Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ez melyik rész a Harry Potterből?

Ez melyik rész a Harry Potterből?

Figyelt kérdés

[link]



Valahogy nem ugrik be, már régen olvastam. Kinek mondja a Harry, és miért?

Köszönöm!


2018. okt. 17. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem ezt a Főnix rendjében mondja -iitoknak, mikor legilimenciát tanul nála. A miértjét sajnos pontosan nem tudnám megmondani. Én is régen olvastam.
2018. okt. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Félvér herceg. Pitonnak mondja SVK órán, zavarában, miközben a nonverbális varázslást gyakorolják és a tanár - régi jó szokásához híven - beleköt.
2018. okt. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A hatodikban, a Félvér hercegben van, SVK óra, non-verbális varázslatok.
2018. okt. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ron, aki épp a támadó szerepét játszotta, az erőlködéstől elvörösödve, összepréselt szájjal próbált ellenállni a kísértésnek, hogy kimondja a varázsigét. Harry felemelt pálcával és fokozódó türelmetlenséggel várta a kivédendő rontást, de az csak nem akart jönni.

– Szánalmas a produkciója, Weasley – szólt némi idő elteltével Piton. – Így kell ezt csinálni...

Azzal villámgyorsan rászegezte a pálcáját Harryre, akinek a támadás egy csapásra kitörölt a fejéből mindenfajta non-verbális igyekezetet.

– Protego! – kiáltotta reflexszerűen.

A pajzsbűbáj olyan erősre sikeredett, hogy Piton megtántorodott tőle, és nekiesett egy asztalnak. Ekkor már az egész csoport a jelenetet figyelte.

– Nem mondtam elég világosan, hogy a nonverbális varázslást gyakoroljuk, Potter? – kérdezte fojtott indulattal Piton, miután felegyenesedett.

– De! – felelte dacosan Harry.

– De igen, uram...!

– Nem kell uraznia, professzor.

Mire felfogta, mit mond, a szemtelenség már kicsúszott a száján. A csoport számos tagjának, köztük Hermionénak is, elakadt a lélegzete. Ron, Dean és Seamus ellenben elismerően vigyorogtak – Piton háta mögött."

2018. okt. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hah, nem is emlékeztem, hogy Harry ilyen szemtelen is tud lenni :D De így most már beugrott a rész, köszi.
2018. okt. 17. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!