Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potterben a tanároknak...

Harry Potterben a tanároknak lehetett párkapcsolata és gyerekei?

Figyelt kérdés

Tudom, elég fura kérdés, de ha belegondolunk, ezt nagyon nehezen lehetett csak megoldani. Egész évben egy iskolában voltak, a többségük/mindegyikük ott is aludt, hisz gyakran szerepeltek éjszaka is.

Felmerült bennem az a kérdés is, hogy volt-e saját házuk, vagy nyári szünidőben is a Roxfortban laktak?

Ha valaki tud bármit ezzel a témával kapcsolatban, az ne tartsa magában! :D

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. máj. 7. 09:58
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Ami még eszembe jutott ezzel a témával kapcsolatban és elég fura:

Angliában a diákok a tanáraikat középiskolában a Mr/Ms/Mrs+vezetéknevükön szólítják, érdekes módon a Harry Potterben ez professzor lett, így elvileg legalább a nő tanárokról tudhatnánk hogy van-e férjük... Olyan érzés kicsit, mintha Rowling direkt próbálta volna ezt eltitkolni előlünk. :D

2018. máj. 7. 10:07
 2/15 anonim ***** válasza:
1%
Azt erted hogy ez csak egy film? Azaz kitalacio az egesz.
2018. máj. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Atyavilág! Hány éves vagy?
2018. máj. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
98%

Előző válaszolónak: Eredetileg könyv. ;)


Elvileg szerintem lehetett, de a legtöbbjüknek nem volt. Pitonnak pl. volt saját háza, mint a Félvér hercegből kiderült, nyáron gondolom ott tartózkodott. Amúgy (remélem nem spoiler) Neville, amikor tanár lesz, a feleségével a Foltozott Üstben lakik az Abszol úton.

2018. máj. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
98%
Simán lehetett házastársuk, többségük Roxmortsban lakott vagy oda hoppanált reggel.
2018. máj. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A normális válaszokat köszönöm! :)
2018. máj. 7. 17:56
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Semmiféle korlátozás nem található erre nézve a könyvekben, tehát abból kell kiindulnunk, hogy lehetett.

A "bejárást" akár kandallón keresztül is megoldhatták, vagy birtokon kívül hoppanálással, esetleg zsupszkulccsal - tehát nem kellett járműre szorítkozniuk, az éjszakai ügyeletet leszámítva kastélyon kívüli háztartásban is alhattak.

A roxfort alapítóinál pedig egyértelműen szó esik leszármazottakról, igaz, azt nem tudni, hogy nem-e volt életüknek olyan része, amikor nem az iskolában éltek (pl. Lupin sem rendelkezett párkapcsolattal, de az iskolából távozta után már igen).

Hagrid pedig - bár klasszikus értelemben nem igazán tanár - Madam Maximmal ápol gyengéd szálakat.

A roxfort hajdani igazgatójáról, Phineas Nigellus Black-ről tudjuk, hogy Sirius ükapja.

2018. máj. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Azt hiszem igazatok lesz. :)

Csak furcsa volt, mert pl Hagrid is a Roxfortban lakott.

Nem vagyok biztos benne, hogy a könyvben is így volt-e vagy csak a filmben, de Trelawney is azt kiabálta amikor Umbridge kirúgta, hogy "Roxfort az otthonom."

2018. máj. 8. 00:22
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem azt csak képletesen értette. :) Amúgy én mindig úgy képzeltem, hogy tanév közben a legtöbben (akiknek nem volt családjuk) a suliban laktak.
2018. máj. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem voltak olyan tanárok is, akiknek tényleg nem volt a Roxforton kívül lakásuk, de másoknak valószínűleg volt.
2018. máj. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!