Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy kezdő könyvmolynak milyen...

Egy kezdő könyvmolynak milyen könyveket ajánlanátok az alábbiak szerint?

Figyelt kérdés

Az igazat megvalva a kötelező olvasmányokon kívűl szinte még nem olvastam semmit. Ezért ne nagyon van konkrétan ötletem, hogy mit szeretnék olvasni.


Eddig leginkább mozgóképes formában fogyasztottam a remekműveket. Lehet hülyén közelítem meg a dolgokat, de én filmekkel, sorozatokkal példáznám az érdeklődési köreimet:


- Sci fi terén: Ex Machina, Blade Runner, Ghos in The Shell sorozat, Mátrix filmeket imádom. Szóval MI vagy AI minden (persze minőségi) formában jöhet.

-Posztapokaliptikus, utópisztikus műveket sem vetem meg: Volt szerencsém a Stalker Piknik az árokpartonhoz és imádtam. A Metro trilógia tervben van. Ezzel kapcsolatban vélemény?

-Jogi rendszerrel kapcsolatban is érdekelnek a dolgok (ügyvédes, esküdtszékes): 12 angry man, A Time to Kill, Better Call Saul

-Thrillerhez is nagyon várom az ajánlókat: ide nem nagyon ugrik be semmi példának :D Memento és Hetedikhez hasonló finomságok talán.

-Krimi is jöhet éppenséggel.

-A dráma műfaj az amit még nagyon kedvelek: Filth, Donni Darko, Rekviem egy álomért, Fekete hattyú, Gran Torino, Mechanikus narancs

- A fekete humorra is vevő vagyok: Tarantino filmek, In Bruges,


-A romantika és a vígjáték az ami nem nagyon izgat.

-A "tini drámáktól" (Hunger Games, Maze Runner és hasonlók) kérlek kíméljetek.


-Horror terén volt néhány Stephen King csalódásom és azokközül is szerintem a leggyengébb műveket fogtam ki ( Tűzgyújtó, A mobil...)


22/F



2018. júl. 8. 21:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Theodore Boone (John Grisham szerzeménye,jó kis ügyvédes sztori),Rafal Kosik:Félix,Net,Nika(ebben van sci fi és krimiszerű elem is. Igazából mindem stílusba be lehetne sorolni.

Fabian Lenk:Idődetektívek-sorozat,illetve Thomas Brezina összes könyve

2018. júl. 9. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a fantasyt sem veted meg, ajánlom figyelmedbe a sárkánydárda krónikákat. Régi darab, de remek világfelépítés jellemzi.


[link]


Ezt a sorozatot is ajánlanám - bár nekem sajnos csak azelső három kötet van meg -, érdekes koncepció egy olyan világ, ahol a magasan fejlett technika, és a mágia egyszerre van jelen. [link]

2018. júl. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha tetszett a Szárnyas fejvadász, akkor megéri elolvasni a könyves eredetiét, Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokkal?, az újabb (rendszerváltás utáni) fordítást keresd.


Amiket a tinidrámákhoz felsoroltál, azok a YA, vagy Young Adult, kategóriába tartoznak, így talán könnyebb kizárni őket.

2018. júl. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3 Természetesen már ledaráltam néhány Philip K Dick könyvet ;) és köszi a javítást :D


#2 Hmm, mindenképpen teszek egy próbát, bár nemigazán rajongok a fantasy-ért. Például a Trónok Harcával is csak a fantasy szállal volt ki a "micsodám" :D


#1 Jól hangzanak az ajánlásaid.


Köszönöm a válaszokat!

2018. júl. 9. 19:36
 5/13 A kérdező kommentje:
Helyesbítek, kedves #1. kicsit komolyabb hangvételű könyveket szeretnék olvasni, és kapni ajánlónak.
2018. júl. 9. 19:42
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem erőltetem ;) Bár míg a sárkánydárda krónikák miatt lettem könyvmoly, és fantasy rajongó, a trónok harca - kövezzenek meg érte- az abszolút nem kedvenc kategória nálam.


Ha már sci-fi: [link] őt ismered?


Vagy őt: [link]


Némelyik művével film formájában is találkozhattál.

2018. júl. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 nagybotos válasza:

Én nagyon élvezem mert saját élményből ír, rendkívüli,az "izgalmas" nem is jó kifejezés talán őrá :

Jack London szinte bármelyik regénye, de kezdheted a novelláival pl: Az élet szerelme.

MÁS:

Kipling novellái!! Robert Merle : "A sziget" regény

#83 /BOCS HOGY BELEPOFÁZTAM A FIATALOK DOLGAIBA. De én is voltam az...

2018. szept. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ügyvédes: Theodore Boone,a sztárügyvéd,akkor Erle Stanley Gardner könyvei olyanok,amiben egy ügyvéd nyomoz


Sci-fi:Rafal Kosik:Félix,Net,Nika,Thomas Brezina:Hot dogs,Favian Lenk:Idődetektívek,Leslie L.Lawrence könyvei

2018. nov. 3. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Krimi:Sherlock Holmes,Maigret Poirot,s a régi cseh krimik nagyon jók.

Vagy megtörtént esetekre alapozó krimik:Mág Bertalan,vagy Fóti Andor könyvei,


Krimiből még Alan Bradley:Flavia de Luce rejtélyei,

Rhomas Brezina:Térdnadrágos detektívek,vagy mas néven Knickerbocker-banda sorozata


Sir Steve Stevenson:Agatha nyomoz 9-20 részes(Nem biztos,hogy ez a pontos cím



Az ügyvédes oedig pontosan:John Grisham:Theodore Boone a sztárügyvéd,


Sherlock Holmes,s a baker streeti vagányok,ez még jó kis krimi,



Zdenek Lahoda:Halál a golfpályán,

Vaclav Habek:Kockára tett szerelmek

2018. nov. 3. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utópisztikus/sci-fi:


[link]


És:


[link]

(ez disztópia mondjuk)

2020. jún. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!