Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeretnék elkezdeni írogatni,...

Szeretnék elkezdeni írogatni, novellákat, cikkeket stb. Milyen oldalak vannak, ahol ilyen témában kaphatnék ötleteket, tanácsokat?

Figyelt kérdés
Suliban mindig imádom az ilyen feladatokat, Gondoltam miért ne kezdhetnék el vele a szabadidőmben is foglalkozni. Csak úgy vagyok vele, ha már csináljuk, csináljuk rendesen. Persze én is áttúrom majd a netet, de jól jönne olyanok segítsége, akik már jobban benne vannak a témában.

2018. jún. 22. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha beírod a Google keresőjébe, hogy írástechnikai cikkek, akkor egy csomót fogsz találni. :)

A legjobban egyébként úgy lehet fejlődni, ha írsz. Nem baj ha pocséknak érzed, emiatt ne állj meg. Amikor visszaolvasod, látni fogod a hibáidat, és tudni fogod, min kell javítanod. :)

Az egyik leggyakoribb hiba egyébként az szokott lenni, hogy túl gyorsan történik minden. A másik pedig, hogy teljesen logikátlanul, vagy abszolút hozzá nem értőként ír valaki. Példának okáért, az én egyik történetemben van egy karakter, aki ügyészségi fogalmazó. Nem írhatom azt, hogy mindent megtett, hogy felmentsék a vádlottat, mert neki nem ez a dolga.

Ha gondolod, egyébként nyugodtan írhatsz egy üzenetet, szívesen segítek, amibem tudok. Bár a profitól elég messze vagyok, egy jó ideje már írogatok, szóval talán tudok válaszolni a kérdéseidre. :)

2018. jún. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Persze CSAK úgy lehet fejlődni ha írsz :)

De azért szeretek kicsit utána olvasni a dolgoknak, mielőtt ténylegesen akcióba lépek. Egyébként most realizáltam, hogy ha ezt komolyan akarom majd csinálni, akkor azért keményen tolni kell bele az időt meg az energiát. Sokat kell olvasni, írni, meg tanulni. De hát ez mindennel így van. Egyébként is nagyon gondolkozom rajta, hogy felnőttként majd valami ilyesmivel fogok foglalkozni (újságírás, beszédírás ilyenek).

2018. jún. 23. 13:44
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Van egy Karcolat nevű oldal, ahova feltöltheted az írásodat, és a többi felhasználó hozzászolhat.
2018. jún. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el A siker tintáját, sok jó dolgot találsz majd benne.
2018. jún. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!