Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ez a Harry Potter mániám...

Ez a Harry Potter mániám mennyire normális?

Figyelt kérdés

9 évesen olvastam az első részt, annyira magával ragadott, annyira imádtam. Talán akkoriban még el is hittem, hogy amikor 11 éves leszek, meg fog jönni a levelem. Aztán eltelt az a bizonyos nyár (egész idő alatt a könyveket olvastam, elképzeltem, milyen lesz a Roxfortban), és végül csak a hatalmas csalódottság maradt számomra. (Oké, valahol mélyen tudtam, hogy hiába várom a levelet, ennek ellenére csalódott voltam).

Mára 17 éves vagyok, kb. 5-ször biztos hogy kiolvastam az összes részt, a kedvenceimet talán 10-szer is. Rengeteget tanultam belőlük, akár az egyszerű értékekről, mint barátság, hűség, de még valamennyire a haláltól való félelmemet is sikerült legyőznöm. (Ami ugye szintén gyakori téma a könyvekben).

Az angoltudásom jelentős részét is a HP könyveknek köszönhetem. (Az összes részt kiolvastam angolul, ez rengeteget segített).


Ennek ellenére mégis csalódott vagyok, hogy ez nem is létezik és picit kegyetlenségnek érzem, hogy Rowling bevezetett engem egy olyan világba, aminek valóban sohasem lehetek a részese. :(


Van valaki aki hasonlóan érez mint én?



2018. dec. 8. 13:48
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Szívesen elolvasnámna ti történeteiteket a könyvsorozattal kapcsolatban. :)

Sajnos a baráti körömben nincs még egy akkora HP rajongó, mint én, így nekem csak az internet maradt. :D

2018. dec. 8. 13:50
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Én is odavoltam érte a korodban, de mára kinőttem.
2018. dec. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

44 vagyok és még mindig mániákus rajongó vagyok :)

Megszámolni sem tudom, hogy hányszor olvastam vagy láttam.

Szerintem teljesen normális, hogy van az embernek "mániája". Kinek a HP, kinek meg mondjuk az autók, vagy a tortadíszítés.

Sőt..!

Az én szememben azok az emberek a nem normálisak, amolyan "semmilyenek", akiknek nincs komoly, elmélyült érdeklődésük valami iránt, hanem csak úgy pörgetik a mindennapi mókuskereket.

2018. dec. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Habár nem Harry Potter fan vagyok, de én is gyakran szomorú vagyok, hogy nincsenek olyan fantasy világok és kalandok, mint a kedvenc könyveimben. Sokszor a valóság sajnos nagyon unalmas. :(
2018. dec. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak annyit jelent, hogy maradandó élmény, magyarul nem baj.
2018. dec. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

11 évesen kaptam meg az első részt, imádtam az összes könyvet és a filmek is tetszenek a mai napig összességében. Ennek a sorozatnak a hatására kezdtem olvasni, azóta falom a könyveket (ahogy az időm engedi), és igen, sokszor érzem én is azt, hogy de jó lenne ott lenni, minden nehézséggel együtt. Még Voldemorttal vagy Bellatrixszal is szembeszállnék, csak ne abban éljek, amiben most. :D


N/20

2018. dec. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak, hogy világos legyek: a Harry Potteren nőttem fel mint a generációm. És azt tapasztalom, hogy a személyiségemre akkor is nagy hatással vanvoltlesz ha már nen vagyok 10 éves hanem lassan 25 éves nagyfejű leszek. Tapasztalat, hogy másképp kezelek dolgokat, témákat mint a nem Harry Potter olvasók ez nem dicsekvésdi csak tapasztalat. Komolyabban vagy csak másképp de érezhetően veszek dolgokat, mint a családi, szülő gyermek, oktatási témák, tanulási témák. Toleránsabb is vagyok. Nem állítomm hogy a HP miatt de nem mondhatnám, hogy nincs hozzá köze.

Gondolj bele: gyerekek olvasták többségben a HP és a bölcsek kövét. Míg a HP és a halál ereklyéit már inkább fel őttek. Vajon miért? Azonkívül észrevehető ahogy egyre komolyodik a sztori. A Bölcsek köve egy varázsvilág (világon belüli világban) játszódik mint sok más gyerek vagy kamasz téma. De nem ártalmatlanban. Hanem krratívban. A Titkok kamrája sem ártalmatlanban hanem olykor ijesztőben, félthrilleresben ha érted. Az Azkabani fogoly már korrekt thrilleresben, egy cseppnyi, nem több de horrorisztikusban szinte. A Tűz serlege már komoly fantasyban, nem feledve az előzőket, a Főnix rendje már konoly fantasyban ami kissé nyomasztó, de izgalmas (alakul a világon belüli világ). A félvér herceg pedig mindezeket megtartva a legkevésbé sem ártalmatlan varázsvilágban játszódik, komoly élethalál harcban, már! És a Halál ereklyéiben az egész eddigi lényegült.

Nem utolsósorban annyi és olyan lélektani, társadalmi, és filozófiai kérdéseket fogalmaz meg a történet a maga módján ami a legtöbb érthető kritika ellenére is pótolhatatlan. Ez fontos. Az életem része lett, és marad is. Sajnálom azt akinek nem.

2018. dec. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben úgy vagyok vele, mint Te. Brutális módon sajnálom, hogy nem járhatok a Roxfortba, hiszen nem is létezik. Imádom az egész könyvsorozatot, rengetegszer végigolvastam, a filmek is... Odavagyok érte.
2018. dec. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 15 évesen olvastam először és úgy a negyedik rész után azt kezdtem tervezgetni hogy megalapítm a magyar Roxfortot.De pénz híján csak álom maradt.

Azért még nem mondtam le róla teljesen.😊

2018. dec. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs veled semmi baj, sőt. Én is imádtam a HP világát amióta megismertem, minden könyvet olvastam, minden filmet láttam, és bizony néha elképzeltem milyen is lenne ha... :D Nem vagy ezzel egyedül ne félj.
2018. dec. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!