Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért ragaszkodik valaki a...

Miért ragaszkodik valaki a papír formátumú könyvekhez?!

Figyelt kérdés

Én a virtuálisakat jobban kedvelem.

Nincs is olyan gondom,hogy a sok ezer forintos könyv csalódást okoz!

(Nem csak az ingyenes letöltéseket használom.

Bookline.huról is szoktam rendelni!)



2018. jún. 14. 12:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%

Szeretem a papír érintését, szeretem az illatát. Illatról megmondom, hogy melyik könyvemet olvasom. Minden lapozásnál beleszagolok a könyvbe.


Van kindle-öm, használom, szeretem, de személytelen.

2018. jún. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%
Mert a kézzelfogható könyveknek van egyfajta hangulata, illata, képesek "öregedni". Meg én alapból nem szeretek egy kijelzőt olvasni.
2018. jún. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
én mindkettőt szeretem. a kindle kényelmesebb, azt azért szeretem jobban. de képeskönyvekre meg nemjó.
2018. jún. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Amit az előzők írnak + mert egy idő után telefonon megfajdul a szemem
2018. jún. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

XD

De jó hogy mindenki szereti az ebook olvasót.

Én telefonon szoktam.

Nekem a papír alapú könyv és lámpa okoz szem és fejfájást.

Bár 8 dioptriás távollátós szemüvegem van.

2018. jún. 14. 14:10
 6/20 anonim ***** válasza:
83%

Nekem van e-könyvolvasóm, és tök hasznos, de a papír alapú könyveket is szeretem. Az olvasási élmény nekem még mindig papírom az igazi... szeretem a papír illatát, szeretek lapozni, szeretem a kezemben fogni a könyvet és szeretem kiálltani a polcomon olvasás után a kedvenceimet.

Sokezer Ft-os könyvet nem is veszek, mert ált. akcióban veszem a papír alapú könyveket, vagy ajándékba kérem.

2018. jún. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
53%

Ki nem állhatom a digitális könyveket. Rengeteg PDF-em van felhalmozva a gépemen, amiket inkább kinyomtatok, mint hogy elolvassak gépen. Rövid, 50 oldalas írásokat sem vagyok képes/hajlandó elolvasni digitálisan.


A maximum, amit képernyőn olvasok, az egy cikk vagy egyéb azonos, vagy rövidebb hosszúságú írás.


A miértre nem tudok konkrétan válaszolni; nyilván preferencia. Viszont ezúttal is szeretném a pokolba kívánni azokat, akik hozzájárulnak a digitális könyvek térnyeréséhez a hagyományos könyvek rovására.

2018. jún. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%
Félre rakva egyesek papír fétisét, megvannak a maga előnyei. Nem bässza annyira a szemet, akkor is olvasható, ha rásüt a nap, nem merül le benne az akku, nem melegszik túl a tűző napon, ha épp napozás közben jön rád az olvashatnék.
2018. jún. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
57%

Még annyit, hogy a különböző betűtípusokat is szeretem, meg a papír színét... emlékszem, a Tüskevárat anyukám meg a bátyjai is olvasták, és mindenkinek bele volt írva a neve, meg az osztálya, emlékszem, hogy ilyen sárgásbarna, szinte leporelló vékonyságú papírra van nyomva. Vagy tudom, adott könyvet hol kell kinyitni, hogy megtaláljam az idézetet, amit keresek.


Kindle-re olyat veszek, ami nem kell a polcra, életrajzi könyveket, ilyesmit, könyv-könyvet meg csak bookdepository-ról rendelek.

2018. jún. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Csak olyan embernek okoz csalódást "egy sok ezer forintos könyv", aki nem tudja, hogy mit akar megvenni.

Az e-könyvek egyedüli komoly előnye a mérete, pl. egy buszon kényelemesebb olvasgatni azt, mint lapozgatni mondjuk egy atlasz méretű könyvet, és itt nagyjából el is akadtam, ha az előnyeiket kell felsorolni.

2018. jún. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!