Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Szórakozás » Könyvek

A kérdés

Harry Potter rajongók! Miért utáljátok annyira Umbridge-t?

Tudom, miket csinált, olvastam rengetegszer a könyveket, de akkor sem értem miért kéne őt jobban utálni, mint mondjuk Voldemortot, Bellatrixet vagy akármelyik halálfalót.

Én sem szeretem őt, de tudtommal nem gyilkolászott embereket, rengeteg sokkal sötétebb szereplő van a könyvekben. Akkor mégis miért utálják olyan sokan Umbridge-t a leginkább?

Keress kérdéseket hasonló témákban: Harry Potter, fantasy, J.K. Rowling, karakter

2018. dec. 5. 08:27  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3
Szerintem főleg azért mert bemagyarázta magának hogy semmi gond nincs azzal amit csinál. Ő is olyan gondolkodás móddal rendelkezik hogy ő mindenki felett van de kétszínűsködik.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/22Időpont 2018. dec. 5. 09:11 Privát üzenet
Bellatrix nyíltan vérszomjas. Umbridge képmutató, beképzelt, napraforgó, egyébként pszichológiai/társadalomkritikai funkciója is van a könyvben. Hiszen megtestesíti mindazt amit a gyerekek gyűlölnek az iskolában: fölényeskedő, basáskodó tanarak, felesleges dolgok erőszakos megtanítása, cenzúra, lenyomjuk a gyereket - stílus, szájkosár, ne gondolkodj, magolj, büntetésözön.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/22Időpont 2018. dec. 5. 09:27 Privát üzenet
Hasonlít a gimnáziumi kémiatanáromra:undok, pöffeszkedő, lekezelő és idétlen.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/22Időpont 2018. dec. 5. 09:29 Privát üzenet
Mert ő Hoffmann Rózsa

# 4/22Időpont 2018. dec. 5. 09:45 Privát üzenet

Mert sokkal könnyebb azonosulni vele. Voldemortról, Bellatrixról hiába tudjuk hogy gonosz, nem igazán tudjuk átérezni a fenyegetést amit jelentenek.

Ellenben a legtöbb ember életében megismer legalább egy olyan ellenszenves karaktert, aki szívtelen, basáskodó szipirtyó, mint Umbridge. Lehet ez egy tanár, szülő, nagynéni, főnök, stb. A lényeg hogy emberünk nem tud ellene mit tenni, akármilyen gonosz is, csak magában gyűlölködhet ellene. Umbridge pedig ezt a jól ismert ellenszenvet testesíti meg, aminek okán az olvasók jelentős része sokkal inkább átérzi a diákok Umbridge iránti ellenszenvét, mint a Voldemorttól való félelmet.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/22Időpont 2018. dec. 5. 17:23 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Azt hiszem igazatok lesz, Umbridge-dzsel tényleg könnyebb azonosulni, ez lehet az oka.

Bár nekem ennek ellenére sosem lesz ő az első számú negatív karakter. (Mielőtt valaki félreértené: nem, egyáltalán nem kedvelem és nekem sem szimpatikus, de mégiscsak vannak sötétebb szereplők. :D )

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!!

# 6/22Időpont 2018. dec. 6. 21:20 Privát üzenet
Megmondom őszintén soknegatív karaktertől rosszul voltam, lehetne sorolni, de a legtöbbet inkább szánalommal telve. Míg Umbridget szívem minden melegével megutáltam. Ki rosszabb nála?

# 7/22Időpont 2018. dec. 6. 22:09 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Pl. Voldemort, Grindelwald, Bellatrix, Greyback.

Számomra mind a négyen rosszabbak, mint Umbridge, ennek okait már korábban kifejtettem.

# 8/22Időpont 2018. dec. 7. 09:32 Privát üzenet
Én nem azért utálom mert rossz, hanem mert ku.va idegesítő.Ahogy csak mondja, nondja és mondja.Olyan mint az elefánt a porcelánboltban, csak ő élvezi is.

# 9/22Időpont 2018. dec. 7. 09:39 Privát üzenet
Grindelwaldot szinte már kedvelem :) de egyébként értem, a többit is.

# 10/22Időpont 2018. dec. 7. 09:40 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Képregény rajongók melyik Marvel képregényt ajánljátok első olvasásra?
Tűz és Jég dala Rózsaszín levele - Miért azt találgatják a rajongók, hogy ki írta és miért nem azt, hogy mi igaz belőle?
Harry Potter Rajongók. Mást is néztek vagy olvastok?
Harry Potter rajongók! Melyik oldalról érdemes Harry Potteres iskolatáskát és kitűzőt rendelni?
Sci-fi rajongók! Ajánlanátok olyan könyveket, amelyekben részletesen és ötletesen írnak űrutazásról?
Üvegtrón rajongók, szerintetek mely kötelékek fognak elszakadni az utolsó részben?

Kérdések a Szórakozás rovatbólKérdések a Könyvek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!