Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hova töltsem fel? (wattpad,...

Anzai29 kérdése:

Hova töltsem fel? (wattpad, merengő, polc)

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek írni. Nem fanfic, inkább igyekszem a saját kis világomat megalkotni. Arra gondoltam, hogy letesztelném, van-e még olyan, akinek ez tetszik.


Ilyen oldalakat ismerek, hogy: Wattpad, merengő, polc.

Wattpadon olvastam már pár "művet". Vannak rettentő rosszak, de volt olyan is (nem egy), amitől úgy rendesen lecövekeltem és egybe elolvastam. Szóval a wattpadot ismerem, de vannak kételyeim.


Tudnátok mondani más oldalakat is, vagy a felsoroltakról véleményt mondani? Melyik miért jobb-rosszabb?



2018. dec. 10. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Töltsd fel mindegyikre :D
2018. dec. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Jó ötlet :D

De nem szeretnék kaotikát, ezért gondoltam 1 helyre. Több témában is szeretnék írni, szeretném átlátni őket, borítóképeket is tervezek hozzájuk. A visszajelzés is érdekelne (fontos szempont) de nem szeretném, ha ilyen-olyan indokokkal a moderátorok leszedegetnék. Alapjáraton figyelek az igényes szerkesztésre és igyekszem minél helyesebben írni. (Nincs zavaróbb egy hibákkal teli szövegnél...)

2018. dec. 10. 15:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz attól kaotikus, hogy több helyre is felrakod, mindegyik oldalon szép rendben lesz minden, s többen is olvashatják majd, ergo több vélemény is lesz.
2018. dec. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igazad van abban, hogy nem lenne kaotika. Mindegyiknek megvan a maga kis rendszere (gondolom én :) )

Viszont nem sok időt tudok ráfordítani. Nem szeretném egyiket se elhanyagolni, ezért szeretnék csak egyet.


A választáshoz meg elsősorban tapasztalatok érdekelnének.

Ismertek-e más oldalakat ezeken kívül?

A felsoroltakról mi a véleményetek?

2018. dec. 10. 16:32
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


Én az AO3-on [link] -ot használom. Igaz, angol nyelvű a kezelő felülete, de kevés angol tudással is könnyű használni!

Mivel elsősorban Fanfic írók használják, az írás feltevésekor Fandomot (rajongó tábort) is kell jelölni, VISZONT lehet önálló, saját történeteket is feltölteni.

Én már 2 éve használom, több, mint félszáz novellámmal. Tökéletesen elégedett vagyok vele. Igaz, mivel a magyarok között nem túlzottan ismert hely - még - ezért reklámozni kell más oldalakon - pl.: Facebook, vagy éppen a Wattpad -, de nekem megéri.

Sok címkét lehet használni, magyart, angolt is vegyesen.

Mivel nemzetközi - bár az is igaz, túlnyomó részt angolul használják -, simán használható magyar nyelven is. Beépített helyesírás ellenőrzője van. Ennek hasznát veszem, akkor is ha kevésbé van szükségem rá.

Moderátorok nem igen szólnak bele a működésébe, kivéve, ha valakivel szócsatába kerülsz, ami elmérgesedhet, de ez nem jellemző.

Képeket, gifeket, videó linkeket lehet beilleszteni a történetbe. Képek, gifek megjelennek, amennyiben egy olyan oldalra töltöd fel először, ami HTML kódot ad. Nem ördöngösség, és a tinypic-kel használom.



Vélemény:

Watta: Itt csak ismertetőket tartok, viszont szerezhet néhány olvasót. Magán a wattán keveset olvasok, mert amik érdekelnének, azokból sok a fércmű. Akad ugyan gyöngyszem is, de kevés. :)

Merengő: Sokan istenítik, de tudtommal egész pipifaxos moderátorok vannak, mondom ezt úgy, hogy alig van helyesírási hibám, nagyon jó a fogalmazási képességem, de nem szeretem mikor más mondja meg, hogy mi helyes, és helytelen... vannak olyan műveim is, amit valószínűleg oda nem lehetne feltölteni, és ha meg kell válogatni, akkor számomra már nem megfelelő!

