Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ismertek ilyen könyveket?

Ismertek ilyen könyveket?

Figyelt kérdés

Olyat keresek, amiben animés kifejezéssel "yandere" van.


Ha valaki nem ismerné a jelentését, a yandere olyan karakter, aki eleinte kedves, jóindulatú (legalábbis annak tűnik) és valakit nagyon szeret (esetleg jár is vele). Azonban ha ezt a valakit valamilyen féle veszély fenyegeti, vagy el akarják venni a yanderétől, akkor előbújik pszichopata oldala, és akár gyilkolni is képes, hogy megvédje szerelmét.


Kritériumok:

- A könyv akár thriller, krimi, vagy pszichológiai is lehet. Horror is jöhet, de elsősorban az előzőleg leírtakra lennék kíváncsi.

- Magyar nyelvű legyen, mert nem tudok annyira jól angolul... :(

- Legyen benne yandere szerű karakter (ez ugye a legfontosabb *-*)


Remélem nem túl magasak az elvárásaim, ahogy azt is, hogy nem írtam olyan érthetetlenül...

Előre is nagyon köszi mindenkin válaszolónak!!!^^



2018. júl. 27. 10:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és a szerzőnek nem kell feltétlenül magyarnak lennie, csak a könyvből szeretném ha lenne lefordított verzió.^^
2018. júl. 27. 10:14
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

A Nem vagyok sorozatgyilkosban a főszereplő srác yandere. Elsőre lehet inkább kuuderének tűnik, mert csendes és érzelemmentes, viszont mivel szociopata, úgy ragaszkodik a neki tetsző lányhoz, mint vadállat a zsákmányához. Még titokban zaklatja is. És egyébként szadista hajlamai is vannak, csak visszafogja magát. Egyébként krimi/thriller a könyv.


A Lepkegyűjtő című könyv pedig egy pszicho-thriller, ennek a könyvnek egy hardcore yandere férfi a főszereplője. Először titokban zaklatja a "szerelmét", aztán a megszállottjává válik, később meg elrabolja. A könyv mindkét főszereplő szemszögéből leírja azt az időszakot, amikor fogva tartja a nőt.


Sajnos nem jut több könyv eszembe. A Katniss-féle mary sue tsunderékből Dunát lehetne rekeszteni, yandere viszont alig van, pedig szerintem sokkal érdekesebb karaktertípus. Az animék világában kéne kutatnod, ott nagyobb sikerrel fogsz járni.

2018. júl. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ú*^*! Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! A Nem vagyok sorozatgyilkos már megvan, a Lepkegyűjtőnek most rögtön utána nézek! Animében más sok yanderét láttam, épp ezért akartam könyvet olvasni egy ilyen fajta karakterről. Még egyszer köszönöm, ment a zöld kéz! Arigatou^^


Természetesen nyitott vagyok más válaszokra is^^

2018. júl. 27. 13:18
 4/7 A kérdező kommentje:
* a Nem vagyok sorozatgyilkost már megrendeltük. (Nem tudom, hogy lett belőle (már megvan)😅😅
2018. júl. 27. 13:19
 5/7 elizabeth13 válasza:
Magksztérium ez egy sorozat
2018. júl. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még a Battle Royale-ban van néhány yandere-beütésű/yangire karakter, plusz a könyv alapsztorija nagyon hasonló a Mirai Nikki-éhez, ami a legnépszerűbb "yanderés" anime.
2018. júl. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A Battle Royale-t már kinéztem (szeretem a Legyek ura szerű könyveket, és több helyen láttam, hogy 21.századi Legyek urának nevezték) de most már mégjobban tetszik :D! Köszi szépen!^^
2018. júl. 29. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!