Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan került vissza Siriushoz...

Kovdom kérdése:

Hogyan került vissza Siriushoz a varázspálcája? (Miután megszökött az Azkabánból)

Figyelt kérdés

2018. máj. 13. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól emlékszem sehogy. A harmadik részben a szellemszálláson Rontól vette el a pálcáját, és azt használta. Hogy később honnan szerzett pálcát, arról szerintem nincs szó a könyvben.
2018. máj. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Én arra tudok még gondolni,hogy Dumbledore simán besétált az Azkabanba és vissza kérte, majd odaadta Siriusnak :)

2018. máj. 13. 18:20
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Lehet egész végig nála volt egy másik, mint a Ponyvaregényben az aranyóra.
2018. máj. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs benne a könyvekben,de az biztos,hogy a 3.részben nem volt sajátja.Én azt is elképzelhetőnek tartom,hogy mivel nem mehetett ki a Grimmauld téri házból,lehet,hogy pálcát sem kapott egy ideig,pont azért,hogy ne szálljon harcba senkivel.Persze aztán szerzett valahonnan,lehet,volt valami elfekvő készlet.:D
2018. máj. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sehogy. A 3. könyvben Ron pálcáját használja. Arról nincs szó a könyvekben, hogy utána pl. az 5. részben honnan van pálcája. Arra tudok gondolni, hogy esetleg Dumbledore készíttetett neki egyet, vagy volt elfekvőben pár pálca, és azok közül kapott egyet, pl. a régi, megölt rendtagok pálcái lehet, hogy megvoltak.
2018. máj. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A könyvben konkrétan nem írják le, ezen már én is gondolkoztam. Végül is Bellatrix meg a vele együtt megszökött halálfalók is szereznek valahonnan pálcát, úgyhogy valahogy ő is.

Én abban sem vagyok biztos, hogy a foglyoktól elvett pálcákat az Azkaban-ban őrzik. Ennyi erővel Sirius a szökésénél simán lenyúlhatott volna egyet. Esetleg ha egy halálfalót megöltek, akkor annak a pálcáját odaadhatták neki. Az 5. részben már volt pálcája, hisz harcolt a halálfalókkal. Vagy esetleg tényleg Dumbledore csináltatott neki. Nem tudom.

2021. márc. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!