Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potter utolsó részében...

A Harry Potter utolsó részében, csak szerintem rontottak el egy részletet a merengős jelenetnél? (Film)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a filmben nem minden logikus, de ez már régóta foglalkoztat.


Amikor Piton oda adja Harrynek a könnycseppet, ugye ő beleönti a merengőbe.

Az emlékben van az a pillanat, amikor Dumbledore és Piton -beszélgetnek, majd Piton megidézi a patrónusát, hogy segítsen Harrynek. A következő képkocka, mikor Harry az erdőben van, meglátja az őzet, az pedig elvezeti a kardhoz. Viszont mikor ez történik, Dumbledore a történet szerint már halott.

(Remélem érthetően írtam le.)


Nekem ez egy kicsit mindig fura, mikor látom.



2018. jún. 13. 23:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
olvasd el a könyvet. a film amúgy is szörnyű
2018. jún. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Oh. Oké
2018. jún. 14. 01:05
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

"Viszont mikor ez történik, Dumbledore a történet szerint már halott."


Igen. És?

2018. jún. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"– Kémkedtem, hazudtam és az életemet kockáztattam, mert maga azt kívánta. Azt mondta, mindent azért teszünk, hogy megvédjük Lily Potter fiát. Most pedig közli, hogy úgy nevelte, mint egy leölésre szánt malacot…

– Meg vagyok hatva, Perselus – mondta őszintén Dumbledore. – Hát mégis eljutott odáig, hogy fontos magának a fiú?

– A fiú!? – mennydörögte Piton. – Expecto patronum! A pálca hegyéből kirobbant az ezüst őzsuta. Puhán a padlóra szökkent, egyszer körbenyargalt a szobában, azután kiröppent az ablakon. Dumbledore elnézte, ahogy tovaszáll, majd mikor kihunyt az ezüstös derengés, újra Piton felé fordította arcát. A szeme csordultig volt könnyel.

– Ennyi év után is?

– Örökké – felelte Piton."


Ez az emlék még jóval azelőtt játszódik, hogy Piton elküldené az erdőbe Harry segítségére a patrónusát.

2018. jún. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A merengőben Harry sorban nézi meg Piton emlékeit. Görgesd vissza a saját emlékeidet és képzeld el, hogy filmkockák, egymástól távolabbi, egymáshoz közelebbi jelenetekkel. Tehát volt, hogy Dumbledore és Piton beszélget ( a patrónusos emlék azért van, hogy értsük, hogy még mindig szereti Harry anyját, és ezért őzsuta a patrónusa), a következő emléke pedig, hogy küldi nekik az őzet, hogy megmentsék a kardot ( ugye ezért is kellett látnunk az előző emléket, hogy tudjuk Pitoné az őz). Annál az emléknél tehát simán halott Dumbledore, mert sokkal későbbi jelenet az emlékek közt. Na, érted :D
2018. jún. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Mostmár ertem 😃

Köszi szépen 😊

2018. jún. 14. 13:06
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Így van, az későbbi emlék.

A könyvben Harryék magukkal viszik Phineas Nagellus Black portréját, aki Sirius ükapja és egyben a Roxfort igazagatóha is volt. Phineas kihallgatja őket, és megtudja, hogy a deani erdőben vannak, így átmegy a roxforti portréjába, és elárulja Pitonnak, hogy oda kell küldenie a patrónust.

Piton pedig azért van az igazgatói szobában, ahol Phineas képe is van, mert már ő az igazgató, azaz Dumbledore halott.

2018. jún. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm. Viszont most eszembe jutott még 1 kérdés. Sirius a könyvben ad Harrynek 1 tükröt, aminek ugye van 1 párja. És mikor Voldemort azt mutatja Harrynek, hogy bántja Siriust, Harry simán kideríthette volna a tükörrel, hogy jól van-e. Kicsit ködös, mert rég olvastam de úgy emlékszek a tükör ott volt a ládájában.
2018. jún. 16. 00:42
 9/13 anonim ***** válasza:
Azt meg Sirius halála után kapja meg.
2018. jún. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt Sirius adja neki, de Harry makacsságból nem használja eleinte, aztán meg elfelejti.
2018. jún. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!