Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek én melykk roxfori...

Szerintetek én melykk roxfori házba kerülnék?

Figyelt kérdés

Rengeteg ilyen tesztet csináltam már, és a legtöbben a Mardekár jött ki nekem, (aminek örültem is) de sok tesztben a Hollóhátba is tett a süveg, egy-kettőben pedig meg a Griffendélbe, amit nagyon nem értek, mert nem érzem magam egy hűséges, bátor embernek.

Személyiségileg nagyon összetett vagyok, akikkel nem állok nagyon közeli kapcsolatban és a szükségem úgy kívánja nagyon kedves és segítőkész vagyok, akikkel pedig szoros kapcsolatban vagyok, olykor lekezelően viselkedek, szarkasztikus vagyok, de aki közel áll hozzám tényleg, azt mindennél jobban szeretem, mégha sokszor gonosz és önző vagyok vele.

Mindenkiről meg van a véleményem, lenézek mindenkit, csak magamat akarom előre juttatni, a többi nem érdekel, becsületesnek sem mondanám magam, a cél elérése érdekében bármit bevetek. (Sokszor bűntudatom is van azért) Ezek mind mardekáros vonások lennének, de ott van még az is, hogy a gonosz véleményem nem a szemébe mondom senkinek, hanem megtartom magamnak,és önbizalom hiányos is vagyok nagyon, de pl. olyan is van, amikor teljesen éltetem magam, és ott van az is még, hogy azért a betegeket, időseket meg a szegényeket sajnálom. Egyébként ez hollóhátas vonás még nálam, hogy rengeteget olvasok, tanulok és okoskodok,szeretek kijavítani másokat.

Szóval, ezek alapján szerintetek én melykk házba kerülnék? Tudom, hülyeség ezen gondolkozni, de csak úgy eszembe jutott, mert ugye a sok teszt alapján lehetnék mardekáros és hollóhátas is. Egyébként a mardekárnak örülnék a legjobban, de a hollóhát sem rossz.



#Harry Potter #Roxfort #teszlegsüveg
2018. máj. 16. 00:38
 1/8 A kérdező kommentje:
Most vettem észre, hogy a kérdést is elírtam, látszik, hogy éjszaka van, fáradt vagyok és van időm mindenen agyalni.xD
2018. máj. 16. 00:39
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is Mardekár. Hermione is sokat olvasott, mégsem volt Hollóhátas. ;)
2018. máj. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
84%

Üdvözöllek a Mardekárban, én is mindig oda tartozónak éreztem magam, a Pottermore is oda rakott. Egyébként mogyorófa pálcám van sárkányszívhúr maggal, a patrónusom egy vörösbegy a teszt szerint. Az Ilvermorny tesztet is elvégeztem, ott a horned serpent-be kerültem. :)


Egyébként érdekes, hogy angol nyelvű fansite-okon mennyien gyűlölik a Mardekárt, a legtöbb magyar HP-fan viszont a Mardekárba akar kerülni. ;)

2018. máj. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Mardekár, hülyeség, hogy ne lehetnének jó tulajdonságaik is. Merlin is oda járt amúgy. :D

Amúgy azt én hibának találtam a könyvben, hogy nagyon egyoldalúan ábrázolta a mardekárosokat, oké, Piton, Regulus és Lumpsluck árnyalódott, meg raktak más házba is olyanokat, akik rosszak lettek végül (Pettigrew-t a Griffendélben még most sem veszi be az agyam) de azért mégis...eleve a házas rendszerről mindent elmond az, hogy Dumbledore mondja is Pitonnak, néha elhamarkodottnak érzi a beosztást. Ami igaz is, mert az emberek összetett jellemek. Piton simán lehetett volna griffendéles, hollóhátas is, és sokkal jobban alakult volna az élete. Bár ő akarta a Mardekárt, lehet, az is szerepet játszott benne, hogy oda került. Voldemort is lehet, hogy hollóhátasként más pályát futott volna be, bár a személyiségzavar megvolt nála háztól függetlenül, ezzel a vértisztasági ideológiával talán nem ismerkedik meg, vagy nem úgy, hogy abban ekkora lehetőséget lát.

