Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Gyűrűk ura vagy Vaják könyvek...

Gyűrűk ura vagy Vaják könyvek "jobbak"?

Figyelt kérdés

Szeretnék olvasni egy jó kis fantasy-t és nem tudom, hogy melyiket érdemesebb kiolvasni.

Gyűrűk ura ellen szól, hogy láttam a filmet és nagyjából tudom, hogy miről szól, a Vajákról nem tudok kb semmit, csak a játékokból ismerem a világát.



2018. nov. 29. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ... A gyűrűk ura könyvekben is vannak újdonságok, amik a filmekből kimaradtak.

Ha realistább, "felnőtteknek szóló" fantasyt akarsz olvasni akkor Vaják, de ha meseszerűbbet, akkor Gyűrűk ura.

Egyébként hogy kinek mi a jobb, azt döntse el mindenki maga, mindegyik eléggé népszerű, de számomra vannak ezeknél jobbak is.

2018. nov. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ajánlanál párat. Még a Rovásemberrel is szemezgetek.
2018. nov. 29. 21:08
 3/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Geroge R. R. Martin - A tűz és jég dala könyvek

Mark Lawrence - A Széthullott Birodalom trilógia

Joe Abercrombie - Az Első Törvény könyvek

Brian McClellan - A Lőpormágus trilógia

Én a földhözragadtabb, realistább megközelítésű fantasyt szeretem, amikben sok a fordulat, az árulás, a politika, a naturalizmus, a vér és árnyaltak a karakterek. Ezek olyanok.

2018. nov. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*Mármint: George R. R. Martin :'D
2018. nov. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én megmondom őszintén nem tudtam dönteni(miután elolvastam őket), hogy melyik a jobb mind a kettő gyönyörű történet habár a Vaják inkább felnőtteknek szól, de a Gyűrűk Urában sem kevés az olyan rész amit kifejezetten felnőttek értenek meg főleg Gandalf bölcsességei.
2019. jan. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!