Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Szórakozás » Könyvek

A kérdés

Lehet ebből probléma, vagy nem?

Adott egy munkahelyi szituáció, ami ihletett adott, és úgy döntesz, hogy írsz róla egy novellát, vagy könyvet, természetesen átalakítod a történetet, kiszínezed, átírod, valamint értelemszerűen a személyek neveit is megváltoztatod, más jellemeket kapnak, stb. De mi van, ha valaki magára ismer, akkor is, ha konkrétan nem olyannak írtad le őt, amilyen ő valójában, hiszen ez csak egy kitalált történet? Lehet ebből baj, vagy megvan a jogod ahhoz, hogy írj?

Keress kérdéseket hasonló témákban: írás, regény

2018. szept. 23. 14:40  Privát üzenet  

A válaszok
Nyugodtan megírhatod, ha mindenen változtatsz, pl az élő személyek nevein.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2018. szept. 23. 15:27 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Rendben, nagyon szépen köszönöm:)

# 2/5Időpont 2018. szept. 23. 17:02 Privát üzenet

A szépirodalmárok folyamatosan a szomszédokat, anyóst, barátokat írják meg, de még nem lőtte le őket senki :D

A siker tintájában az áll, hogy jogi bajod nem lehet, de írói bajod lesz, mert nehezebb valós személyt élőn ábrázolni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2018. szept. 23. 18:05 Privát üzenet
max számonkér téged a személy, akiről mintáztad, hogy ő nem is ilyen.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2018. szept. 24. 18:17 Privát üzenet
Én is beleírtam az exnejem az egyik regényembe. Ő volt az egyik gonosz. Akik ismerték, tutira ráismertek, de a neve értelemszerűen más volt. Szóval ez nem gond.

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2018. okt. 4. 19:39 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi ennek a könyvnek a címe?
Wattpadon folyamatosan közzétéve írtam a könyvem. Végre befejeztem és át is raktam ongoing-ból completed-re szóval befejezettnek tekinti az oldal. Mégsem találom ha beírom a...
Tudnátok olyan (lehetőleg magyar) neveket mondani, amiket el tudtok képzelni klasszikus meseszereplők megnevezéseként?
Merengőre történet írni?
Miért nem követnek vissza az emberek wattpad-en? Másnál is volt már ilyen probléma?
Tudnátok jó könyveket írni?

Kérdések a Szórakozás rovatbólKérdések a Könyvek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!