Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter rajongók! Miért...

Harry Potter rajongók! Miért utáljátok annyira Umbridge-t?

Figyelt kérdés

Tudom, miket csinált, olvastam rengetegszer a könyveket, de akkor sem értem miért kéne őt jobban utálni, mint mondjuk Voldemortot, Bellatrixet vagy akármelyik halálfalót.

Én sem szeretem őt, de tudtommal nem gyilkolászott embereket, rengeteg sokkal sötétebb szereplő van a könyvekben. Akkor mégis miért utálják olyan sokan Umbridge-t a leginkább?



2018. dec. 5. 08:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem főleg azért mert bemagyarázta magának hogy semmi gond nincs azzal amit csinál. Ő is olyan gondolkodás móddal rendelkezik hogy ő mindenki felett van de kétszínűsködik.
2018. dec. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
Bellatrix nyíltan vérszomjas. Umbridge képmutató, beképzelt, napraforgó, egyébként pszichológiai/társadalomkritikai funkciója is van a könyvben. Hiszen megtestesíti mindazt amit a gyerekek gyűlölnek az iskolában: fölényeskedő, basáskodó tanarak, felesleges dolgok erőszakos megtanítása, cenzúra, lenyomjuk a gyereket - stílus, szájkosár, ne gondolkodj, magolj, büntetésözön.
2018. dec. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlít a gimnáziumi kémiatanáromra:undok, pöffeszkedő, lekezelő és idétlen.
2018. dec. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert ő Hoffmann Rózsa
2018. dec. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokkal könnyebb azonosulni vele. Voldemortról, Bellatrixról hiába tudjuk hogy gonosz, nem igazán tudjuk átérezni a fenyegetést amit jelentenek.

Ellenben a legtöbb ember életében megismer legalább egy olyan ellenszenves karaktert, aki szívtelen, basáskodó szipirtyó, mint Umbridge. Lehet ez egy tanár, szülő, nagynéni, főnök, stb. A lényeg hogy emberünk nem tud ellene mit tenni, akármilyen gonosz is, csak magában gyűlölködhet ellene. Umbridge pedig ezt a jól ismert ellenszenvet testesíti meg, aminek okán az olvasók jelentős része sokkal inkább átérzi a diákok Umbridge iránti ellenszenvét, mint a Voldemorttól való félelmet.

2018. dec. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Azt hiszem igazatok lesz, Umbridge-dzsel tényleg könnyebb azonosulni, ez lehet az oka.


Bár nekem ennek ellenére sosem lesz ő az első számú negatív karakter. (Mielőtt valaki félreértené: nem, egyáltalán nem kedvelem és nekem sem szimpatikus, de mégiscsak vannak sötétebb szereplők. :D )


Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!!

2018. dec. 6. 21:20
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom őszintén soknegatív karaktertől rosszul voltam, lehetne sorolni, de a legtöbbet inkább szánalommal telve. Míg Umbridget szívem minden melegével megutáltam. Ki rosszabb nála?
2018. dec. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

#7

Pl. Voldemort, Grindelwald, Bellatrix, Greyback.


Számomra mind a négyen rosszabbak, mint Umbridge, ennek okait már korábban kifejtettem.

2018. dec. 7. 09:32
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem azért utálom mert rossz, hanem mert ku.va idegesítő.Ahogy csak mondja, nondja és mondja.Olyan mint az elefánt a porcelánboltban, csak ő élvezi is.
2018. dec. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Grindelwaldot szinte már kedvelem :) de egyébként értem, a többit is.
2018. dec. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!