Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potterben összesen...

A Harry Potterben összesen hányan tudtak kígyókkal diskurálni?

Figyelt kérdés
Hány párszaszájú szereplő volt a történetben összesen? (Név szerint?)

2018. aug. 19. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Voldemort, Harry, Mardekár (számít), Nagini, Merope (Voldemort anyja, de ő nem biztos), Rowle (Voldemort nagyapja), Morfin (Voldemort nagybátyja) és elvileg Dumbledore is tudott, de ő tanulta, meg Mr. Kuporról mondják, hogy nagyon sok nyelven beszélt, nem tudom, hogy a párszaszó köztük volt-e.
2018. aug. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
#1 Dumbledore? ez holt volt említve a könyvben? vagy Rowling találta utólag szokásához híven?
2018. aug. 22. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*találta ki
2018. aug. 22. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Most rákerestem. Rowling monta egy interjúban, hogy Dumbledore megérti a párszaszót, de beszélni nem tud.
2018. aug. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ja értem, de akkor ezt is utólag találta, jól tippeltem
2018. aug. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*találta ki
2018. aug. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A 6. részben a merengős emlékekben van, mikor megnézik Merope-ékat, hogy azok párszaszóul beszélnek, és az jön le, hogy Dumbledore nem szorul fordításra.

Ron amúgy a 7. részben viszont ki tudja nyitni a Kamrát Harry utánzásával, ez alapján az jön le, hogy beszélni is meg lehetne tanulni, nem csak érteni. Ez egy kis következetlenség a történetben.

2018. aug. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 az igaz. plusz Kuporhoz hasonlóan Dumbledore is sok nyelvet beszélt pl. tudott sellőül, lehet tudott párszaszóul csak nem olyan jól, vannak olyan emberek akik jól megértenek egy nyelvet de beszélni nem tudják
2018. aug. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
DE az, hogy Dumbledore értette a párszaszót felveti bennem, hogy akkor ő miért nem hallotta a baziliszkuszt??? :)
2019. jan. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért, mert nála túlságosan tudatos volt, tehát alapjáraton, ha nem figyelt oda, lehet, hogy csak sziszegésnek hallotta ő is, mint bárki más, és nem tűnt fel neki a sok egyéb zaj meg nesz között, amit hallhatott. Ha viszont odafigyelt, kihallhatta a szöveget. Valahogy így tudom elképzelni.
2019. jan. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!