Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Általában a szenvedőkkel...

Általában a szenvedőkkel szolidarítani szoktak egy könyvben az olvasók, de miért nem minddel? Stephen King - Az című alkotásában a lúzerek klubja összes tagjával is, nagyon helyesen, de egyet mindenki elfelejtett: Henry Bowerst. Miért?

Figyelt kérdés
Alapból szerintem nen az volt a cél, hogy úgy kezelje az olvasó, vagy nem tudom, mint egy nyűgöt, az agresszív hülyegyereket. Arra nen gondolt senki aki olvasta, hogy esetleg Ő is szenved és azért lett olyan amilyen?

#Stephen King #Henry Bowers
2018. okt. 10. 10:45
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mert egyértelmű nem? Beverlyt is ütötte verte a faterja, de Ő ennek ellenére megmaradt normálisnak, honorálhatónak, felnőtt korában is, csak rossz döntéseket hozott. Nem rosszabbakat mint Henry, szerintem ennyi a különbség. Ti hogy érzitek?
2018. okt. 10. 10:47
 2/14 anonim ***** válasza:
Javíts ki, ha tévedek, már rég olvastam, de ő a tipikus rosszindulatú srác, a "bully", aki zaklatja a többieket, nem? Rossz döntéseket hozni egy dolog, bárkivel előfordul, de ő szándékosan ártott másoknak.
2018. okt. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem tévedsz, Ő az. De az én megítélésem szerint semmivel sem szenvedett kevésbé az életben mint a többiek. Ha nem jobban is. Attól agresszív és rosszindulatú, mert őt is ilyesmi érte, hát ez azért tudott dolog volt.
2018. okt. 13. 18:52
 4/14 anonim válasza:
Mert ez egy mese, egypólusú karakterekkel. Vagy jó, vagy gonosz.
2018. nov. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A hátrányos helyzetű múlt a jelen tetteire lehet magyarázat, de nem mentség. Lehet sajnálatra méltó, de egy rosszindulatú zaklató mégsem ugyanaz a kategória, mint aki csak tévedésből hoz rossz döntéseket, de alapvetően nem akar ártani senkinek.
2018. nov. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igazatok van, de azt azért fenntarthatnánk, hogy egyetlen jó szót sem kapott életében senkitől. Ami azért nem sok. Nem sokra lett volna szüksége szerintem csak ennyire. Nagyobb lúzer volt ő ha úgy tetszik, mint a vesztesek klubja, ebbe pusztult bele szerintem valójában.
2018. nov. 10. 18:46
 7/14 A kérdező kommentje:
Sebzett vad és veszett kutya az azért fényévre van egymástól.
2018. nov. 10. 21:16
 8/14 anonim ***** válasza:

Szomorú az előélete, az igaz, de egyszerűen képtelenség őszintén sajnálni és még rokonszenvezni vele, ha egyszer rosszindulatú zaklatóvá vált. Dönthetett volna úgy is, hogy ha már neki pocsék élete volt, akkor próbál minden tekintetben javítani rajta, de eszébe sem volt, hanem vitte tovább a rossz mintát. Nehéz kitörni, de nem lehetetlen, ahogy Beverly példája is mutatja. Újra csak ismételni tudom: a hátrányos előélet lehet magyarázat, kiváltó ok, de nem mentség.


Amúgy nem teljesen értem, mire is akarsz kilyukadni vele kapcsolatban? Több együttérzést érdemelt volna Kingtől? Vagy az olvasóktól?

2018. nov. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Lényegében. Igen.

Számomra nincs az rendjén, ha a bűneink határozzák meg az igazunkat. Nem mentettem fel. Nem mondtam azt, hogy rokonszenves srác, eszembe sem jutott. Csak azt tudom, hogy azért lett olyan amilyen mert kb csak testileg volt erősebb mint Beverly, vagy Bill. Azok sokkal rosszabbat látva is megmaradtak jógyereknek, látták Azt. Ami nem semmi, olvasni is nehéz volt. Henrynek elég volt a félbolond agresszív apja, a lelépett anya, a tanulási nehézségei, a bénasága és a nyomor és a végén a zártosztályon végezte amikor nem bírta tovább. Ugyanezt Beverly is tapasztalta, csak ha nem is teljesen de továbblépett - mert végülis voltak pozitív emberi kapcsolatai. Nem mindenki képes továbblépni. Főleg magától. Azért mert odáig ment el ahonnét nincs visszaút nem érdemli meg az együttérzést? Nem pont azért jutott el odáig, mert nem kapott?

Nem tartom korrektnek a dolgot, ennyi.

2018. nov. 11. 16:04
 10/14 anonim ***** válasza:
Így már értem, és valamilyen szinten igazad is van... Szerintem a kulcs abban lehet, hogy Henryben nem is volt meg a szándék a változásra. Még azok is baromira nehezen tudnak kilépni a rosszból és hátrahagyni a negatív mintákat, akik szeretnének jobban élni, jobb embernek lenni. Aki viszont nem is akarja, azon nem lehet segíteni. Nehéz szimpatizálni olyasvalakivel, akiben nincs igény a javulásra. Persze, hogy nem korrekt... De az élet nem az... Sokan indulnak hátrányos helyzetből, és ez sajnos nem csak a könyvekre jellemző, ilyen az élet, ilyenek az emberek. :/
2018. nov. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!