Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Volt már veled, hogy egy több...

Volt már veled, hogy egy több száz oldalas könyvet olvastál, és elértél addig, hogy már kevesebb, mint száz oldal maradt, viszont semmi kedved nem volt végigolvasni?

Figyelt kérdés

2018. máj. 3. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

Igen.

Én régen szerettem olvasni, de mára totál elapadt ez a dolog.

Időrabló tevékenységnek tartom regények esetében.

2018. máj. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egri Csillagok nálam ilyen volt. :D
2018. máj. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és ezt utálom.

Sosem értem, hogy miért történik. Mármint, hogy több száz oldalt simán elolvasok szünet nélkül, mert annyira érdekel. Viszont egyszer csak történik valami, és egyik percről a másikra elmegy a kedvem. :D

2018. máj. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Velem is volt ilyen. De nem csak könyvnél, sorozatoknál is. Szerintem azért, mert csömöröm lett tőlük, túl sokat toltam le belőlük egyszerre. Amíg benne vagy, addig fel sem tűnik, jól érzed magad, de aztán megszakad hirtelen a folyamat és érzed, hogy elég volt... :D
2018. máj. 4. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában befejezem amit elkezdek, de ha mégsem, akkor még a legeléjén abba hagyom. Egyedül Norman Mailer: A hóhér dala című művével jártam úgy, ahogy a kérdésben szerepel. Második kötet háromnegyedénél hagytam abba, azóta is röstellem és tervezem, hogy befejezem, de nem megy. Természetesen nem az írás minősége, vagy egyéb más vele a bajom, hibátlan minden tekintetben, de olyan az atmoszférája a regénynek, hogy idővel annyira bedarál és lenyom érzelmileg, hogy élni is alig van kedvem. Képtelen voltam már kinyitni is egy idő után. Soha nem jártam még így, ez az egy könyv ami kivételként erősíti a szabályt nálam, ha valami nem fekszik pár oldal után leteszem. Sorozatokat rendszeresen elkaszálok, teljesen random időkben, 10 perc, két rész, 2 évad, bármennyi idő után, de az olvasmányaimat, amikre időt szánok és ténylegesen a végéhez közelítek, a fenti kivétellel eddig mindig befejeztem.
2018. máj. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Harry Potter könyvekkel jártam így. Az első tetszett, még a második is elment, de a harmadikat már nem tudtam befejezni, egyszerűen nekem túl sok volt... ha belegondolok, hogy amúgy hét kötetes...
2018. máj. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen szokott ilyen lenni pl a gyűrűk ura 2.részének a feléig jutottam aztán egyszer csak nem érdekelt tovább. Majd még újra megpróbálkozom vele 😅
2019. dec. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!