Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tetszene valakinek egy ehhez...

Tetszene valakinek egy ehhez hasonló könyv?

Figyelt kérdés

Nyilván elsősoeban fantasy, horror és thriller függők fognak válaszolni (ha egyáltalán...) Ezért az elején leszögezem milyen művek illetve filmek keverékéből találtam ki vagy képzeltem el a sztorit:

Mivel alapból nyomozás, összeesküvő üldöző szálon fut a dolog, az X akták, a Rejtély, Dolmen töltete van a dolognak. De emellett thriller is, és horror is, de egy fantazma alkotta világon, így Psycho (Bates Motel) plusz Dexter (sorozat/nem a mese) illetve sikoly szála is van a történetnek, és képzelet világ amolyan Harry Potter féle is kicsit , meg Tom Clancy-s stílusú is, de emellett még valami és mostmár befejezem: társadalom kritikát is tervezek benne megfogalmazni, sőt az eddigi az csak a színpad lenne és ez lenne a lényeges. A másik fontos szál hasonló lenne Dickens Twist Oliverjéhez például, vagy Hugo Nyomorultak művéhez de afféle Stephen Kinges stílust szánnék neki.

Tudom nehéz megérteni, nehéz is volt összehozni, és elképzelni, de nyitott vagyok a véleményre.


A sztori: nem akarok spoilerezni ezért leginkább csak hasonlítgatni szeretnék.

A történet egy árva fiúról szól. Akinek a sorsát is bemutatom, bár ez az 1990-es vagy 80-as években játszódik, még nem döntöttem el, se hogy amerika vagy anglia, de egy lelenc sorsot azt hiszem nem kell bemutatnom. Egy árva tini srác aki megszökik az árvaházból, és egy nagyvárosban egy idős hölgy fogadja be aki utcagyerekeket fogad be. (Meg prostikat meg tolvajokat, dílereket, magyarul bújtat kellenes kis otthonában.) Az idős hölgy fiatalon körözött bűnöző volt. Felnevelt egy pár utcagyereket, akik beépültek a társadalomba, de benne vannak mindenben: drog, csempészet stb.

Közülük két legfontosabb egy férfi aki kedves külsejű, szemüveges, sármos, átlag pali, aki tanít egy iskolában vagy egyetemen még nem tudom, és mindenki tiszteli. Munkán kívül azonban nem ez a helyes pasi: kegyetlen agresszív vadállat aki lépten nyomon verekedésbe keveredik, szerelmét is veri. Retteg tőle az összes szereplő. Szerelme: Ő a másik fontos, nem tanít hanem banki ügyintéző, aki rajong a pasijáért, de utálja a többi "tagot" mert miattuk a bűnözés az élete része. Ő és a főszereplő fiú barátok lesznek. Meg pár agresszív hülyegyerekkel a bandából.

Itt töltött hónapok közben jelenik meg egy nem túl kövér de nagy darab, pocakos elegáns, teljesen fehér hajú hallhatóan orosz férfi aki követni kezdi a fiút. Majd egy másik, láthatóan amerikai, hasonló, csak nem őszhajú, aki még inkább követi a srácot. Ő a másik nagyon fontos szereplő: oltalmazó szerepe van persze számító, és nagy statéga.

A srác innen is elszökik, egy kisváros filantróp polgármestere figyel fel rá majd befogadja, azonban hamarosan megtalálják majd elrabolják, vissza az öregasszonyhoz, aki és a banda félti titkait.

Közben pár a ruszkihoz és amcsihoz hasonló öltönyöst és egy kosztümös középkorú nőt megismerünk akik rendkívül befolyásosak és terveznek valamit - mellettük egy furcsa háttérszervezetet amit javarészt nők alkotnak, fehér és piros ruhás nők, egy szektának nevezhető, akik valami sötét terven agyalnak. E kettő szimbiózisban de egymás ellen működik, és a befolyásuk növelésén igyekeznek, egymás tervének megakadályozása jobban mondva az öltönyösök akarják megakadályozni abszekta tervét ezért mindakettő rendelkezik egy csomó később bemutatott kapcsolattal: a világ legnagyobb bűnözői, legfontosabb emberei, pénzmosói, politikai téglái, a világ befolyásos emberi,stb. A szekta főleg túlvilági kapcsolattal is rendlekezik, és tevékenységével összefügg, mint a másik oldal akik földöntúlival. A szektát egy szőke csaj irányítja aki brutális vérengző ember, elképesztően nagy stratéga, és kapcsolatban áll egy furcsa férfival akinek engedelmeskedik,

és akiről valami nagy derül ki a végén. Minderre szüksége van mindkét oldalnak.

A fiúról kiderül, hogy születése óta számon tartják, egy kísérlethez lenne szükséges a szektának, valamiért a lényében, nem tudjuk miért, előlük rejtegette és rejtegeti az amcsi öltönyös (mint sok más dolgot is), de meg nem öli, feltehetően nekik is kell.


A srácról mielőtt Twist Oliver képe jutna eszébe valakinek, hát nem az. Velejéig romlott, talán pszichopata talán gyilkos is, talán perverz, de romlott az biztos. Később rá is jön, hogy Ő fontos, és megpróbálja kihasználni.


Plusz van egy rendőr, aki fanatikus idegbeteg, és betegesen üldözi főhőseinket, a srácot, a nyanyát, a tanárt, később a polgármestert is - őt (is) igyekszik az amcsi távoltartani, sőt likvidálni, másokkal együtt.

A cselekmény közben kibontakozik sok paranormális tényező, idegen életformától, okkultizmusig, ami kell.


Többet nem mondhatok, túl sok a spoiler, de ha kérdez valaki megpróbálok válaszolni, és őszinte durva kemény véleményeket várok, nem csendet. Tényleg sajnálom ha nem érthető, de ez max ha megélem, egy többkötetes megszerkesztett könyvben lesz talán csak eléggé érthető. Gondolom feltűnő melyik rész melyik említett alaphoz hasonlít.



2018. nov. 6. 23:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Most komolyan, nem is tudod mióta keresek én ilyen könyvet! Egy kicsit (lehet csak nekem 😅) bonyolult, de ezen kivül fantasztikus!

2019. szept. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nocsak, nem mondod komolyan! 😅 És pontosan mi tetszik benne/miért jön be? Ha szabad kérdezni, végtére is ez a kérdés lényege.
2019. szept. 21. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!