Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti mit gondoltok arról az...

Ti mit gondoltok arról az ötletről, hogy kötelező olvasmány legyen a Harry Potter?

Figyelt kérdés
Én támogatnám, ti mit gondoltok az ötletről?

2018. szept. 13. 22:03
1 2
 1/15 Csicsky ***** válasza:
87%
Nem tudom, hogy ezzel más hogyan van, de én gyerekkoromban annak köszönhetően olvastam el egy csomó olyan könyvet, ami Magyarországon az iskolákban kötelező olvasmány, mert nem magyar iskolákba jártam, így erről nem tudtam. Ha tudom, hogy ezek kötelező iskolai olvasmányok, a kezembe sem veszem őket. Nem bíznák abban, hogy a kötelezővé tétel pozitív eredményt hozna.
2018. szept. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

'90-es évekbe jártam általánosba;Vuk,Egri csillagok,Rab ember fiai,Kincskereső kisködmön,Légy jó mindhalálig,Szent Péter esernyője,A Pál utcai fiúk

Ezekről olvasó naplót is írtunk,plusz a félévi nagydolgozatba is nagy jelentősségük volt.(Volt aki igy is a röviditett változatokat és más olvasó naplóját másolta át simán.)

A Harry Potter alapból 7 kötetes(+3;a kvidics,legendás állatok és Bogárd bárd),akár wgy nyári szünetre kiadott feladatként ki az aki elolvasná?!


Öszintén,a mai 10en évesek szeretnek olvasni?!

Saját tapasztalat;" inkább a 'gépezés',mobil végső esetbe jó a tv is,csak könyvet NE!"

(Nyáron a helyi suliba közmunkás gyerekfelügyelő voltam,ott is tapasztaltam)

2018. szept. 14. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Igen, kissé hosszú ahhoz, hogy elolvastassuk egy gyerekkel, főleg azzal a korosztállyal, amelyiknek szól.
2018. szept. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Én személy szerint nagyon szeretem a Harry Pottert, de nem nagyon tetszene ha kötelező lenne. Akik nem szeretik el se olvasnák/szenvednének vele aki pedig imádja vagy csak érdekli úgyis elolvasta már (az előbbi legalább kétszer) és szerintem a fanoknak csak rossz lenne hallgatni ahogy ócsárolják a Harry Pottert hogy milyen sz**. Meg hát tegyük hozzá hogy nem egy szépirodalmi mű és nem sok tanárt tudok elképzelni aki hajlandó lenne ezt kötelező olvasmánnyá tenni, sőt...
2018. szept. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha kötelező lenne elolvasni azt is megútálnák. Sokkal jobb lenne ha mondjuk 10 könyvből választhatna a gyerek és közte lenne a HP is.
2018. szept. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%

Ez a kötelező olvasmány téma mindig is "érzékeny" téma volt.

Személy szerint nem, nem örülnék neki, ha a Harry Potter lenne a kötelező olvasmány. Nem csak azért, mert egyébként nem szeretem ezt a sorozatot, de mégis hová "szúrnád" be a tananyagok közé?

Igen, általános iskolában -jobb esetben- még bőven van ideje olvasni a gyereknek. De nem attól fogja megszeretni az olvasást, mert rákényszerítesz egy könyvet.

Mi hiába járunk egy erősebb gimibe, eszem ágában nincsen elolvasni a Bánk Bánt, vagy az Anyegint, ahogy kilencedikben sem tettem meg az Iliásszal vagy Odüsszeiával. Az osztályfőnök (a magyar tanárunk) minden év végén elmondta, mi a kötelező olvasmány, mi ajánlott.

Mivel alapvetően szeretek olvasni, elolvastam az ajánlottak közül az Anna Kareninát és az Üvöltő szeleket, így belátást nyertem az angol ész orosz irodalomba, tehát ismerem a tananyagot. A kötelezőt meg úgyis elmondja a tanár órán, mi meg megtanuljuk. Mindenki jól jár.

Szóval így is meg lehet oldani, nem kell egyből átesni a ló másik oldalára, meg végletekben gondolkodni.

17/L

2018. szept. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Te szereted, tehát támogatnád. De gondolj bele, hogy a mostani utált kötelezőket is nyilván azért tették be, mert valaki szerette őket és értéket látott bennük. Miért lenne a te véleményed jobb, mint másoké, amit te is szidsz?


Mindenképp azt támogatnám, hogy bizonyos válogatott listát kapnának a diákok, amin belül ők dönthetnének. Vagy mondjuk lenne bizonyos mennyiségű kötelező szépirodalom, aztán x darab olyan olvasmány, amit ők választhatnának maguknak, amit akarnak.


Viszont ez a módszer leginkább idősebbeknál működne jól, akik utána tudnak nézni a könyvnek, elemezni tudják a szereplőket, témákat, stb. anélkül, hogy a tanár a szájukba rágná minden elem jelentését. Nyilván az is kellene, hogy a tanárok nyitottak legyenek a diákok saját gondolataira, nem csak a bemagolt, egy darab helyes válaszra. Teljesen más hozzáállás kellene a műelemzéshez.

2018. szept. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen olvasmány nincs rendben, ami kötelező.
2018. szept. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én alapból a kötelezőket tartom hülyeségnek. Mindig is nagyon szerettem olvasni, gyerekként is, viszont a kötelezőket utáltam. Valahogy sosem tudott érdekelni a téma (az Egri csillagok volt az egyetlen, ami nagyon tetszett, ne kérdezzétek miért pont az😀). Ráadásul már önmagában az, hogy kötelező, ellenszenvet keltett bennem és “csakazértsem” olvastam el. Ha olvasónapló kellett, lemásoltam a padtársamról, ha felelés volt, elmondattam reggel tömören az osztálytársaimmal a sztorit, hogy tudjam miről van szó. Soha nem olvastam el őket. Ettől függetlenül szabadidőmben mindig olvastam valami regényt, csak én válaszottam ki, hogy mit.

Hogy a HP legyen-e kötelező.... Én biztos nem élveztem volna, mind a könyvet, mind pedig a filmeket rühelltem, kinek mi.

Szerintem inkább össze kéne állítani egy érdekes listát és abból lehetne válogatniuk, mindenféle témában.

2018. szept. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kedvem erről hosszasan témázni, de röviden nem támogatnám. Olvastam az összes HP könyvet, jól ismerem és kedvelem a világát, de még ezzel együtt is azt mondom, hogy nincs benne annyi mélység, irodalmi érték, hogy minden gyerekkel kötelezően végig olvastassak 7 kötetnyi átlag kb. 400 oldalas könyvet, ha akarja, ha nem.
2018. szept. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!