Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter Rajongók. Mást...

Harry Potter Rajongók. Mást is néztek vagy olvastok?

Figyelt kérdés

Például filmben a Varázslók a Waverly Placeból?

Vagy sorozatba könyvbe Lev Grossman A varázslók?

Rick Riordan (Percy Jackson)?

Cassandra Clare?


Csak kíváncsi vagyok.

Bár Lev Grossman könyve,hát nem YA....



2018. okt. 2. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Mármint olyat, ami hasonló?

Cassandra Claretől az eddig megjelent árnyvadászos könyveket olvastam, meg tervezem majd a többit is, ha már lesznek magyarul. A Vaspróbát is elkezdtem, annak még nem értem a végére.


A Varázslók a Waverly Helybőlt régen néztem, de annak amúgy nem voltam akkora rajongója (a Hannah Montanát, Sok sikert, Charlie!-t és a Zack és Codyt jobban szerettem).


A Hex Hallt olvastam, ami még ilyen varázsiskolás, de az annyira nem jött be.

Ami még ilyen különleges világban játszódik, az a Vándorsólyom kisasszony különleges gyermekei, na azt imádtam.


Pery Jackson tervben van, bár sok más is, nem tudom, mikor jutok el oda:D

2018. okt. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1es

Köszi,ezt akartam hallani!

Én +30 éves vagyok,de elég sokat mozgok tizen-huszon évesek közt.

Speciális iskolába és normál iskolai besegitő vagyok napközibe.

És hát szóba került,az olvasás....

Nagyon sok az 'egy könyvet olvastam,tehát imádok olvasni."De az iskolába feladott,vagy erősen ajánlott irodalmat csak rossz jegyek után vagy ha már bukásra állnak,hajlandók olvasni.

(Napi 15-30 perces olvasó klubbokat tartunk,mesekönyvektől a fantasy-YA-kon keresztül,a tudományosabb könyveken át.)


A kifogások; a nincs "idejük"😰,persze,a gépet egész nap nyomnák....

2018. okt. 2. 16:25
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

A Harry Potter könyveket imádom, mind olvastam, még a kiegészítő könyveket is, mint pl a Kvidiccs évszázadai.


Gyerekként legnagyobb kedvencem volt a Varázslók a Waverly Place-ből, mai napig fejből fújom a főcímdalát, és bármikor újranézek pár részt.


Rick Riordan eddig minden megjelent könyvét megvettem egy kivételével, és kettő kivételével mind el is olvastam.


Cassandra Clare-től elolvastam az Árnyvadász sorozatot és a Pokoli Szerkezetek trilógiát.


Lev Grossman könyveire is folyik a nyálam, de egyelőre még nem vettem meg őket.


Jelen pillanatban a Tűz és Jég Dala ötödik könyvét, a Sárkányok Táncát olvasom, ami elég hosszú, 1100 oldal, de egész gyorsan haladok vele, nagyon tetszik.


Szívesen írok könyveket, amik talán tetszhetnek az ottani diákoknak.


Ezek mellett írom a saját történeteim, amik a múltban játszódó, mágiával fűszerezett világban játszódik, valamint dolgozom a saját novellás "kollekciómon".


17/L

2018. okt. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Egyes vagyok.


Én ugyan még csak 17 vagyok, de szerintem a korosztályomhoz képest sokat olvastam/olvasok, nem csak varázslós témakörben.

Viszont én is gyerekekkel szeretnék majd foglalkozni - bár kisebbekel, oviban, esetleg bölcsiben:)

Iskolásoknak azonban, ha a Harry Pottert szertik, szerintem javasold az Időfutárt. Az több okból is nagyon jó szerintem:

- a nyelvezete hasonló, mint a HP-nak; sőt, most épp újraolvasom, és mikor először talákoztam vele, még a Pottereket nem olvastam, most viszont feltűnt, hogy a hangulata is hasonló, bár tök más az egész sztori, de valahogy mégis:D

- nagyon kidolgozottak a karakterek

- rengeteg történlmi, irodalmi, ének-zenei, fizikai ismeretet szerezhetnek, és mégis érdekes

olvastam én már olyat is, ami nekem amiatt nem jött be, hogy kb a szereplők élő Wikipédiaként funkcionáltak, itt viszont annyira bele van csempészve, hogy észre se veszi az ember, hogy tanult belőle

meg a gyerekek ismeretei is realisztikusak

("– Tudod, kik azok a szabadkőművesek?

– Mi van?

– A szabadkőművesek – ismételte meg Hanna.

Tibi a fejét vakarta.

– Akik… oda építkeznek, ahová akarnak?")

- pörgős a cselekmény, de azért akad benne tájleírás is

- magyar írók tollából, magyar (és osztrák) helyszíneken játszódik, tehát tényleg oda tudják képzelni magukat

- a korosztály is stimmel, az első részben hetedikesek a főszereplők

- van belőle rádiójáték

- meg most a Pesti Magyar Színházban előadják majd, akár el is tudtok menni megnézni


Szóval, ha a Harry Pottert szerették, szerintem vesd fel nekik:)

2018. okt. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Régebben mikor még tényleg szerettem a HP könyveket akkor is, és most is olvasok mást. De továbbra is keresem ami valamilyen mágikus világot teremt.

Pl.:


Catherine Fisher: Incarceron

Jonathan Stroud: A ​szamarkandi amulett

William Nicholson: A ​Szél Dalnoka

Rachel Hartman: Seraphina

Naomi Novik: Rengeteg

John Flanagan: Gorlan ​romjai

Terry Pratchett: Vészbanyák

Nicholas Eames: A ​Wadon királyai

2018. okt. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jonathan Stroudtól a Bartimaeus trilógia.


Nem csak izgalmas, de a főszereplő dzsinnek vicces a szövegelése :)

2018. okt. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Vándorsólyom kisasszony különleges gyermekei
2018. okt. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Varázslós témában nem igazán. Amit szeretek, és szintén univerzummá nőtte ki magát, az A gyűrűk ura, és a Tűz és jég dala.
2018. okt. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a Harry Potter mellett a Star Warsot imádom, bár az nem varázslós de az is fantasy valahol...
2018. okt. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!