Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak most nottem fel az...

Csak most nottem fel az irodalomhoz, vagy a vegen annyira megszeretem a magyart, hogy eszembe se lesz orvosira menni? (12. osztaly elott)

Figyelt kérdés
Kb. ket honapja zabalom a kotelezoket, es nezek roluk feldolgozasokat, szinte egyaltalan nem erdekel se a biosz, se a kemia. Elotte fraszt kaptam mindentol, amiben tobb a betu, mint a szam, aztan egyszer csak atkattant valami a fejembe. Ez normalis? Meddig tart?

2018. jún. 18. 22:55
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Reméljük nem sokáig. Orvosi után még minden további nélkül lehet belőled bölcsész. Akár ott is hagyhatod az orvosi pályát hogy irodalmár legyél, vagy csak lehetsz a világ legolvasottabb orvosa. Fordítva nem igaz.
2018. jún. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

#1-es! Aztán fordítva miért ne lehetne igaz?


mondok egy nevet professzor Dr. Varró Vince a magyar gasztroenterológia atyja, eredetileg jogot végzett, aztán ment át orvosira és rögtön megteremtett itthon egy belgyógyászati iskolát


nem lehet irodalmárból orvos LOL

2018. jún. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
@2: Ne viccelj már, azért a jogász nem éppen irodalmár.
2018. jún. 19. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Jaj istenem, ne a kivetelbol csinaljunk mar szabalyt. Bolcsesz szakokrol mernokire / orvosira abszolut nulla az atjaras.


A kerdezo szeret olvasni, amit tok jo dolog, viszont nem kell hozza diploma.

2018. jún. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nulla az átjárás? Hát ezt jó tudni, majd holnap meggyújtom a bölcsészdiplomámat, nehogy a többiek meglássák gyakorlaton, bár nem viszem magammal.

írja ezt egy

egy volt pedagógia-etika szakot végzett jelenleg első évén túllévő orvostanhallgató exbölcsész.

fun fact: én éppenséggel a bölcsészkaron kaptam kedvet az orvosihoz, korábban eszembe nem jutott volna, hogy itt kötök ki. De meséljétek be, hogy nincs átjárás. Majd szólok annak a filozófia-magyar szakot végzett haveromnak, aki most közlekedésmérnöknek tanul, hogy ő is csak egy hiba a mátrixban.

2018. jún. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolso! Nem akarod kicsit bovebben ezt kifejteni? :)
2018. jún. 19. 14:10
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A történetem röviden annyi, hogy mindig érdekelt általában véve az emberekkel való foglalkozás, így sokáig pszichológusnak akartam tanulni, de aztán átnyergeltem pedagógiára, és mellé másodévtől felvettem az etika minort, bölcsészkaron a legtöbb képzés nem kerek 180 kredit, hanem 120 az alap és mellé vehetsz föl egy minor szakot. Bár a pedagógia pont nem ilyen, csak beleerőltettem még az a 60 kreditnyi etikát, és akkor jöttem rá, hogy igazán így bármit is hazudok magamnak, hiába olvasgatok oktatásról meg teleologikus etikáról könyveket nagyon nem fogom jobban megérteni az embereket. Aztán hallgattam egy kurzust, a haláltanról (thanatológia), ez azzal foglalkozik, hogy a különböző kultúrák, vallások, filozófiák társadalmi korok hogyan álltak az elmúlás kérdéséhez és ekkor mondta egy vendégoktatónk is, hogy nézzünk meg belülről egy kórházi osztályt is ha van rá lehetőségünk, hogy ott hogyan állnak a haldoklókhoz, meg ha igazán meg akarjuk érteni a modern világ halál ellenzését, hogy hogyan dobja ki az időseket, a betegeket, a sérülteket magából intézetekbe, krónikus belgyógyászati osztályokra, akkor nézzük bele egy ilyennek az életébe. Én hallgattam rá, elmentem egy nyáron (ez 2015 nyara volt) egy idősek otthonába kisegítőnek ingyen, és amit ott láttam döbbentett rá, hogy ezt könyvekből meg bölcsészkari okoskodásból igazán nem lehet megismerni, és közben elkezdet érdekelni egyre jobban a gyógyítás, először megcsináltam egy két éves gyakorló ápoló OKJ-t, és közben csináltam egy emelt biológia meg emelt kémia érettségit és ez szűkösen ugyan és csak második próbálkozásra, de bejutottam vele egy vidéki orvosi egyetemre, és most itt vagyok és első évi nyári gyakra járok majd július elejétől. Ez a rövid történetem.
2018. jún. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Nagyon szerettem az irodalmat és a nyelvtant. 98%-ra érettségiztem magyarból. Aztán a sport irányába kalauzolt néhány élmény. Azt gondoltam, jól fogom érezni magam benne, hiszen gyermekkorom óta mindennapjaim része a mozgás. Tévedtem. Ez egy hobbi számomra, nem egy hivatás. Most orvostanhallgató vagyok és úgy érzem, megtaláltam, amiben ki tudok teljesedni. Olvasni és sportolni mai napig nagyon szeretek, és másokat is erre buzdítok. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy esetedben is sok különböző irányba történhet lépés ebből a helyzetből. Nem bánom, hogy nem tartozom azok közé, akik elsőre tudták, mivel akarnak foglalkozni, mert a kis kitérőmmel jókora önismeretre tettem szert.


Ha adhatok egy tanácsot, nyáron azzal foglalkozz, ami feltölt! 🙂 Lesz még időd dönteni! Ha az orvosi mellett szavazol, akkor sem kell feltétlenül nyáron bioszt és kémiát tanulni. Ez a nyár nyugodtan legyen még a pihenésé!

2018. jún. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez lehet, hogy simán csak az olvasás megszeretéséről szól. :)


Nem igaz, hogy minden ember természettudományos VAGY bölcsész beállítottságú. Nagyon sokan mindkettő.

Valószínűleg a bioszos-reál érdeklődésed mellett egyszerűen pihentet az irodalom.

2018. jún. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!