Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potterben a varázslóvi...

A Harry Potterben a varázslóvilág miért nem használ semmilyen fejlett technikát?

Figyelt kérdés
Ha jól emlékszem a 90-es években játszódik a történet, akkor meg már bőven voltak fejlett technikai dolgok, mint számítógép, internet, mobiltelefon, modernebb autók stb. (Ahogy ezt egyébként látjuk a "muglik" világában is.) Ennek ellenére a varázslók és boszorkányok még mindig seprűn repülnek, bagollyal üzennek, üstben főznek és régi házakban vagy kastélyokban laknak. (És még lehetne sorolni.) Ők miért nem használták a modern technikai vívmányait? (Hisz megtehették volna, attól mert varázslók...)

2018. szept. 10. 10:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert annak nincs semmi hangulata, azért.
2018. szept. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Ha jól emlékszem, ez Weasley apuka kapcsán meg volt magyarázva, bár ne kérdezd, melyik kötetben. :)

Szóval, lényegében feleslegesnek tartják a technikát, a "muglikat" meg elmaradott "fajnak". Mármint, ha hasonlítani akarom valamihez, te minek használnál telefonközpontos régi telefont, ha a mobilod sokkal modernebb? Lehetne sorolni a régi előnyeit (nem merül le, nincs félrekapcsolás, stb), de téged nem lehet majd meggyőzni, mert a mobilhoz szoktál hozzá, modernebb technika.

Na, a varázslat vs technika lényegében ugyanez. Minek használnának porszívót, ha egy pálcaintésre nekiáll magát kiporolni a szőnyeg? Vagy mosogatógépet, ha elpucolják magukat a tányérok (ezt ugye a filmben is láttuk :D)? A HP világában a varázslók úgy gondolkodnak a technika vívmányairól, mint a fenti példámban te a régi telefonokról. Ötletes, meg tök jó, hogy kitalálták maguknak az emberek, de nekik (varázslóknak) mindenre van egy sokkal jobb megoldásuk.

Weasley apuka emiatt is csodabogár, mert le van nyűgözve az emberi technikától, és gondolkodik azon, hogyan működhetnének az emberi találmányok varázslattal hajtva.


Szóval, nem azért nem használják, mert nem tudják, hanem mert nem akarják, mert szerintük sokkal jobb a saját, bevált, mágikus módszerük.


(91-ben játszódik az első kötet egyébként.)

2018. szept. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

2-es tökéletesen megfogalmazta.

Annyit fűznék hozzá, hogy szerintem egyedül a mugli száramzású mágusok azok akik esetleg használnak mugli dolgokat, de szerintem ők se túl sokat, mivel az oktatásuk alatt idővel rájönnek, hogy mágiával mindent megcsinálhatnak.

2018. szept. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul az elektromágnesességet zavarja a mágia, tehát az elektromos dolgok nem is működnek mágikus környezetben megfelelően.
2018. szept. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Fejlett technikát? Most viccelsz? Még vágó fegyvereket se használnak harcközben! Lőfegyvert meg pláne nem... Számomra nagyobb talány, hogy mért az 1000 évvel ezelőtti Griffendél az utolsó, akiről tudjuk, hogy a pálcája mellet kardot is használt? Gondolj bele, még az aurorok se használ lőfegyvert, de még egy tört se a pálcájukon kívül! Hát... ez igen praktikátlan, (és nem is feltétlenül következetes) szóval innentől kezdve, a többin már nincs értelme meglepődni.


A 2. válaszoló adta meg a papírforma szerinti helyes választ. Hogy ezt kinek mennyire kielégítő válasz, azt mindenki döntse el maga...

2018. szept. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#5 tök igazad van a fegyverek terén, viszont azt még hozzáfűzném, hogy Bellatrixnak volt egy megbűvölt tőre, azzal kínozta meg Hermionét.
2018. szept. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ok, ezt elfelejtettem. Ezzel már ketten vannak! :D De, természetesen a második illető egy őrült halálfaló...(de, ha jól emlékszem, harc közben ő sem használta...) Hiszen normális embernek eszébe se jutna, hogy a pálcája mellett mást is használhatna... :) (Ha másért nem már csak azért, hogy ha kiesik a pálcája a kezéből, legalább egy tört, sokkolót vagy bármi mást alkalomadtán még előtudjon rántani...) Rémszem, Kingsley és Tonks, hivatásos aurorok voltak és ha jól emlékszem, semmi mást nem használtak a pálcájukon kívül. Pedig ha mások nem is, ők legalább használhattak volna.
2018. szept. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A lőfegyvert végül is meg lehet magyarázni a #2 mentén, hogy mugli technika és berzenkednek tőle. (Bár mondjuk vonattal viszik őket suliba, szóval...)

