Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olvasta valaki a Nana című...

Olvasta valaki a Nana című mangát? El spoilerezné valaki?

Figyelt kérdés
A húgom el akarja olvasni, én viszont az ilyen romantikus mangáknak neki sem állok, a shouneneket szeretem. Az alapsztoriját tudom. Van benne bármi ami nem felel meg egy kisgyereknek? (Vér, szexualitás, erőszak)

2018. máj. 2. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit tudok mondani, hogy szerintem egy 14-16 éves kórtól tudnám ajánlani, főként ha megérti a történetet, mert komoly témákat dolgoz fel. Erőszak, vér nincs benne, viszont a szex már más téma, de itt nem hentai-ra kell gondolni. Nem tudom mennyire ismered (készült belőle anime is), de számomra nem egy vidám történet. Megmarad a valóság realitásán és nem az a happy end, amitől az emberek feltétlenül boldogok lesznek, bár számomra pont ezért lenyűgöző. Szerintem ha megnézel egy részt az animeből, vagy egy fejezetet elolvasol a mangából, fel tudod mérni, hogy olvashatja-e a húgod.
2018. máj. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A Nana a josei műfajába tartozik, nem való gyerekeknek. Nem attól nemgyerekeknek valóak bizonyos művek, mert van benne vér, szex, drogok vagy erőszak, hanem azért, mert bizonyos dolgok megértéséhez és megemésztéséhez kell egyfajta mentális és lelki érettség.


Én is amondó vagyok, hogy először nézd meg egy-két oldalon, hogy mely műfajokba van besorolva, olvass róla hosszú, szépen kifejtett véleményeket és valahonnan a közepétől nézz meg két-három részt, ebből már elfogod tudni dönteni, hogy mennyire való a hugodnak. Aki egyébként mennyi idős is?

2018. máj. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Még csak most lesz 10, így inkább mást keresek neki, de ettől függetlenül beleolvasok/nézek a történetbe. Az a helyzet, hogy mint írtam a shounenekben és a horrorokban vagyok otthon, de meghoztátok hozzá a kedvem. :)

Köszönöm a válaszokat! :)

2018. máj. 2. 21:44
 4/4 Trevor. ***** válasza:
100%
A mangáját nem olvastam, de az animéje az egyik kedvencem. Szerintem még akkor is tetszene neked, ha amúgy nem érdekel a romantikus slice of life. 10 évesnek meg tényleg nem való, jobb esetben unalmasnak találná, rosszabb esetben nem értené meg gyerekfelfogással és tapasztalat hiányában (nem egy nyálas és boldog történet, persze vannak benne vígjáték elemek szép számmal).
2018. máj. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!