él.

2018. márc. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Emellett sajnos nem engedhetem meg magamnak, hogy havi 10 ezerért még könyvet is vegyek, ami sajnálatos, de tény. "


-Akkor ne vegyél könyvet.


"Ilyen alapon, akkor a könyvtárak, antikváriumok, használt könyv árusítók és a könyveket barátoknak kölcsön adók is mind elveszik a munkátokat?"


-Programozó vagyok szóval az én munkámat nem, de ezek mind normális opciók amiket felsoroltál.


"etöltött könyvért nem kell kivágni egy fát sem, oké újrahasznosítás, sajnos az sem túl sűrű :( Mellé egy könyv teher, tárolnom kell, cipelnem, ha a buszon akarom olvasni, nekem is csak ott jut időm, nem szeretek bőrönddel közlekedni és azt sem ha a méregdrágán megvett könyvem szamárfüles lesz. "


-Ahogy mondtam ... teljesen normális e-bookokat venni. Addig jó amíg fizetsz értük és nem illegálisan töltöd le őket.


"Jussunk el akkor oda, hogy akinek nincs pénze az ne legyen alapból sem művelt, ne veszhessen el egy álomvilágban? Büntessük a csórókat azzal is, hogy már könyvet sem olvashatnak?"


-A könyvtár ingyenes. Az olvasás nem alanyi jog, mint nekem sem a Ferrari. Nem mehetek az autókereskedésbe, hogy "a szegényektől elveszik a közlekedési lehetőséget". Vagy egy 10 éves mondjuk opel astrát veszek, tömegközlekedés vagy gyalogolok.


"Mikor vettetek utoljára CD-t? Van még egyáltalán cd lejátszó? Persze, sejtem mindenki csak legálisan tölt le filmet is vagy csak moziba jár és a tvt nézi esetleg a youtube-ot... "


-Zenét a youtuberól és ITunesról hallgatok. Az ITunesnak van egy havi díja a youtubeon meg a reklámok megnézésével "fizetek". A legújabb filmeket vagy IMovien megveszem vagy moziba elmegyek, de nem szoktam TVt vagy filmeket nézni igazán.


"Ha havi 10 ezret költök könyvre, akkor nem lesz villanyom."


-2000 forintért veszek 3 könyvet neked egy antikváriumban. Nekem 9ezerbe került az USAból rendelni egy szak könyvet a munkámhoz. Ebben még a szállításidíj is benne volt. Szóval Magyarországon egy antikváriumban sokkal olcsóbban kijön akár több könyv is mint 10 ezer.


"könyvtárba sincs idő eljárni, rohanó világot élünk."


-Ha szegény vagy és ilyen olvasási igényeid vannak, akkor nincs más opciód.


"Jussunk el akkor oda, hogy ne olvassunk? Legyünk még hülyébbek, még szürkébbek, még álomtalanabbak? Ember, embernek farkasa, mindenki úgy él meg, ahogy tud. Igen, lehet, hogy legális, de nincs más lehetőségünk. "


-Van más lehetőséged, csak éppen ez a legegyszerűbb. Ha nincs időd besétálni egy könyvtárban kikölcsözözni 1-2 könyvet 2-3 hetente egyszer, akkor olvasni sincs időd :D Hagyuk már, hogy "rohanó világban élünk". Kölcsönözd ki a könyvet és vidd haza.


Itt az az alap probléma, hogy te ezt nem tekinted lopásnak és lusta vagy havonta egyszer elmenni a könyvtárba és haza vinni 2-3 könyvet.

(A havi 10 ezer forint hülyeség. Ebookból is tudsz venni 7-8 könyvet belőle)

2018. márc. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, nem IMovie. A filmeket is Itunesról lehet. Összekevertem a vágóprogrammal.
2018. márc. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
32%

Hát szerintem programozóként kicsit jobban keresel, mint én ;) Mellékesen, akkor ne olvassak? Hüm... nem baj, ha erre nem reagálok? Szerintem nincs mit. Ahogy arra sem, hogy könyvtárba sincs időm eljárni, de ez mind az én problémám :)

Alsó hangon 3000 ezer egy könyv, az programozóként is 9000. Az antikvárium, meg megint csak nem a kiadót és vagy az írót támogatja, mint írtam vala. Mellé mutatsz nekem új könyveket, darabját 1000 forintért? Ha meg nem haragszol, ha olyan könyvet akarok olvasni, ami érdekel, roppant ritka olcsón. De igen, a fene nagy igényeim, megyek eret metszek. De szeretném, ha mutatnál olyan antikváriumot, ahol 1000 forint egy jobb könyv?

Igen, valószínűleg én fogom csődbe vinni a magyar könyvipart :) Meg az a több ezer letöltő, akik nem olyan jó érzésűek, mint itt mindenki. Csak tudnám, akkor honnan az a több ezer feltöltött könyv. Hüm... Bár, ha jól látom, egyedül én vagyok ilyen szenny, beleférek a rátába.

De zseniális ötletem van, figyelj szabadalom, járjon a buszra a könyvtár, máris megoldva a melóba és a hazautazásom ( meg más helyekre, sajnos busszal járó vagyok, tádááám, itt jut időm olvasni, varázslat) és a könyvtár egyben, de ha ebből meggazdagszol, majd azért szólj, hogy gratuláljak ;) Ja és azt is valósítsd meg, hogy ne kelljen cipelnem, aztán, amikor tönkre megy, mert esetleg bevásárlok és nem fér el a több száz oldalas könyv, akkor a könyvtár ne kérjen háromszorosára, vagy és ne neki kelljen a könyvet megvennem.

Enni sem alanyi jog, levegőt venni sem, mégis nélkülözhetetlen ;)

2018. márc. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!