Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miket vesztek figyelembe egy...

Miket vesztek figyelembe egy könyvnél?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni írni egy könyvet, melyben egy zombiapokalipszis törne ki. Szeretném megkérdezni, hogy ki mikre figyel, mit vár el egy ilyen könyvtől? Tudnátok adni ötleteket, tippeket, amiket hasznosíthatnék?


Előre is köszönöm!



2018. ápr. 17. 11:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

 

Egy olyan könyvnél, amely egy meglévő trendet használ ki (a zombiapokalipszis pont ilyen), sokkal fontosabb, hogy mutasson valami újat, különben csak egy ezredik történet lesz, ami ugyanazt meséli el, mint az előzőek. Legyen benne valami teljesen új, más szemszögből, más megközelítés szerint mutassa be a helyzetet, ugyanakkor legyen valamennyire logikus is, tehát nem elég, ha a te zombijaid például repülni tudnak, mert az ugyan újszerű, de teljesen értelmetlen és fizikailag megvalósíthatatlan is. Igaz, már a zombi léte is logikátlan, de van egy szint, ami még elfogadható, ezt nem kellene túllépni.

2018. ápr. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia.

Én a karakterközpontú regényeket szeretem. Azaz kedvelhető főszereplő, ha több szemszöges, akkor adott esetben szereplők kedvelhetőek legyenek. Maga a történet is számít persze, de egy jól kidolgozott, összetett karakterért jobban izgul és szurkol az olvasó, mint egy unalmas papírmasé figuráért. A sztori izgalamas és pörgős. Ugyan ezt a témát már sokan könyvre vitték, de szerintem mindig lehet hozzá újat adni.Semmikép ne legyen benne szerelmi szál, mert egy ilyen szituációban ez abszurd. Ja és a zombik ne csak csoszogjanak (ez inkább viccbe hajló), hanem fussanak.

Sok sikert a könyvhöz. :)

2018. ápr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!