Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Akik írnak vagy írással...

Akik írnak vagy írással próbálkoznak, esetleg régebb óta: miért döntöttetek amellett, hogy írni akartok?

Figyelt kérdés
Ha érthető. Mi hozta ki belőletek, hogy írjatok, akár egy meglévő sztorit a fejetekben megírjatok. Mi volt az az esemény, vagy tényező vagy élmény? És meséljetek róla. Miért? Mit jelent számotokra hogy írni akartok?

2018. nov. 11. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért írok, mert jó szórakozás. Ez a hobbim, élvezem csinálni, nincs mit túlmagyarázni rajta.
2018. nov. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Részben azért kezd bele az ember, amiért olvasni is szeret. Ha szeretsz olvasni, ha szereted elképzelni a regény cselekményét, a regény világát a fejedben, akkor valószínűleg van olyan téma amiben otthonosan érzed magad, amit izgalmasnak találsz. Ugyanez igaz az írásra is, ha van, ami közel áll a szívedhez, amiben szívesen elmerülsz, akkor biztos össze tudsz rakni egy saját történetet is, amit szívesen elképzelsz miközben írod. Én legalábbis azért írom a saját regényemet mert szeretek elmerülni benne, szeretem elképzelni a történéseket.

Egy dolog van, ami teljesen más élménnyé teszi az írást az olvasástól, mégpedig az, hogy a te regényedben minden úgy történik, ahogy te azt elképzeled, ott mindent te irányítasz, és mindent úgy írsz meg, ahogy te azt tökéletesnek érzed. Nem azt mondom, hogy jobb élmény írni, mint olvasni, csak azt mondom, hogy más, és elsősorban emiatt más. Legalábbis én így látom.

Hogy mi hozta ki belőlem az írás szeretetét és a saját sztorimat? A filmek, sorozatok. Hihetetlen nagy élmény volt számomra egy-két filmes, sorozatos alkotás. Azok miatt kezdtem el olvasni is. A jól megírt valóságos, árnyalt karakterek, az antihősök, a karakterfejlődések, karaktertorzulások, a szívszorító drámai erő, a tragédiák, a viszályok, pszichopaták, a valósághű kegyetlenkedések (naturalizmus), az igaz szerelem, a bosszú, a váratlan amorális fordulatok (a "gonosz" legyőzheti a "jót"), az árulások, a kiszámíthatatlanság, amik engem leginkább foglalkoztatnak.

Éppen ezért írom ezeket bele a saját történeteimbe is, mert szeretem elképzelni őket :)

Környezetnek, a regény világának pedig leginkább a középkor, középkori fantasy, a királydrámák, a maffia, gengszter sztorik, a sorozatgyilkosos történetek, a bosszú történetek, "törvényen kívüli" történetek az én érdeklődési köröm leginkább. És éppen ezért írom a saját regényeimet is ilyen környezetbe.

Persze mindezt az alap környezetet, a regény világát, a fentebb említettekkel szeretem megtölteni.

Remélem segítettem :)

2018. nov. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi!


2#!

Természetesen, többet is tettél mint segítség. :) Csak kíváncsi voltam másokra, ki mit tud mondani, hogy miért kezdett írni, a könyvszeretetén kívül. Hogy miben különbözünk ezen a téren.

2018. nov. 11. 22:03
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egészen kicsi korom óta találtam ki meséket,mvolt, hogy folyamatosan narráltam az életemet, mindig más történetbe illesztve bele az eseményeket. Valamikor tíz-tizenkét éves koromban írtam le először az egyik ilyen történetet. Mondanom sem kell, kegyetlenül rossz volt, de azóta is írok.
2018. nov. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg akartam teremteni olyan eseményeket, történeteket, amik csak a gondolataimban léteztek. Először rajzolással próbálkoztam, de embereket sosem tudtam jól rajzolni, ezért inkább belevágtam az írásba, mert úgy gondoltam, az könnyebb. Aztán egyszerűen benne ragadtam. És minél jobban ment, annál inkább magába szippantott, hiszen annál nagyobb sikerélményt adott. Hogy mit jelent nekem? Ez egy hobbi, ami kikapcsol, ami azóta is sikerélményt ad, és egy olyan lehetőség, amiben kimondhatok bármit, amit amúgy a mindennapokban nem feltétlenül lehet. De az írás maga csupán egy eszköz, amit megtanultam aránylag jól használni. A lényeg azon van, hogy maradandó formába önthetem általa azokat a dolgokat, amik a gondolataimban megszületnek és összeállnak valamilyen jelenetté, történetté. Úgyhogy én nem is írni akarok, hanem "teremteni", létrehozni dolgokat. Az nagyjából mindegy, hogy szavakkal, ceruzákkal, festékkel, hangszerrel stb., de nekem pont az írás bizonyult ehhez a legjárhatóbb útnak.
2018. nov. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!