Polc: Nem ismerem, de valszeg itt is korlátoknak ütközhetne némelyik novellám, és így nem. Meg elég az AO3, reklám Watta-Face "háromszög". :)

2018. dec. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az AO3-at eddig nem ismertem, de jól hangzik, megnézem. :)

Nekem is ez az, ami a gondot okozza. Nem akarom, hogy más döntse el mit rakhatok ki, és mit nem.

2018. dec. 10. 19:53
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Én anno próbálkoztam a Merengővel, de minden kis vacakkal problémáztak. Szöveg hossza, szerintük nem eléggé kifejtett(?) történet stb.

Wattpadot használom, de csak hobbiból írok, azért teszem fel, hogy legalább valahol meglegyen

2018. dec. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat en a merengon szoktam leginkabb olvasni ott van olyan kategoria,hogy oroginal oda mehetne a torteneted
2018. dec. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Merengőt és Wattpadot használom.

Utóbbin tényleg csak felrakod, és pont. De az embereknek nehezebb kiszűrni a jó történeteket, szinte vadászni kell, ezért sokan nem használják, akik pedig igen, azoktól nem sok véleményt kapsz, max olyat, hogy "Folytiiiit!", meg hogy "lécci uj rezst".

Viszont lehet vote-olni. Ez jó is, meg nem is. Jó, mert visszajelzés, hogy hú, már x-en adtak kis csillagot, tetszik nekik, de rossz, mert sokan ezzel letudják, véleményt nem kapsz.


Merengőn sokkal több kritikára számíthat az ember. Ha nem kapsz, fórumon lehet írni Gilderoy-sarokba, és van külön kritika klub.

Ahhoz, hogy felkerüljön a sztori, nem kell egy zseninek lenni. Ha marad pár hiba, felengedik, csak szólnak, hogy javítsd át - de ez a te érdeked is. Ha sok a hiba, visszaküldik, javítod és megint beküldöd. De van béta piac, szerzel egy bétát, aki átnézi neked a dolgokat és segít javítani.

Ez persze macerásabb, de cserébe előnyére válik a sztoridnak.

Valamint egy színvonalasabb oldalra kerül fel.


Utolsót nem ismerem.

2018. dec. 12. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mind a hármat használom.


Wattpad: Ezt a legritkábban. Ennek az az oka, hogy mindenféle dolog felmehet helyesírás és formázás ellenőrzés nélkül, emiatt nagyon nehéz bármi jót is találni. Plusz pont emiatt nem lehet tanulni az oldalon. Akinek rossz a helyesírása, nem is nagyon kap visszajelzést erről, ezáltal nem is tud a hibáiból tanulni. Ritkán frissítek itt bármit is.


Merengő: Sokan használják, van ellenőrzés, emiatt sok jó történet van, viszont kicsit "múlt századi" a rendszere. Telefonon szoktam olvasni, és nagyon frusztráló, hogy ide-oda kell zoomolgatni az oldalon, hogy lássak is valamit. Emiatt volt, hogy egy itt talált történetet inkább a Wattpadon olvastam el. Plusz feltöltéskor már akkor kikerül a főoldalra a történet, mikor még fel sem engedték a friss fejezetet. Ez kicsit zavaró. Nekem még nem volt gondom az adminokkal, az esetek 99%-ban felengedik, amit írok, ha hiba van, azt jelzik, hogy javítsam.


Polc: A Polc a legfiatalabb. Személy szerint itt frissítek általában először. Tavaly csinálták, és folyamatos fejlesztés alatt van, ezért kevesebb a felhasználó, kevesebben olvashatják, amit írsz, viszont nagyon kedvesek, és figyelembe veszik a felhasználók igényeit(pl.: üzenőfal nem volt, de mivel kértek a felhasználók, ezért fejlesztettek egyet). Itt sem volt még sosem gondom az adminokkal. Helyesírást néznek itt is, mint a Merengőn, illetve néha írnak tippeket is, de ezeket nem muszáj megfogadni.

2018. dec. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!