Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit és hogyan olvassak?

Mit és hogyan olvassak?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni regényeket, történeteket olvasni.

Eddig nem keltette fel az érdeklődésemet a regény olvasás.


1. Előttem van egy internetes kép, ami eléggé igaznak bizonyul: amikor könyvet olvasunk dolgozik az agyunk elképzeljük a történetet, fejlődik az elménk. Amikor tv-t nézünk, látjuk hogy mi a történet de az agyunk nem olyan aktiv mint olvasásnál. És a tv részben rontja az elmét.


Érzem saját magamon, hogy eléggé ellaposodott a személyiségem, a kreativitásom.

Ez miatt szeretnék elkezdeni olvasni.


2. Hogy derítsem ki milyen műfajt kedvelek?

(Filmekből pl. Sci-fi, komédia, akció ironikus szarkasztikus filmek.)

???


3. Mit tudtok ajánlani?

Internetes oldalt vagy androidos alkalmazást ahol olvashatnék valamit.



2018. júl. 19. 21:50
 1/3 anonim ***** válasza:

1. már akinek ad vizuális élményt az olvasás. Én speciel ha egy könyvet tartok a szemem előtt, akkor értelemszerűen csak beűtket/szavakat látok.

2. amit filmben szeretsz, jó eséllyel szeretni fogod könyvben is.

kapásból az általad megadott címkék alapján szívből ajánlom A marsi c. könyvet (A mentőexpedíció). Nekem totál hozta a film hangulatát, könnyesre röhögtem magam közben. Az E.T.-t is hasonlóan nagyon élveztem könyvben, és sok pluszt adott hozzá, hogy papír alapon létezik folytatása is (baromi nagy függővéggel, ami azért fájdalmas pont)

3. legálisan a MEK-et (magyar elektronikus könyvtár) tudom ajánlani, ahonnan tudsz letölteni könyveket. de a könyvtár sem ördögtől való ;)

2018. júl. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kezdj el olyan könyveket olvasni, amik egy általad kedvelt film/sorozat alapjául szolgálnak. Én pl. soha nem voltam egy nagy könyvmoly, (annak ellenére, hogy írni imádok) viszont az elmúlt két hónapban két regényt is befejeztem így, ami nálam már óriási haladás.
2018. júl. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is azt ajánlom, hogy elsősorban olyan könyvekkel próbálkozz, amiket láttál már filmben illetve ugyanabban az univerzumban játszódnak, mint a kedvenc filmjeid. Például ha már a sci-fit említetted: Star Wars-könyvek, Doctor Who-könyvek, Frank Herbert: A Dűne, Arthur C. Clarke: 2001: Űrodisszeia, Isaac Asimov: Alapítvány, és a többi.


Azt ajánlom, hogy iratkozz be egy könyvtárba. Ha a fővárosban vagy megyeszékhelyen élsz, akkor legalább egy nagy városi könyvtárnak lennie kell a városodban. A beiratkozási díj egy évre kevesebb mint 1 könyv ára, cserébe annyit kölcsönözhetsz, amennyit csak akarsz. A mi városi könyvtárunkban ráadásul úgy van szortírozva a könyvállomány, hogy témák szerint (romantikus, erotikus, horror, sci-fi, fantasy, ifjúsági, krimi, képregények, stb.) külön polcokra van válogatva minden, így ha egy konkrét témát keresel, akkor rögtön tudod, hogy hol érdemes szétnézned. Ha mázlid van, nálatok is így van.


On-line a CanadaHun (Kanadai Magyarok Fóruma) holnapról tudsz letölteni epub formátumban magyar nyelvű könyveket. De regisztrálni kell, hogy megtaláld a fórumon az ebook részt, mivel ezek nyilván nem legálisan vannak feltöltve, szóval nem publikus. Én viszont mindenképpen ajánlom a könyvtárat, mert teljesen más élmény papíron olvasni, mint egy számítógép vagy a telefonod képernyőjéről!


Valamint ajánlani tudom még a moly pont hu könyves weboldalt. Hatalmas adatbázisuk van, címkék alapján is tudsz a könyvek közt keresgélni. Vannak úgynevezett zónák is, amik lényegében fórumok, lehet beszélgetni a többiekkel akár könyves témákról, akár más témákról. Kérhetsz segítséget is, hogy milyen könyveket tudnának neked ajánlani, például a "Mit olvassak?" nevű zónában: [link]

2018. júl. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!