Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok segíteni, hogy...

Tudnátok segíteni, hogy milyen címet adjak a történetemnek?

Figyelt kérdés

Röviden arról szól, hogy van egy fiatal srác, aki börtönbe kerül csekkhamisításokért, bankrablásért és saját szüleinek megöléséért. Viszont kiharcolja, hogy átvigyék egy pszichiátriai börtönbe. A másik főszereplő egy pszichológus, aki a srácot kezeli, mert a rendőrségnek szüksége van a segítségére: olyan bűntetteket hajtanak végre, amikkel a rendőrség nem tud mit kezdeni, így a rab segítségére van szükség, mert ugye ő ismeri a "szokásokat". A "dilidoki" meg azért van, hogy rávegye a segítségre.


Fogalmam nincs, hogy milyen címet lehetne neki adni és gyűjtenék egy-pár ötletet, hátha kapok valamilyen ihletet. Köszönöm a segítéseget!



2018. aug. 14. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

Alapból az ötletbe már belejavítanék, mert így tucatsztori+1


Segítség a pokolból

Egy pszichopata vallomása

Megváltás

2018. aug. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

 

Nekem maga a történet sem áll össze. Van egy srác, aki börtönbe kerül. Eddig OK. Csekkhamisítás, bankrablás és gyilkosság. Van valami jelentősége, hogy pont ezeket követi el? Lesz valami szerepe ezeknek a cselekményeknek? Mert így felsorolva nem igazán látok bennük semmit, ami összekötné a hármat, valami utat vagy irányt, mert gondolom, nem véletlenül választottad ezeket a bűncselekményeket.

A "pszichiátriai börtön" elég érdekes dolog (gondolom, valamiféle kényszergyógykezelést értesz alatta), bár az odakerülést nem lehet kiharcolni, az orvosi szakvélemény alapján valaki vagy odakerül, mert odaillik, vagy nem. Miért pont így oldottad meg, hogy összekerülhessen egy pszichológussal?

Ami a legérthetetlenebb számomra, hogy miért is akar vele dolgozni a rendőrség? Mert ő "ugye ismeri a szokásokat". Egy csekkhamisítás, egy bankrablás, egy gyilkosság. Ezektől nem lesz szakértő, nem lesz tapasztalt bűnöző, nem fogja ismerni a bűnözők módszereit és gondolkodásmódját. Ha azt írtad volna, hogy sorozatgyilkos és egy másik sorozatgyilkos elfogásához kérnek tőle segítséget, vagy régebbi tapasztalatai vannak, az még OK, mármint ötlet szintjén. De így? Mit tudhat ez a srác, hogy tőle kérnek segítséget?

A címmel pedig ne foglalkozz! Írd meg a történetet és csak azután gondolkodj el rajta, már a teljes történet ismeretében. Az írási folyamat része a címadás, amit neked kell elvégezned. Senki más nem tud értelmes ötlettel előállni, hiszen fogalmunk sincs, pontosan miről szól a történet, milyen fordulatok vannak benne, amik ötletet adhatnak, van-e benne valami jellegzetes történés, név, helyszín, szófordulat, ami segíthetne a címadásban.

2018. aug. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, te pontoztad le az előzőt? Csak mert pontról-pontra, minden egyes dologban igaza van amiben rávilágított a történet logikátlanságaira, buktatóira.
2018. aug. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Nincs olyan, hogy pszichiátriai börtön. Kényszergyógy van és oda az kerül be, akiről úgy döntenek az orvosok, hogy nem százas. Ugyanolyan zárt, mint egy börtön, sőt még rosszabb, mert nem tudod, mikor jöhetsz ki. Ott ugyan lehet pszichológusokkal beszélgetni, de ahhoz, hogy valakit a rendőrség felhasználjon, az illetőnek tudnia kell valamit. Az alapján, amit leírtál, a srác egy sima bűnöző, nem volt bandatag, nincs hosszú bűnlajstroma, egyáltalán nem különleges, pont ahogy a kettes írta és egyáltalán, nem tűnik olyannak, aki bármiben segítségére lehet egy pszichológusnak meg a zsaruknak.
2018. aug. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem , nem én pontoztam le...

Amúgy meg az első válaszolón kívül senki sem a kérdésre válaszolt.

Direkt nem írtam le részletesen a történetet, csak a vázlatot, hogy azért tudjátok miről van szó. Semmilyen más kritikát nem kértem, köszönöm :)


A kérdésre válaszoljatok pls, ne mással foglalkozzatok

2018. aug. 14. 16:04
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Neked meg írással nem kéne ha ennyire nem bírod az építő jellegű, segítő kritikát. Tudod, az semmit sem jelent hogy pár butácska ember a legostobább sztorira is azzal jön hogy "de jó fooolytiiit" attól még jócskán pocsék tud lenni az a sztori.
2018. aug. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Tudjátok, direkt nem írtam le pontosan és részletesen a sztorit. Csak a lényeget, ami a címhez kelhet. Oké, hogy így sablon , meg több kérdés lett bennetek, mint amit felraktam, de pls... ne a történettel foglalkozzatok, mivel nem az a kérdés. Higgyétek el, hogy van valakim aki azzal foglalkozik :)

Szövegértés néhányatoknak pipa :)

Ha valakit annyira érdekel a sztori, a történet teljes egésze vagx annyira vágyik elemezgetni, írjon rám, Szívesen beszéltek vele.

Csak nem a tartalom 34 %-át kell elemezgetni :)

2018. aug. 14. 20:24
 8/12 A kérdező kommentje:

*beszélek


Amúgy meg drága utolsó, ha az lenne a kérdésem, hogy milyen eddig, akkor biztos, hogy többet írnék erről. Fogalmad nincs hogy írok :)


Cím ötleteket várok emberek!

2018. aug. 14. 20:29
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

És még neki áll feljebb :D


Ha nem vagy képes építő kritikát elfogadni (mert ezek közül mind az volt; nem szemétkedni akartak), akkor segítséget se követelj.


Tökmindegy, milyen vázlatosan foglaltad össze a sztorit, attól a "pszichiátriai börtön" még mindig egy nemlétező létesítmény, és egyetlen gyilkosság nem fog senkit bűnöző szakértővé tenni. De ahogy gondolod.


Valamint, a címadás az írói folyamat része. Ne várd el, hogy mások (méghozzá olyanok, akiknek gőze sincs a pontos sztoriról, ahogy te is mondtad) csinálják meg helyetted. Már bem tudom hányas válaszoló volt, de az egyikük nagyon jó tanácsot adott ezzel kapcsolatban: jó cím lehet névből, helyszínből, eseményből, kifejezésből is, ami kapcsolódik a sztorihoz.


Lásd (a felsorolás sorrendjében):

Romeo és Júlia

Csontváros

Csata a labirintusban

A beavatott

2018. aug. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem, nem áll feljebb... Köszönöm a kritikát, igazából tényleg jókat írt a kettes, nem arról van szó. Hanem! Nem a történetről kértem véleményt. Meg egy szóval sem kezdtem el vitatkozni, hogy mi hogy van a sztoriban.

Mindegy, ha ennyire ötletképtelenek vagytok (mint most én ), nem kell válaszolni. Másról sem!

A továbbiakban nem nézem a kérdést, írhattok bunkó stílusban is, Köszi! :) :*

2018. aug. 15. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!