Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak engem idegesít ez?

Csak engem idegesít ez?

Figyelt kérdés
Annyira idegesítő, hogy annyi csodálatos LMBT könyv van, de a kiadók nem merik kiadni, mert félnek, hogy nem fogjáj megvanni -.-'' honnan ez?? Az olvasók már végre kezdenek nem visszamarandottak lenni és a múltban élni. Annyi nagyszerű LMBT könyvek vannak, amik végre felnyithatnák a homofóbok szemét, de a kiadók félnek kiadni ilyen könyveket...Éljen Magyarország! -.-

2018. nov. 19. 20:09
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
Bonyolult. Nem csak most, már vagy 4 vagy 500 éve és bonyolult lesz még 400 évig.
2018. nov. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:
Hát sajnos igen. De nem értem mi ez. Simon és a Homo sapiens lobbi és az Aristotle és Dante a világmindenség titkainak nyomában milyen sikeres lett itt nálunk is?? Akkor meg mitől félnek ennyire??
2018. nov. 19. 20:12
 3/49 anonim ***** válasza:
95%

Az Aristotle és Dantera azért a csodálatos jelzővel élni...hát nem tudom. Én mondjuk a kettő közül ezt olvastam magyarul, a másikat angolul kezdtem, de egyiket sem tudtam igazán befejezni, mert szerintem rosszak. Először arra gondoltam, hogy ez azért lehet, mert ifjúságiak, de aztán eszembe jutott az is, hogy nem minden ifjúsági könyv ennyire élettelen és általában vannak jobban kidolgozott cselekménnyel és karakterekkel rendelkező ya könyvek is.

Nem hiszem, hogy a visszamaradottság miatt nem adják ki őket...van egy csomó nem lmbtq könyv, amiben vannak homoszexuális szereplők.

De most komolyan, ezekben a könyvekben annyi idióta dolog van. Pl. AésD-ben... Mintha az a pasi, aki írta volna, soha nem lett volna tini vagy akkoriban valami fogyatékos volt, és megpróbálta utánozni, hogyan is gondolkodhat egy tini és valami internetes, tinédzserelemzős trollkomment alapján (ami szerint a tiniknek nincsenek összetett gondolataik és valami jelbeszédet tanuló gorilla szintjén állnak értelmileg) megalkotta volna a két főhőst.

Már a plafonon voltam tőle és a rövid fejezetektől.

De komolyan, kb. ilyen szintű:

"Én citromos fagyit ettem. Jani epres fagyit evett. Jani szerint az eper egy csodálatos gyümölcs. Én úgy érzem soha nem fogom megérteni Janit, de valami nagyon mély lehet benne." Meg hasonló "WTF?" bekezdések. Persze nem pont ez, de nálam kb. minden gondolatuk hasonlóan jött le.

2018. nov. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy ez teljsen így lett volna. Ez a te véleményed szerintem, ugyanis a könyv nem egy sőt nem is kettő díjjat nyert el. És még mindig úgy gondolom, hogy azért nem adnak ki LMBT könyveket, mert félnek hogy senki nem fogja megvenni őket ergó nem nyernek belőle semmit. Hát hogyne.

És az hogy félig-meddig azt mondják, hogy a keresztanyámnak az öreganyjának a legjobb barátjának a tanára meleg volt ez nem valami hihető. Ezeket csak azért csinálják, hogy a könyvekben ne csak fehér heterók legyenek.

2018. nov. 19. 20:35
 5/49 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem itt nem csak a homofóbokról van szó. Nem kell egyből lehomofóbozni az embereket meg lenácizni a másikat, csupán azért mert nme érdekli őket a téma. Nekem például a tököm tele, hogy a csapból is az LMBT folyik, és nem azért mert homofób lennék vagy ilyesmi, nekem semmi bajom a melegekkel, de az már rohadtul zavaró, hogy még a csapból is az folyik, hogy "fogadd el", "fogadd el". Elfogadom én csak hagyjatok már békén...

Az például szerintem teljesen természetes, hogy az ember olyan könyvet vesz, ami felkelti az érdeklődését. Ha valaki pl. romantikus könyvet akar venni és heteró, akkor valószínű, hogy inkább olyan könyvet fog venni, amiben a két főhős heteró, mert egy ilyen szerelmi történet sokkal közelebb áll hozzá, mintha két meleg főszereplőről lenne szó.

Én se erőltetem senkire, hogy olvasson heteró párokról szóló romantikus, erotikus könyveket, de azt is elvárom hogy rám se erőltessen senki semmit.

Engem ennél például sokkal jobban zavar, hogy a klasszikus és szépirodalmi darabokat nem adják ki.

Ja és azt még megjegyezném, hogy aki homófób, azt valószínűleg nem fogja meggyőzni egy magyarul kiadott LMBT könyv, mert a homófóbok nem fognak LMBT könyvet olvasni, akkor se ha magyar nyelven jelenik meg, akkor se ha angolul.

2018. nov. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
Aristotle, persze...
2018. nov. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:

Szerintem a válaszoddal nagyon sok minden baj van. Először is igen a csapból fog folyni az LMBT mert attól, hogy te elfogadod még a szomszédod nem fogadja el. És szó szerint merném állítani, hogy magyarország 75 százaléka nem fogadja el. Úgyhogy addig LMBT fog folyni a csapból, amíg két fiú vagy két lány sétálhat az utcán kézenfogva anélkül, hogy bámulnák, nevetnéknek rajtuk vagy pedig persze köpdösék és megvernék.

És természetesen senki sem kényszerít rád semmit. Attól hogy egy kiadó kiad egy könyvet, miért jelentené azt hogy neked el kell olvasnod? Az összes könyv közül ami ki van adva nálunk annak még a 10 százaléka sem LMBT akkor miről beszélünk? MO annyira odavan, nem bírják felfogni, hogy a fehér heterókon még vannak más emberek is a földön.

2018. nov. 19. 20:52
 8/49 A kérdező kommentje:

Halkan hozzátenném hogy ha más FEJLETEBB országokban egy könyvben nincs LMBT vagy színes ember azt már problémásnak kiáltják ki.

Mi lenne akkor ha ideköltöznének egy évre...

2018. nov. 19. 20:54
 9/49 anonim ***** válasza:
84%
"a kiadók nem merik kiadni, mert félnek, hogy nem fogjáj megvanni -.-'' honnan ez??" - Onnan, hogy pl. még te sem tettél nekik olyan ajánlatot, hogy ha kiadják, akkor te kapásból megveszel húszezer darabot belőle. Anélkül meg nem éri meg, igen, ez van. Van üzleti érzékük, amit az is mutat, hogy még nem mentek tönkre. Pont azért nem, mert nem adnak ki akármit, hanem csak azt, amire van elég nagy kereslet. Erre meg nincs.
2018. nov. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
87%

Engem egyszerűen nem érdekel a téma.

Komolyan, azért lenne izgalmas egy könyv, mert melegekről szól? Nálam már itt bukik egy dolog.

Olvastam több könyvet, ahol a főszereplők valamelyike meleg volt, és nem érdekelt, tetszett a könyv.

Ha egy könyvet azzal reklámoznak, hogy meleg a főszereplő, az nálam lehúzta magát. Kit érdekel? Nekem egy jó sztori egy jó szereplő kell, teszek arra, hogy mit csinál az ágyban.

2018. nov. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!