Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha én nem tudok írni, de van...

Ha én nem tudok írni, de van egy ötletem, akkor milyen módon oldható meg, hogy elkészüljön a könyv?

Figyelt kérdés

2018. márc. 27. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ötlet kevés.

Szórakoztató, az olvasónak tetsző formába kell önteni.

Társszerzőt kell szerezned, ami persze kiadás.

Ha hajlandó rá, beveszed a bizniszbe, ám kérhet munkadíjat is, ha nem bízik a sikerben.

2018. márc. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Erre gondoltam én is.


Ez hogy működik?

Hol találok társszerzőt? (Van aki kifejezetten ilyesmivel foglalkozik?)

Milyen kiadásokról és összegekről van szó?

Hol és hogyan kellene neki kezdeni?

2018. márc. 27. 23:14
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Az írás tanulható. Szóval gyorsan állj neki.
2018. márc. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul is talán van ilyen, de én online képregényrajzolóként angol collab fórumokon keresztül találtam írót magam mellé (történetet alkotni tudok, de nem tudom jól megfogalmazni, angolul meg végképp nem megy). Bár én csak feltételeket adtam meg, lényegében az író saját ötletével dolgozunk, nem az enyémmel.


Ezekről a fórumokról tudni kell, hogy az ilyen társszerző/partner dolgok 80%-ban elbuknak, az egyik fél majdnem mindig kilép még a munka elején. Én 2015 óta keresek partnert rendszeresen, sok projektbe hívtak is meg, de csak múlt novemberben találtam valakit, aki hajlandó is dolgozni, nem lép le szó nélkül (legalábbis eddig) és az összhang is tökéletes kettőnk között. (Ebben azért benne van az is, hogy elég egyedi igényeim vannak, "klasszikus" igényekkel sanszos, hogy hamarabb találtam volna társat)


De amiről én beszélek, az csapatmunka, az író megír egy történetet a kikötéseim alapján, de a kivitelezésben szabad kezet kap, én pedig cserébe lerajzolom neki azt, amit elképzel.


A te esetedben más a helyzet, mert a kérdésed alapján te csak az ötletben lennél benne, ami azt jelenti, hogy sokkal inkább "ügyfél" vagy, mint alkotó (az ötlet nem számít alkotásnak és nincs értéke önmagában, mindenkinek vannak ötletei)


Ingyen kicsi az esélye, hogy bárki is bevállalná ezt, így jobb helyzetből indulsz, ha fizetni is tervezel az ötlet megvalósításáért. Ez esetben vannak akár kifejezetten weboldalak is arra, amik a szabadúszó írókat összekötik a megrendelőkkel, köztük regényírók is találhatók.


Magyarul viszont sajnos egyáltalán nem tudok ilyen fórumokat/oldalakat mondani, egy időben próbáltam keresni, de nem találtam.

2018. márc. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én azért úgy gondoltam, hogy az ötleten kívül a megvalósításban is aktívan szerepet vállalnék a történet alakításában. A gond az, hogy megfogalmazni nem tudom. Ehhez kellene írói segítség.
2018. márc. 28. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!