Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » SzJG-szerintetek?

SzJG-szerintetek?

Figyelt kérdés
A Szent Johanna Gimi miért olyan felkapott? Mert 8 részes? Vagy mert egy gimis életéről szól? Szerintem Leiner Laurának ez a legunalmasabb könyve, nem történik benne semmi. Nekem az Akkor Szakítsunk, és a Bábel sokkal jobban tetszett a szent johannánál. Nektek mi a véleményetek?

2018. máj. 22. 17:29
 1/9 anonim válasza:
100%

Én is elkezdtem olvasni a Szent Johannát annak idején, azt hiszem, a 6.-ig jutottam kb (addig, amikor végre összejön Reni Cortezzel).

Kicsit vontatottnak találtam én is, de nekem eddig fent tartotta a figyelmemet, utána viszont elvesztett.

A Bábelt imádtam, az Akkor szakítsunk-ot szintén.

Szerintem ez emberfüggő mert barátnőm az SzJG-ért volt oda, és az ASZ-ot utálta.

Egyébként tényleg azért lehet/lehetett ilyen népszerű, mert gimnazistákról szól, a tipikus gimnazista gondokról/örömökről, és valamelyik szereplőjével szerintem garantáltan azonosulni tud az olvasó. :)

2018. máj. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az SZJG Kalauzt olvastad? Azt hiszem, az a része talán már nincs is forgalomban (legalábbis én így hallottam), de én olvastam még régen. Az írónő eredetileg négyrészesre tervezte a sorozatot, de úgy túl vastagok lettek volna a könyvek, így minden évet szétszedtek két félévre.

Mikor még vihogós tinilány voltam, olvastam az egész sorozatot. Engem az ragadott meg benne, hogy gimisekről szól, én is gimibe akartam már járni, mert úgy tűnt, hogy az nagyon király hely. Emellett azt szerettem benne, hogy sok szereplő valamilyen szubkultúra tagja (rocker, punk, goth, emo) és ilyen értelemben én sokat köszönhetek ennek a könyvnek, mert a szubkultúrákat azóta is tanulmányozom, bár azért, az SZJG-ben felvonultatott gothok, punkok meg emósok is elég sztereotipikusak voltak.

Azért felkapott, mert szerelmes regény (oké, a szerelem csak a hatodik részben jelenik meg, addig csak két fura, birka szereplő van - de most komolyan, ha Cortez olyan hú, de király pasi volt, nem mert odamenni Renihez és legalább annyit mondani neki, hogy szeretné jobban megismerni?). Emellett főleg a tizenéves lányok körében népszerű, szóval olyan nagy közönsége sincs szerintem, mint ahogy egyesek gondolják.

A Bábelt meg az Akkor szakítsunk!-ot én is kedvelem, de nekem az írónő karakterei különböző könyveiben nagyon hasonlóak. Persze, valamilyen szinten nyilván hasonlítanak, hisz a való életben is vannak hasonló emberek, deee... például az SZJG-ben ott volt Arnold, aki a Bábelben simán lehet Kolos, az ASZ-ben pedig a főszereplő csaj bátyja, akinek most nem jzt eszembe a neve... na, érted. Ha a külsejüket nem nézzük, ez a három egy személy tulajdonképpen. Szerintem.

2018. máj. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem mondom, én is többször elolvastam a SzJG-t de nekem valahogy idegesítőek a főszereplők.(Renit és Cortezt kifejezetten utálom)
2018. máj. 22. 21:29
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Mivel tipikus tini csaj romantikus regény a szokásos sablonokkal ahogy olvasgattam itt az oldalon egy-két leírást. Van egy csaj főszereplő, akivel mindenki tud azonosulni, nem csinos, stb. Aztán van egy húdemenő pasi, a tipikus tiniszerelem, akinél úgyse lenne esélye a csajnak, de végül összejönnek, mert az igaz szerelem utat talál mindig, stb. Ez ilyen tipikus bevett sablon, amit minden 12-18 éves csaj zabál és veszik, mint a cukrot.

Twillight, SzJG, Szürke 50 árnyalata, stb, mind emiatt lett csak népszerű. Utolsó példám félig kivétel, mert az Twillight Fanficként kezdte meg a pályafuttását, de akkor is az említett korosztálynak szólt az említett sablonokkall.

2018. máj. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem az a kedvenc LL könyvem. Én pl. az ASZ-t utálom. Kinek mi.
2018. jún. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

8-10. osztályos koromban olvastam az SzJG-t. Emiatt szerettem meg az olvasást, azóta 3x olvastam végig. Nekem azért tetszett meg, mert úgy éreztem, ez a sztori bárkivel megtörténhet, könnyen bele tudtam képzelni magam Reni helyébe, és megszerettem Laura humorát. Így 20 évesen, visszagondolva, hogy Reni és Cortez pl mennyire szerencsétlenkedtek, egy picit unalmas, ezt elismerem. DE sok könyvvel ellentétben, itt nem csak a romantikus szál volt a lénye, hanem maga a közösség, ami cseppet sem volt unalmas, hiszen folyton történt valami. Nekem Laurától a Bábel marad a kedvenc könyvem, utána a második helyen a Bexi sorozat és a SzJG, harmadik a Remek! és negyedik az Akkor szakítsunk.

És igen... Mind mások vagyunk, mindenkinek más könyv tetszim jobban, de jól van ez így :)

2018. jún. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
Nekem az összes könyve közül az szjg meg a bexi a kedvencem. És azért meg egy teljesen hétköznapi történetet nagyon jó sztori körül tud fonni ami érdekes... meg azok a poénok beszarásXDDD amúgy a legjobb poénok a 6,7,8/2,8/2 ben vannak . És a 8/2,8/2 a legjobb lég mozgalmasabb rész úgyhogy ha nem olvastad akkor nagyon rosszul tetted!
2018. aug. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
* 8/1,8/2 a...
2018. aug. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azért olyan felkapott mert Leiner Laurának az volt az első híresebb könyve és amikor már sokan hallottak az írónőről és rákerestek ezt dobta fel legelsőnek🤷‍♀️
2021. jan. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!