A kardra meg azt mondom, hogy az emberi katonák sem használnak már kardot, max dísznek a felvonuláson. Modern fegyverek mellett nincs rá szükség. Nekik meg, varázspálcával ott a multifunkciós fegyver a kezükben.

A kés, tőr az, amit nem lehet kimagyarázni semmiképp :D, főleg, hogy egy csomó fiatal varázsló jön az emberi világból, szóval nekik aztán igazán tudniuk kéne, hogy az emberi cuccok nem haszontalanok mindig.

2018. szept. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A kard esetében én is tudom, hogy már nem használatos, túl feltűnő lenne. Igazából, csak példaként írtam. Talán pontosabb lett volna, ha úgy írom, hogy kiegészítő fegyvereket nem használnak. Ez igazából lehetne bármi, ami beilleszthető a modern világunkba.

Szerintem ez többek között azért nem logikus, mert elég csak Griffendelre gondolni és rögtön látszik, hogy ennek lehetne történelmi gyökere és hagyománya.

Amúgy a varázslók bizonyos mértékig átveszik az új találmányokat és a maguk szája-íze szerint át is alakítják. Úgy emlékszem, erről egyszer egy riportjában Rowling is beszélt. Viszont nem vesznek át mindent, csak amit hasznosnak találnak. pl. ahogy a korábbi válaszoló írta, a vonatot ők is használják. A rádiót is használják stb. (itt jegyezném meg, hogy ebből is látszik, hogy a mágia nem zavarja az elektromos eszközöket)

Egyébként itt a hivatalos magyarázat:

[link]

Akik esetleg nem tudnak angolúl, azoknak röviden:

-A Varászlókat nem érdekli az internet, mert számukra a mozgó fényképek, a tűzön, baglyokon keresztüli kommunikálás mindennapos. Max. egy-két varászló netezik kíváncsiságból, meg akik a muglikat tanulmányozzák.

(Röviden, a net számukra nem nagy szám)

-A varázslóknak tetszettek a tv műsorok, de a Minisztérium nem engedélyezte egy varázsló csatorna létrehozását, mert féltek, hogy lelepleződnének.

-Ha elárasztanák magukat egy csomó technikai dologgal, mint telefon, meg szárítógép stb, azt úgy éreznék, mintha beismerték volna, hogy a varázslat vannak hiányosságai, nem képesek vele mindenre.

(Na, ja...itt jön be az, hogy a HP-ban a varázslók igazából, egy ritka felfuvalkodott népségnek van ábrázolva, akik indokolatlanul lenéznek mindenkit maguk körül...)

-A nagy kivétel a mugli tárgyaktól való idegenkedéstől, a járművek. (autók, vonat, motorok) Miután a lovaskocsik kimentek a divatból, nekik is megtetszettek az autók, amik kényelmesen nagy sebességek megtételére képesek. (Szóval, járműveket használnak)

Mint mondtam, mindenki döntse el, hogy ez számára mennyire kielégítő válasz. Véleményem szerint, ez nem magyarázat mindenre, de nincs mit tenni, az író így írta meg és kész.

2018. szept. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Még annyit...

A nettel kapcsolatos részt, elég sarkítva foglaltam össze, de nagyjából tényleg ezt írja Rowling....

Ehhez én csak annyit fűznék hozzá, hogy szerintem elég felületes szemlélet, hogy úgy képzeli az internet és feltételezem itt a számítógépekre is gondolt, nem lennének hasznosak egy varázsló számára. Kb. mintha az mondaná, hogy a számítógépeket és a netet csak arra lehetne használni, hogy facebookozzon rajta az ember...(Olvasgathatsz rajta, meg beszélgethetsz, az ismerőseiddel.)

2018. szept. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!