Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy kell könyvet írni?

Hogy kell könyvet írni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem sikerül semmi. Elég fantázia dús személyiség vagyok, van egy nagyon jó témám, tényleg elejétől a végéig, de egyszerűen nem tudom szövegbe foglalni. Inkább csak egy ilyen gondolat az egész. Végre örültem, hogy egyszer én is jó lehetek valamiben. Munka közben már sok ideje lejátszódik a történet a fejemben, gondoltam, ha hazaérek leírom. De amint előveszem a tollat és a papírt lefagyok. Nem hiszem el. Itt van a történet az agyamban, de nem tudom elkezdeni. Fel kéne adni és maradjon a saját kis fantázia történetem, vagy hogyan próbáljam meg?

2018. okt. 11. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Indítsd el egy szobából, írd le milyen a szoba, és ki ül ott (Vagy a történetnek valami jellegzetes helyéről, nem kell tehát, hogy pont szoba legyen, lehet barlang is, vagy egy tisztás; és akkor legyen ott a főszereplő, és csináljon valamit, vagy gondolkodjon valamin, vagy beszélgethet is , ha úgy képzeled, hogy más is van ott vele pl.) Szerintem ez jó sablon lehet az elejéhez; hát én máshogy nem is tudok elképzelni, hogy hogy kezdődhetne még ezen kívül. Tehát valaki valahol csinál valamit. És szerintem ez már jó bevezetés. Meg még részletesen le is írhatod, hogy milyen ez a hely, és milyen ez az illető, hogy néz ki, esetleg szokásos tulajdonsága, hogyha belekapcsolódik a történetbe pl komor/komoly, vagy pl ezidőtájt máskor mit csinál. Indítsd el tehát egy helyről, és akkor kész.
2018. okt. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezek tényleg jó ötletek. Köszi szépen. :)
2018. okt. 11. 22:38
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne bonyolítsd túl. Egy szabály van a könyvírásban: ha van ihlet írj, ha ninca akkor ne. Nem szabad erőltetni, magadban úgyis ezer meg ezer alkalommal elképzeled a dolgokat s így folyamatosan fogalmazod, cizellálod. Ha eljön az ideje tudni fogod és leírod. Ez olyan mint egy mamutfenyő előtt állni amit tökéletesen láthatóan egyenletesen kell kivágnod. Ezért csak egy apró fejszéd van hozzá és a türelmed, ha viszont buldózerrel rontasz neki akkor csak trancsírozod.

Ezenkívül arra gondolj, hogy könnyebb azt leírni amit érzel mint azt amit gondolsz hogy jó lenne.

2018. okt. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nem olvastad el A siker tintáját, akkor első lépésnek nagyon jó, rengeteg dologban segít.
2018. okt. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Legyen nálad diktafon, hangrögzítésre alkalmas cucc, amikor megfogalmazódik egy-egy gondolat, amiről érzed, hogy ezzz azzz! , ki ne hagyjam, akkor valami módon (hangban, írásban) elmented valahogy a szikrát. Hazáig úgy talán nem vesznek el a gondolatok és lehet, formába illeszteni, kombinálni is könnyebb.

Írj "munkamenetet", a témákat, "fejezeteket", fő mondanivalókat sorba és fogalmazd, építsd, formázd aköré a leírást.

Igazából neked kell megtalálnod a dolgok mikéntjét, azt a rendszert, ami lehetővé teszi, hogy olyan gördülékenyen menjen a "gyakorlat" (az írás) is, mint a napközben fejedben lévő "elmélet" (a szerkesztés, a gondolatmenet, a fogalmazás)

Gondolom, szabványrecept ahhoz, "miként írjunk könyvet", nincsen. Ahány író...annyi a tolla.

Szerintem kezdd valami vázlatfélén . Lehet, hogy 1-2 fejezet megírása után ugrik majd be, hogy mi lenne frappáns kezdése a történetnek. Anno az irodalomdolgozatokat ( már ha a te idődben voltak/vannak még olyanok!) hogyan írtad?

Adott a téma, ugye? .... és már most megfordul a fejedben, hogy feladd ?

Van olyan könyved, aminek gondolatfűzése, előadásmódja, témája ihletet jelentene, hogy miként indulj, fogalmazd a te eredeti elképzelésedet?

2018. okt. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!