Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Titeket zavarna, ha nem...

Titeket zavarna, ha nem lennének fejezetek a könyvben, amit éppen olvastok (többi lent)?

Figyelt kérdés

A kérdésben forgó könyv (egyelőre) nem létezik :) Hobbi szinten írok évek óta, és a közelmúltban belekezdtem egy regénybe, erről van szó.

Természetesen nem úgy kell elképzelni, hogy egy nagy tömör massza az egész, a tagolást a két idősík közti váltások adják. Ezt úgy kell elképzelni, hogy vannak epizódok a történetbeli jelenből, és vannak másfél évvel azelőttről. Ezeket (plusz akár két múltbéli epizódot, ha nagy köztük az ugrás) csillagok választják el egymástól.

Szóval, tulajdonképpen a kérdés az, hogy egy könyvnél, amit a kezetekbe vesztek, zavarna titeket, ha nem lennének klasszikus értelemben vett fejezetek, csak ilyenek?



2018. júl. 15. 17:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem👍📚
2018. júl. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem egy olyan könyvet olvastam már, amiben nem voltak fejezetek.
2018. júl. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Elég sok olyan könyvet olvastam, ahol nem voltak fejezetek.


:) Ha JÓL van megírva, nem gáz. Ha meg szarul, akkor tökmindegy :D

2018. júl. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én jobb szeretem ha vannak fejezetek, de a csillaggal elkülönített részek is jobbak a semminél.
2018. júl. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Márciuska ***** válasza:
Lényeg, hogy ne egy massza legyen. Hogy aztán csillag vagy fejezet, édesmindegy, a tagolás a lényeg. Szerintem olvastam is már ilyen könyveket, talán többet is.
2018. júl. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem
2018. júl. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az idősíkváltás is elég. Én olvastam olyan könyvet is amiben egyáltalán nem voltak fejezetek meg semmi, csak szöveg és ahhoz is hozzászoktam. Az olvasók 1-2 váltás után megszoknák.
2018. júl. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Olvastam már pár könyvet, ahol nem voltak fejezetek! Nem zavar kifejezetten, habár a fejezetek adnak valami olyan tagoltság érzetet, egyfajta váltást két esemény között, amire szerintem a legtöbb könyvben szükség van! De ha jól olvastam, a tiedben is van valamiféle váltás, és így szerintem rendben van. Ha jól van megírva, akkor meg senkit sem fog érdekelni, hogy vannak-e benne fejezetek. Sok sikert!
2018. júl. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én szeretem, ha vannak fejezetek, de ha jó a történet, akkor igazából édesmindegy. Illetve hozzá lehet szokni. A lényeg, hogy ne egy nagy tömör massza legyen az egész. Illetve a csillagozás is teljesen okés. Ha a történet jó, akkor aztán nekem édesmindegy, hogy vannak-e fejezetek, vagy nem. :)
2018. júl. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Rengeteg regényben nincsenek fejezetek, van, ahol fel sem tűnik. Miért lenne zavaró, ha amúgy tagolod a szöveget?

(A teljesen tagolatlan szöveg is olvasható, de gondolom nem azon a vonalon szeretnél haladni. Olyan száz oldal után már az ember szinte könyörög egy üres sorért.)

2018. júl. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!