2018. máj. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
69%

Én ha 11 évesen a Süveg alá kerülök, akkor is Mardekáros akartam volna lenni. Nézzük csak a Süveg versikéjét:


"Ha vakmerő vagy s hősi lelkű, házad Griffendél. Oda csak az kerül, ki semmitől se fél."


Ezt valóban elég vakmerő, elhamarkodott, elbizakodott jellemnek tartom. A Griffendéles "hősként" rohan a csatába, a veszélyes kalandokba, nem gondolva semmi másra. Phineas Nigellus, a volt Mardekáros igazgató portréja is megmondta, hogy "Rendben, mi Mardekárosok se vagyunk gyávák, de azért nem visszük vásárra a bőrünket." Ezzel egyet tudok érteni. Akinek egyetlen elve, hogy "hős legyen" annak később erősen koppanhat az orra. Ezt a jellemhibát még az egyébként sok Mardekáros jeggyel is rendelkező Harry is elkövette, amikor gondolkodás nélkül rohant az 5. könyv végén a Minisztériumba, mivel Voldemort olyan álmot küldött rá, amiben Sirius-t kínozza. Nem gondolkodott, nem elemzett, csak cselekedett, mint egy báb, amit erkölcsök és hősi eszmék rángatnak. Voldemort sikeresen kihasználta a Griffendélesek összes sztereotípikus gyengeségét.


"Hugrabugnak nyájas népe. békés, igazságos. Oda mész, ha türelmes vagy, s jámbor – ez világos."


Oké, fogadjuk el egymást, legyünk happy-k, mondhatni hippi-k. És aztán? Hol vannak az új felfedezések, társadalmi eszmék, mire fel lelkesedjünk, mit kívánjunk véghezvinni? Ez afféle "kommunizmusra" hajaz, legyünk boldogak, tűrjünk, majdcsak megoldódik minden, majdcsak elvonul a vihar. Ez szintén elég önpusztító eszmének tűnik.


" A bölcs öreg Hollóhátban, éles elmék várnak. Kiknek a tanulás kaland, oda azok járnak."


Na ez már szimpatikusabb. A tanulás és az éles elme valóban fontos dolog. Minél jobban meg kell ismernünk ezt a világot, és tudást kell szereznünk, hiszen csecsemőként mind a nulláról indultunk.

Azonban hogyan döntjük el, hogy milyen tudás a hasznos, és milyen a haszontalan. A Hollóhátba rengeteg különc jár pl. Luna Lovegood, aki narglikkal, meg morzsás szarvú szapirtyókkal foglalkozik. Fontos megismerni a világunkat, de idővel el kell választanunk a búzát az ócsútól. A Jóslástan pl. új ismeretnek tekinthető, de sok hasznos tudást nem hoz.


"Hogyha agyafúrt s ravasz vagy, ne is tekints másra: A Mardekár való neked. Ott lelhetsz sok társra."


Ezzel lehet a legjobban egyet érteni. Kell bátorság, de csak annyi, amennyi ésszerű keretek közé befér. Kell barátság, de csak a megfelelő emberek felé. Ahogy Draco mondta, "Nem az számít, hogy mit tudsz, hanem, hogy kiket ismersz." Kell tudás, de véges életkorú és cselekvőképességű lényekként nem rohanhatunk mindenféle hasznontalan ismeret felé, azt kell tudnunk, ami szükséges számunkra.


Szóval nekem úgytűnik, hogy a Mardekár koncentrálja magába a három másik ház legjobb tulajdonságait, hogy valami egyedit és kimagaslót alkosson, miközben sajátságos vonásai is vannak.

2018. máj. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
19%
A regisztrált szexuális bűnözők házába.
2018. máj. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%
A 0%-ból valahogy sejtem hogy itt senki sem néz Family guyt és nem érti a poént....
2018. máj. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem leginkabb a mardekar illik hozzad, de persze ez nem jelenti azt hogy csak mardekaros vonasaid vannak
2018. jún. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!