Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik Roxfort házba tartozhatok?

Melyik Roxfort házba tartozhatok?

Figyelt kérdés

Kezdetben leginkább a Hollóhát ideológiájával szimpatizáltam, de mikor kitöltöttem a Pottermore tesztet (kb. 100-szor), akkor mindig vagy Mardekárt vagy Hollóhátat kaptam. Aztán rájöttem, hogy valóban inkább az utóbbi kettő házba illenék bele, de nem tudom eldönteni melyikbe.


Hollóhátas tulajdonságom közé tartozik, hogy alapvetően érdekel a világ, szeretek olvasni is, bár nem ez az elsődleges hobbim és nem vagyok képes a fél életemet könyvek felett tölteni.

De ugyanakkor csak olyan dolgokról vagyok hajlandó megtanulni mindent, ami érdekel és szükséges a számomra, nem mondanám, hogy a tanulás az életem. Alapból jó agyam van, de elég lusta vagyok, így suliban például ha nem volt számomra fontos egy tantárgy, akkor nem törekedtem a maximumra. (Ez lehet, hogy egy mardekáros vonás, mert csak a hasznos dolgokat tanulom meg?)


Alapvetően hiszek az igazságosságban és a fair-playben és utálom, ha valaki csal pl. teszteken, de csak akkor ha így éri el mondjuk, hogy osztályelső legyen. Az nem érdekel (annyira), ha valaki a ketteséért csal. Ugyanakkor velem is előfordult már, hogy csaltam, de leginkább akkor, mikor amúgy is mindenki kollektíven csalt, vagy ha beakartam biztosítani magamnak, hogy tényleg ötös legyen a dolgozat (most eléggé a szavam ellen megyek azzal, hogy én csaltam a jó jegyért, de másnál zavar:D)

Hiszek abban is, hogy ha valaki el akar érni valamit, azért dolgozzon meg keményen.

Nem szeretek másoknak segíteni viszont, például, ha valaki elkéri a kidolgozott tételeimet, utálom odaadni, többnyire nem is teszem, mert úgy vagyok vele, hogy ha én megdolgoztam vele, akkor más miért kapja meg ingyen? És sokan feljogosultnak érzik magukat erre, anélkül, hogy később viszonoznák a szívességet. A valamit valamiért elv híve vagyok.


Ugyanakkor nem vagyok, ha valaki átgázol a másikon, csak hogy megszerezze, amit akar, mondjuk megjátsza magát, majd hátbaszúrja az illetőt a cél érdekében.


Ugyanakkor az emberekkel nem vagyok olyan jó, mint ahogy az egy hubrabugosra jellemző. Talán a múltamnak köszönhetően, de az emberekben mindig a hátsó szándékot nézem, nem is vagyok egy társasági ember, nehezen barátkozok és csak nagyon keveset, nehezen fogadok el igaz barátnak.

Ha egyszer valakit tiszta szívemből szeretek, ahhoz hűséges vagyok és kitartok mellette, és nagyon szeretném megóvni, de csak nagyon keveseket vagyok hajlandó befogadni a szívembe.


Nem vagyok nagyon beszédes sem, még a baráti társaságomban sem, inkább "megfigyelem" mások érzéseit.

Sokszor van, hogy az emberek megbíznak bennem, elmondják a titkaikat. Ez lehet, hogy azért van, mert inkább hallgató típus vagyok, mintsem valaki, aki állandóan saját magáról beszél. De ugyanakkor legbelül bosszant, hogy az illető pl. csak magáról hajlandó beszélni, és bár elmondása alapján azt hiszi, hogy nagyon jó barátok vagyunk, legbelül én sokszor ki nem állhatom az illetőt és bosszant, és legszívesebben nem is barátkoznék vele, de mégis jól magamba folytom az érzelmeimet és úgy teszek, mintha igaz lenne, amit hisz. Valójában csak azért vagyok velük, mert legalább addig sem vagyok magányos és így élek túl a közösségben.


Persze őket nem tekintem igazi barátságnak, a valódi szeretteimmel teljesen őszinte vagyok és nekik én is ki tudom fejezni az érzéseimet, és szívesen meghallgatom az ő gondjaikat is és fontosak számomra, nem akarom őket elveszíteni.


Ez jó hosszúra sikerült, úgyhogy köszönöm, ha elolvasod és tudsz segíteni. :)



2018. jún. 2. 12:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Így utólag visszaolvasva értem miért kerülök állandóan a Hugrabug és a Mardekár közé.

Emberi kapcsolataimban egyértelműen mardekáros vagyok, ugyanakkor nem vagyok hajlandó mindenen és mindenkit átgázolni céljaim érdekében, nem mondanám magamat különösen ambíciózusnak sem, csak 1-2 téren, és hiszek az igazságosságban, ami miatt pedig inkább hubrabugos lennék.

Már napok óta ezen agyalok és egyszerűen nem tudom, hogy hova illenék inkább.

Hátha külső szemmel jobban látszik, hogy inkább hova tartozhatok.

2018. jún. 2. 12:25
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan, hogy 100% - ban ez vagy az!De ha áltagban nézzük, Hollóhát!! ;)
2018. jún. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Komolyan? Most megleptél, pozitívan. :D


(Egyébként most látom, hogy hülyeséget írtam az elején, azt írtam, hogy mindig Mardekárt vagy Hollóhátat kapok Pottermore-on, de valójában mindig Mardekár vs Hugrabug, csak még az előző tagmondatrészen járt az agyam. :D)


Nem tudom, hogy ez befolyásol-e, mindesetre örülök, ha így gondolod.

2018. jún. 2. 19:18
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit inkább Mardekáros vagy, mint Hugrabogos. Olyan 60/40 arányban, tényleg nehéz eldönteni. Egyébként Mardekárosnak lenni jó, gondolj csak bele Perselus Piton is egy nagyszerű ember, nekem pl. ő az örök kedvencem. Kicsit elterjedt, hogy a Mardekár a “rossz” ház, de ha árnyaltan nézzük a dolgokat rengeteg olyan tulajdonságuk van, amivel a mai világban érvényesülni lehet. És nekem az írásod alapján ezek a jellemvonások jönnek le. Húgom egyébként tipikus Mardekáros, őt szerintem példának kellene mutogatni, és látom a hasonlóságot a stílusotokban, de a különbség is erősen jelen van... ami bizonyítja, hogy ott van benned a hugrabugos szellemiség is. :)
2018. jún. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Gonosz vagyok és elviselhetetlen így nálam 100%os a mardekár.
2018. jún. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ő melyik házba tartozik!? :D
2018. jún. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
én a Hugrabugba kerültem :) a pottermore volt az első ezzel kapcsolatos teszt amit kitöltöttem egyértelműen idetett és barátok is mondták, hogy ezt tippelték meg nekem, ide sorolnának. Én is maximálisan egyetértek a döntéssel:)
2018. jún. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%
"A döntéseinkben, nem pedig a képességeinkben mutatkozik meg, hogy kik is vagyunk valójában."
2018. jún. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt kérdezi,hogy Ő melyik házba tartozik. Nem azt, hogy ti melyikbe... Na! :D
2018. jún. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A leirtakbol nekem inkabb mardekarosnak tunsz talan, de mivel nem ismerlek nem tudom annyira megitelni csak a leirtak alapjan. Amugy meg nincs olyan ember (vagy csak nagyon keves) aki 100%osan egy hazba tartozik. En a legjobban a mardekarba illek, de vannak hollohatas es griffendeles tulajdonsagaim is
2018. jún. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!